rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miszka16    86

W takim razie być może szkoda robić biznesplan i składać wniosek. Z czasowego punktu widzenia nie jest możliwe już na etapie składania wniosku złożyć komplet dokumentów (mam tylko decyzję o warunkach zabudowy, umowę z zakładem energetycznym oraz wodnym, projekt budowlany połowicznie gotowy). Nie wiem czy próbować teraz i dołączyć resztę papierów w czasie 8 miesięcy, które ma arimr na rozpatrzenie wniosku? A co jeśli rozpatrzy w pierwszym miesiącu i nie zdążę dołączyć pozwolenia na budowę?

 

 

Jestem w podobnej sytuacji i nie wiem czy wchodzić w to czy nie wchodzić.Mam warunki na budowę całej zagrody z oborą na 40szt bydła opasowego, projekty, przyłącza porobione i nie wiem jak to pociągnąć dalej by się załapać na ten nabór.Można by było rozwinąć temat budowy szerzej a z maszynami sobie na razie dać na wstrzymanie bo to wróżenie z fusów puki co.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Witam. Panowie jestem w trakcie zbierania dokumentów na ten nabór i mam pytanie, do inwestycji w budowę chlewni muszą przystąpić wykonawcy do przetargu, czy ja jako inwestor mam możliwość wybrać firmę z tych które się zgłosiły, czy wygrywa firma najtańsza bez względu na to jakiego ja chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Wybierasz, nie zawsze najtańsza firma daje najlepsze warunki a cena to nie wszystko, jest kilka czynników decydujących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Witam czy bedzie możliwość skaładania wniosków na dotacje na powiekszenie stada mam tu na myśli zakup jałówek bądz pierwiastek?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

Witam. Chcac ubiegac sie o refundacje do budowy obpry jakie dokumenty budowlane musze miec? Mam gotowy projket, pozwolenie na budowe, warunki przylaczy, co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Popatrz w rozporządzenie. Tam znajdziesz listę wymaganych dokumentów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

witam oglądaliście dzisiejszy agrobiznes było mówione że jednak ciągnik będzie można kupić na modernizacje to jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Minister Sawicki na spotkanie w Lublinie jasno o tym mówił, że w następnym naborze w styczniu będzie można dostać dotację na ciągnik.

Na stronie ministerstwa jest ta wiadomość. http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Zespol-Prasowy/Informacje-Prasowe/Ruszyla-Modernizacja-gospodarstw-rolnych

 

 

 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będzie. Szczególnie jak nie będzie z czego punktów zrobić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Pytanko. Jesli np tata by zlozyl w Styczniu papiery na np Ciagnik. A za jakis czas przepisal gospodarstwo na mnoe zebym mogl zlozyc papiery na MR i czy ja bym mogl skorzystac potem z Prow z tych 200tys na maszyny?


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Będzie. Szczególnie jak nie będzie z czego punktów zrobić.

MR plus duże zwiększenie hodowli lub duży wzrost hodowli i jest z czego he he

A swoją drogą raz tu już pytałem odnośnie przepisywania krów mlecznych. Mam już gospodarstwo złożone papiery na Mr ale krowy nie przepisane. Warunki do obecnego naboru spełnione i pytanie: czy po przepisaniu na mnie krów będę miał wzrost ilości mlecznych od zera?

 

Niby powinno się zgłaszać krowy które obecnie są w gospodarstwie ale teoretycznie to ich nie ma przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Karol323 będziesz musiał przejąć zobowiązania po ojcu. Tym samym wygląda na to, że drugiego ciągnika nie dostaniesz. Daremw a jak udowodnisz, że jesteś kierującym gospodarstwo?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Tzn mi nie chodzilo zeby moc kupic drugi ciagnik tylko maszyny i wgl czyli jesli tata by dostal zwrotu 100tys to ja bede mogl tylko potem wykorzystac drugie 100tys?


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ty masz oddzielne gospodarstwo, ojciec oddzielnie. Więc każdy ma do wykorzystania swój limit.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Rozumiem. A ile by mógł otrzymać zwrotu jeśli będzie miał 57 lat ? 


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Kolego specjalnie dla ciebie znalazłem w tym temacie kilka stron wcześniej wpis innego kolegi który ładnie wytłumaczył to o co pytasz. Przed zadaniem następnego pytanie zobacz czy już nie ma na nie odpowiedzi. Bo śmietnik się tu robie przez takich leni.

 

"Jest kilka ograniczeń m.in. wielkość ekonomiczna gospodarstwa pomiędzy 10 a 200 tys. euro. Dotacja do 50% kosztów kwalifikowanych. Młody rolnik (do 40 l.) 60%.

Tu są linki do istotnych informacji i samego rozporządzenia http://dotacja.info/...row-2014-2020-1''

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
jaro86 kolego wkleiłeś cytat z błędami .Definicje młodego rolnika są min 2 .Jedna z nich to rolnik do 40 lat i nie mający więcej ,jak 5 lat gospodarstwa na siebie .W takim przypadku otrzyma zwrot w wysokości 60 % dofinansowania . Kolejny młody rolnik do 40 lat dostanie zwrot 50 %  jeżeli nie spełni warunku wyżej wymienionego  .Jak się mylę popraw mnie ,bo chętnie dowiem się czegoś więcej .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rozporządzeniu jest jeszcze mowa o kwalifikacjach.

 

Jest w rozporządzeniu taki zapis gdzie pojawia się definicja: w przypadku gdy operacja jest realizowana przez osobę fizyczną, która w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy

ma nie więcej niż 40 lat, rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa jako kierujący w rozumieniu § 3
ust. 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków
i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników”
w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem
Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. poz. 982), nie wcześniej niż 5 lat przed złożeniem
wniosku o przyznanie pomocy oraz posiada kwalifikacje zawodowe określone w tym rozporządzeniu, zwaną dalej
„młodym rolnikiem”

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Daremw a jak udowodnisz, że jesteś kierującym gospodarstwo?

Sprzedażą za min 5 tys która jest wymagana no i oświadczenie. To ktoś kto ma tylko produkcję roślinną, dokonuje zasiewów zbóż chociażby teraz ozimych nie może być kierującym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj