rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

pupeq    0

Matko kochana. Wybaczcie moją ciemnotę...

 

Czyli jak złoże teraz, listopad 2015 to i w; powiedzmy styczniu 2016(o ile będzie), też mogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko kochana. Wybaczcie moją ciemnotę...

 

Czyli jak złoże teraz, listopad 2015 to i w; powiedzmy styczniu 2016(o ile będzie), też mogę?

 

Można w listopadzie 2015 i potem w styczniu 2016 (bo to nowy rok kalendarzowy). Minister Sawicki powiedział 5 dni temu, że nabór będzie w styczniu. Dopóki jednak nie ogłoszą oficjalnie naboru nie mogą w informacjach pisać , że będzie. Inaczej mówiąc najpierw oficjalne ogłoszenie. A nabór może być najszybciej w styczniu 2016 bo gdyby był w grudniu to oba byłyby w tym samym roku (kalendarzowym) i nie można by składać w tym naborze i uzupełnić o maszyny w następnym. A tak można.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dino2411    0

Witam. :)

 

Pozwolę sobie wtrącić pytanie trochę z innej beczki, a mianowicie o dofinansowanie do produkcji prosiąt. 

Wiem już że maksymalna kwota dotacji wynosi 900 tyś złotych. Niestety ciągle słyszę pogłoski i plotki na temat zakresu dofinansowania. Czy finansowane będzie jedynie wyposażenie chlewni macior i wyposażenie do odchowu prosiąt ( jarzma, wygrodzenia, paszociągi, karmiki itp.) czy dofinansowanie musi objąć całość inwestycji łącznie z budową budynku?

Drugie pytanie  dotyczy "stażu" hodowcy/producenta. Czy w momencie składania wniosku na wsparcie inwestycji na produkcje prosiąt muszę mieć już jakieś stado podstawowe, czy mogę zacząć od przysłowiowego zera? 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq    0

O zwrot 60% może ubiegać się młody rolnik(z definicji), wspólnie wnioskujący oraz być może jeszcze jakaś grupa o której nie pamiętam. A czy rolnik nie starszy niż 40 lat wraz z kwalifikacjami zawodowymi, też ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

mi ostatnio przedstawiciel od korbanka mówił że jak PSL wejdzie do rządu to sawicki ma zatwierdzić ustawę w która ma być szczególnie dla tych  którzy by chcieli wymienić cząstkowo maszyny które wzięli w 2007-2013 za dobrym uzasadnieniem :)  czy to prawda czy znów kiełbasa wyborcza :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

forum MGR zamienia się forum kulinarne (od czytania postów zgłodniałem)  Ciekawe czy nabór w marcu będzie aktualny- Sawicki naobiecywał  a i tak już po nim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Bolek  no cóż nie tylko żyje się nowym naborem ,ale też czasami trzeba coś przekąsić .Może jakaś miła dziewczyna Cię przygarnie i nakarmi :-) .Ja również czekam na nabór na MGR :)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq    0

do 5 lat gospodarstwo i poniżej 40

 

Z mojej strony było to nawiązanie do tego co przeczytałem tutaj:

 

31.    Czy osoba mająca wiek do 40 lat, bez stosownych kwalifikacji zawodowych otrzyma dofinansowanie 60% oraz  3 punkty za wiek młodego rolnika?

 

Osoba taka uzyska punkty za kryterium wiek, natomiast jeśli nie posiada stosownych kwalifikacji zawodowych, nie otrzyma dofinansowania w wysokości do 60 %.

 

O tym o czym piszesz wspomniałem(młody rolnik z definicji).

 

 

A tak po za tym czy program biurowy MS Office(szczególnie EXCEL) można podpiąć do programów dla rolnictwa podlegającym dofinansowaniu?

 

Ktoś może używa  i mógłby polecić jakiś program do zarządzania stadem bydła mlecznego?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

forum MGR zamienia się forum kulinarne (od czytania postów zgłodniałem)  Ciekawe czy nabór w marcu będzie aktualny- Sawicki naobiecywał  a i tak już po nim 

 

Zmiany po wyborach nie wpłyną na następny nabór bo rozporządzenie już jest i nie trzeba czekać na podpis nowego ministra. Można dostać dofinansowanie na maszyny w tym na ciągnik.  Wzór wniosku i studium też jest. Myślę, że nowej władzy będzie zależeć aby pokazać, że dba o wyborcę lepiej niż poprzednia więc ten styczniowy termin naboru o jakim mówił minister Sawicki jest nadal realny.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Żadna władza jak pamiętam nigdy po wygranych wyborach nie szalała żeby dobrze się pokazać, początkowo właściwie nikt nawet nie odczuje zmiany- tak jest zawsze, lecz fakt faktem sawicki chcąć polepszyć swoje notowania poganiał ostatnio i w sumie to może i na dobre nam to wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Zapoznałem się z dziennikiem ustaw dot. pomocy PROW 2014-2020 i wywnioskowałem, że dostać kasę na maszyny będzie bardzo ciężko( przynajmniej w mazowieckim).

W pierwszej kolejności dostaną:

planujący budowę lub modernizację magazynów,

uczestnicy krajowych sys produkcji,

inwestujący w ochronę klimatu

w drugiej kolejności:

remontujący budynek i chcący zakupić maszyny,

uczestnicy sys: jakości produktów rolnych.....

no i na samym końcu  - ktoś taki jak ja:

przed 40 ale nie młody rolnik, chcący się przekwalifikować z produkcji zbóż - dla której na 30 - 40 ha wg. mnie nie ma ekonomicznej przyszłość.

Uściślę, że chodzi mi o par4.1 d, produkcji zwierzęcej nie zamierzam prowadzić.

Proszę o informację ekspertów czy dobrze zrozumiałem teks ustawy, czy muszę czytać jeszcze raz.

 

Edytowano przez emilko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jakich magazynów

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osky    0

Panowie wybaczcie moją ciemnotę...

Jak to jest? Przykładowo: planuję z MGR zakupić maszyny. Spełniam kryteria młodego rolnika, w związku z czym mam zwrot 60% kosztów kwalifikowanych. Ale limit w dalszym ciągu wynosi 200 tys, w związku z czym odpisując od każdej maszyny te 60%, szybciej ten limit osiągnę i w rezultacie kupię mniej maszyn niż wtedy, gdy miałbym zwrot 50%? Jeśli źle rozumuję, proszę wybaczcie i wyprowadźcie mnie z błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osky    0

To znaczy, że młody rolnik ma trochę prze*rane, bo gdyby miał 50% zwrotu to mógłby zrobić większą inwestycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limit maksymalny jest ten sam, więc nie ma różnicy gdy się go przekracza. Lepiej jednak być młodym rolnikiem kiedy np. inwestuje się za 100 000 kosztów kwalifikowanych, wtedy MR dostanie 60 000 dotacji a pozostali 50 000. To jest korzyść.

 

Przy dużych kwotach to się rzeczywiści kończy u wszystkich na 200 000. Czy to 60% z np. 500 000 czy 50% to i tak dotacja 200 000.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osky    0

Czyli albo muszę obniżyć wymagania względem maszyn, które zamierzałem zakupić albo po prostu z jednej zrezygnować, żeby zmieścić się w limicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby wykorzystać w maksymalnym % trzeba się wstrzelić z cena a dokładnie z kosztami kwalifikowanymi. Maszyny oczywiście muszą być nowe.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ale nie musisz się mieścić w limicie, możesz kupić nawet np. jedną maszynę za milion złotych a zwrotu i tak dostaniesz 200 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osky    0

Żeby wykorzystać w maksymalnym % trzeba się wstrzelić z cena a dokładnie z kosztami kwalifikowanymi. Maszyny oczywiście muszą być nowe.

 

Wstrzelić tzn? Jakiś przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstrzelić tzn? Jakiś przykład?

 

Miałem na myśli to, że żeby dostać np. 50 % dotacji to trzeba mieć inwestycję na 400 000 (kosztów kwalifikowanych b od nich liczy się ten procent dotacji) lub mniej. Jesli koszt będzie wyższy np 800 000 to nie otrzyma się 50% bo jest ograniczenie 200 000 zł a to jest 25% z 800 000.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj