rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Jeśli chodzi o obszary A, B, C to minimalny próg punktowy 4 pkt.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A jesli chodzi o obszar d czyli sama produkcje roslinna, czyli np zwiekszenie areału dzieki zakupowi nowego sprzetu to obowiazuje próg punktowy 1,5 pkt dobrze rozumiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

dla obszaru D wystarczy 1,5 pkt.

 

prowadzę wyłącznie produkcję roślinną. planuję zakupić maszyny w ramach limitu 200 000 obszaru D, ale chciałbym także zrobić coś z oborą i wybudować "magazyn paszowy". niestety hodowla w oborze obejmowałaby tylko ok. 5 szt owiec lub kóz, natomiast koszt modernizacji i budowy to ok. 200 000. czy będzie to problemem?

dodam, że w biznesplanie spokojnie pokryję wydatki na budynki z  samej produkcji roślinnej.

 

odnośnie zwrotu 60% i definicji młodego rolnika. rozporządzenie mgr odsyła w sprawie wykształcenia do rozporządzenia młodego rolnika według którego można uzupełnić wykształcenie. dlaczego więc w MGR nie można tego wykształcenia uzupełnić, mając poniżej 40 lat i prowadząc gospodarstwo nie dłużej niż 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przy budowie nie będzie problemu. A o zapis odnośnie wykształcenia to trzeba raczej zapytać ustawodawcę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Niektórym to sie już we łbach popie.....ło całkiem, dla pięciu sztuk owiec lub kóz to blaszak postawić a nie robić modernazacje obory za kilkadziesiąt tysięcy (a może kilkaset?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

te owieczki to taki wiesz ... powinieneś się domyśleć o co chodzi a i może innym, którym zabraknie limitu 200k podsunę pomysł na modernizację "budynku inwentarskiego" niewielkim kosztem (owieczki).

bo chyba nie sądzisz, że wydam 100-200k, żeby było tam tylko 5 szt. w/w owieczek ... 

także bez napinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jak myślicie czy uda mi się jeszcze złożyć wniosek na ten nabór? wóz paszowy, budowa zbiornika na gnojowicę oraz silosów?

planów na pewno nie uzyskam teraz, ale może później bym je dostarczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie czy uda mi się jeszcze złożyć wniosek na ten nabór? wóz paszowy, budowa zbiornika na gnojowicę oraz silosów?

planów na pewno nie uzyskam teraz, ale może później bym je dostarczył

 

Jest bardzo mało czasu ale można próbować bo konkurencja mała a szanse duże bo pieniędzy nie zabraknie z tego co widać.. W razie czego to można złożyć jeszcze raz w styczniu. Wniosek i biznesplan jest ten sam tylko rok bazowy się zmieni.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dotacja_info pewny jesteś, że obszar D będzie w styczniu?

 

Rozporządzenie, wzór wniosku, biznesplanu jest. Środki na dotację są. Rozporządzenie mówi, że I kwartał. Minister ogłasza planowany nabór w styczniu i agencja potwierdza te słowa na aktualizowanej w piątek stronie: - ..W styczniu przewidujemy kolejny nabór wniosków na "Modernizacja gospodarstw rolnych". Wtedy będzie można składać wnioski także o dofinansowanie zakupu ciągników i innych maszyn rolniczych.

 

Poza tym jest małe zainteresowanie listopadowym naborem więc agencja (regiony) nie będzie zawalona sprawdzaniem tego naboru a planowany nabór na restrukturyzację małych gospodarstw będzie oceniany w powiatowych oddziałach.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

tylko trzeba pamietać ze pisze  iz można 1 wniosek na rok zlożyć  a nie wiadomo jak potraktują wnioski z a b c  d     mogą byc osobne  czyli 2016  maszyny  2017  krowy  a nie 2016  maszyny + krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden wniosek w roku kalendarzowym. Można na wszystko w jednym roku czyli np. w styczniu 2016.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do 6 listopada złożono 39 wniosków. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

Ceny ustalasz sobie sama i podajesz źródło ceny.

 

ja mam oferty na wyposażenie i kosztorys na budowę, wiec właściwie nie potrzebnie w tym momencie to załatwiłam mogłam poczekać jak będzie wezwanie do uzupełnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Jakie kwalfikacje sa uznawane za rolnicze aby miec 60% zwrotu? Czy jeśli skończę zacznie kurs R3, bez zdanego egzaminu państwowego to będę miał 60% zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kwalifikacje są z rozporządzenia z "Premii dla młodych rolników". Rozporządzenie tutaj http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/D2015000098201.pdf


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tego forum będzie składał wniosek w tym naborze? Z całego kraju wpływa tylko kilka wniosków dziennie. W ostatnich dniach będzie więcej  ale wydaje się, że kto złoży dobry wiosek w tym naborze ten dostanie dotacje. 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście nie pojawi się jakiś nagły, niespodziewany wzrost składanych wniosków to szybko będzie mogła być przeprowadzona ocena i i ten normalny nabór będzie mógł się odbyć w styczniu zgodnie z zapowiedzią.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Kwalifikacje są z rozporządzenia z "Premii dla młodych rolników". Rozporządzenie tutaj http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/D2015000098201.pdf

Co jeżeli jestem w trakcie kursu R3? A dyplom R3 będzie dopiero za 1,5 roku, a mam chęć złożyć wniosek. Bo jak wiadomo można złozyc tylko 1 wniosek na rok kalendarzowy.

 

W rozporzadzeniu na MR pisze:

§ 5 3. Pomoc może być przyznana osobie nieposiadającej kwalifikacji zawodowych, o których mowa w ust. 1, jeżeli osoba ta zobowiąże się do ich uzupełnienia, z wyłączeniem stażu pracy, w okresie 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

 

W rozporzadzeniu MGR nie doczytałem takiego zapisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jeżeli jestem w trakcie kursu R3? A dyplomarrow-10x10.png R3 będzie dopiero za 1,5 roku, a mam chęć złożyć wniosek. Bo jak wiadomo można złozyc tylko 1 wniosek na rok kalendarzowy.

 

W rozporzadzeniu na MR pisze:

§ 5 3. Pomoc może być przyznana osobie nieposiadającej kwalifikacji zawodowych, o których mowa w ust. 1, jeżeli osoba ta zobowiąże się do ich uzupełnienia, z wyłączeniem stażu pracy, w okresie 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

 

W rozporzadzeniu MGR nie doczytałem takiego zapisu.

Właśnie mam ten sam problem . Jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Liczy się stan na dzień składania wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

te owieczki to taki wiesz ... powinieneś się domyśleć o co chodzi a i może innym, którym zabraknie limitu 200k podsunę pomysł na modernizację "budynku inwentarskiego" niewielkim kosztem (owieczki).

bo chyba nie sądzisz, że wydam 100-200k, żeby było tam tylko 5 szt. w/w owieczek ... 

także bez napinki.

pisząc posta doskonale wiedziałem co masz na myśli, napisałeś że koszt budowy czy tam modernizacji obory a nie że masz pomysł na nagięcie przepisów. nie wiem po co tu oczy mydlisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

Czy ktoś z tego forum będzie składał wniosek w tym naborze? Z całego kraju wpływa tylko kilka wniosków dziennie. W ostatnich dniach będzie więcej  ale wydaje się, że kto złoży dobry wiosek w tym naborze ten dostanie dotacje. 

 

ja składam, i właśnie czegoś próbuje się dowiedzieć na tym forum bo wiem że są tutaj osoby kompetentne, po szkoleniu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja składam, i właśnie czegoś próbuje się dowiedzieć na tym forum bo wiem że są tutaj osoby kompetentne, po szkoleniu.

 

 

Jednak jest ktoś na forum, kto składa w tym terminie ;). Do 9 listopada 58 wniosków o przyznanie 24 mln zł wsparcia. Jest więc ciągle mało ale rośnie. Agencja nie trzyma się już wszystkich informacji jakie podawała na szkoleniach.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj