rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

zetorr6441    365

Coś mało tych wniosków, w mojej okolicy zaden projektant od miesiaca nie podejmie sie roboty a ten co mi robil na obore to mówił ze sam odrzucił tylke ofert w miesiac ze na dwa lata by miał, takze niewiem skad te 58 myslalem ze kilkanascie tys bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Gdzie kilkanaście tysięcy a obszarach A,B,C. U mnie 5 wniosków. A projektanci może mają roboty ale na obszar D. Tu akurat mam parę osób zapisanych na budynki i już się wzięli za przygotowanie dokumentacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

ja składam, i właśnie czegoś próbuje się dowiedzieć na tym forum bo wiem że są tutaj osoby kompetentne, po szkoleniu.

 

 

Składasz na chlewnie czy oborę?

 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

tylko w mojej wiosce 5 sklada plus kilku znajomych wszyscy na rozbudowe badz wyposazenie, ciekawe co wyjdzie z tymi nieszczesnymi przetargami... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tych 5 z podlaskiego mam kolego 2 sztuki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

Składasz na chlewnie czy oborę?

 

 

składam na oborę.

 

cięgle nie wiem jak to jest z tymi cenami. skąd je brać? Mam oferty od faceta z GEA (dawna Vestfalia) na dojarkę chłodnie poidła itd, a na budynek, płytę i zbiornik kosztorys za który oczywiście muszę zapłacić

 

proszę mi powiedzieć czy tak będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

witam. Mam pytanie odnosnie budowania obory .Czy jest możliwe rozłożenie takiej inwestycji na etapy. np pierwszy etap zakup materiałów a drugi budowa obiektu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chillout89    1

Wie ktoś może jak wygląda sprawa zakupu ciągnika na PROW 2014-2020, jeśli gospodarstwo 120 ha posiada już jeden ciągnik 150 km (kupiony za własne środki) i chce kupić na PROW drugi 180 km, a wg zasad doboru przysługuje mu ciągnik 152 km to czy jest szansa na dofinansowanie??

Edytowano przez chillout89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam. W tym roku nie miałem czasu na składanie wniosku ale w przyszłym naborze skompletuję papiery i złoże na oborę dla bydła mięsnego. Widzę że środki na pewno zostaną na następny nabór. Ale zastanawia mnie jak to będzie wyglądać z tą realizacją, a mianowicie ma być jakaś liczba firm która będzie budować czy czasem oni nie będą sobie cenić jak będą chcieli. Jak w ogóle ma wyglądać wycena przez agencje skoro nie ma ofert. Mam tu w gminie taką firmę budowlaną i wszystko co budowałem robili mi chłopaki zawsze byłem zadowolony a tak jak mają przyjść jakieś cwaniaki to naprawdę tego nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będzie ogólnopolski portal gdzie będzie przeprowadzał postępowanie ofertowe.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Czy z obszaru działania "d"  w przypadku zakładania sadu - tylko materiał kwalifikowany można wpisywać do projektu

co w przypadku jeżeli pewne uprawy nie mają kwalifikantów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Dla  gatunków wymienionych w wykazie gatunków roślin, które podlegają rejestracji oraz których materiał siewny może być wytwarzany, oceniany i kontrolowany zgodnie z ustawą o nasiennictwie  –MATERIAŁ KWALIFIKOWANY. Jeśli do krajowego„rejestru” nie wpisano odmiany danego gatunku, który umieszczono w wykazie–MATERIAŁ CAC. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Będzie ogólnopolski portal gdzie będzie przeprowadzał postępowanie ofertowe.

Czyli jak będę chciał coś budować to nie będę sam mógł wybrać wykonawcy poprzez konkurs ofert tylko będzie przetarg na tym portalu i może go wygrać firma krzak z drugiego końca polski?

 

Ciekawe jak będą dopuszczać firmy do przetargu. Czy będą jakieś wymagania i czy nie będzie ryzyka zmowy typu ty nie zgłaszają się tu a ją nie zglosze się tam i do ceny wykonania plus 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paliwoda    1

Może wiecie jak jest z braniem paszowozu na ten nabór bo zebrałem papiery a tu nagle doradca mówi ze na sam paszowóz nie dostane,szkoda troche,ale myślę że mnie nie oszukuje bo kase by zarobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak połączysz to z budową, adaptacją czy modernizacją budynku to wtedy tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Jak obliczyc te punkty ktore są potrzebne do załapania sie na mgr? ile ich trzeba uzyskac i jak wyliczyć te za np. pług i agregat scierniskowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Punkty policzysz na podstawie rozporzadzenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

Będzie ogólnopolski portal gdzie będzie przeprowadzał postępowanie ofertowe.

 

nie rozumiem, to Agencja będzie sama liczyła to? wyjaśnij to proszę dokładniej

Edytowano przez fokuska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Musisz wybrać najkorzystniejszą spośród wszystkich złożonych ofert w oparciu o ustalone w zapytaniu ofertowym kryteria oceny. Upublicznienie zapytania ofertowego polega na  jego umieszczeniu na stronie internetowej wskazanej w komunikacie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi umieszczonym na stronie internetowej www.minrol.gov.pl oraz www.arimr.gov.pl, a do czasu uruchomienia tej strony internetowej,wysłaniu zapytania ofertowego do co najmniej trzech potencjalnych wykonawców, o ile na rynku istnieje trzech potencjalnych wykonawców danego zamówienia oraz upublicznieniu tego zapytania co najmniej na stronie internetowej beneficjenta, o ile posiada taką stronę. Dokumentację z przeprowadzonej zasady konkurencyjności dostarczasz jako załącznik do wniosku o płatność. Jeżeli operacja realizowana jest w więcej niż jednym etapie dokumentację dołącza się do tego wniosku o płatność, w którym przedstawione są do refundacji koszty wynikające z tego postępowania ofertowego.

 
 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

I właśnie dlatego nie wejdę w ten program choć mam działkę uzbrojoną, decyzje o warunkach i parę innych rzeczy .Słyszałem że jeszcze jest parę innych kwiatków po wykonaniu inwestycji.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jakakolwiek budowa bardziej rozbudowanego budynku na prow to w ogóle pomyłka, firmy na prow liczą sobie x2 więc to tylko pozorny zwrot, a jak przyjdzie co do czego to będziesz zmieniał plany bo ściana się realnie przesunęła o 10 cm.... Dlatego większość na prow wpisuje zakup hali, wygrodzeń czy czegoś do czego nie mogą się aż tak się przyczepić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Robił ktoś z was samodzielnie biznes plan do wniosku na MGR .   Z tego to studia można robić.

Coraz więcej szczegółów  się wymaga od rolnika.  Z każdym kolejnym naborem więcej warunków do spełnienia.

 

 

 

 

Edytowano przez Pawel156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

darmo nie dadzą - trzeba się nawypełniać papierków. jeśli nie godzisz się na to, to nie składasz wniosku i kasy nie bierzesz. jeśli przerasta cię robienie biznesplanu, to można też doradcę wziąć - ale za darmo nie będzie tego robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj