rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
machtomi    39

Mam pytanie czy jezeli rozlicze MR z PROW 2007-2013 faktura za  używany lub nowy ciągnik to będę mógł wnioskować w nowej modernizacji o kolejny nowy ciągnik?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek844xl    0

Czy można w tym prow połączyc rozwój prosiąt z krowami? chodzi mii o wybudowanie tuczarni i zakup dojarki przewodowej ze zbiornikiem na mleko. Dodam że nie chowam aktualnie trzody chlewnej i czy premia bedzie przysługiwać na rozpoczęcie chowu prosiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Albo kiełbaska wyborcza albo nabór na obszar "d" (sprzęt rolniczy, ciągniki, etc) ruszy prawdopodobnie w styczniu 2016 :) Tak poinformował na konferencji wyborczej Minister Sawicki. Oczywiście pytanie zasadnicze: czy Pan Sawicki nadal będzie Ministrem?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Freetaxi dużo masz klientów na obecny nabór? Widziałem się dziś z kolegą z odr i mówił że jak na razie "tłumy" podobne jak były na MR ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sześć pewnych mam. Będę się brał za nie powoli. Siedem mam na etapie weryfikacji - sprawdzam możliwości zdobycia jak największej ilości punktów i opłacalności inwestycji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja wiem czy niewielu. Koledzy i koleżanki po fachu mają 1-3. Na obszar "d" zdecydowanie jest więcej chętnych. Ale u Was w wysokomazowieckim to będzie sporawo względem innych województw biorąc pod uwagę specyfikę rejonu i sam fakt, że na młodego było ponad 30 sztuk złożonych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Znaczy niewielu w sensie porównania do poprzednich naborów.
A tutaj tereny są mocno rolnicze mimo słabych uwarunkowań także porównując do reszty polski będzie sporo aczkolwiek wieloletni pracownicy odr już widzą że będzie skromnie z wnioskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Witam. Czytałem ostatnie posty i mam pytanie. Powiedzmy, że chciałbym brać na wiosnę ciągnik. Kosztuje netto powiedzmy 120 tys, brutto ok 150tys zł. To Unia oddaje mi te 50-60% z tych 120 netto czy brutto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od kwoty netto jest refundacja. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy obecny Minister jeszcze będzie ogłaszał drugi nabór to rzeczywiście nie wiadomo ale podczas spotkania z rolnikami z województwa lubelskiego 19 października 2015 r. oprócz informacji o terminie powiedział też wprost o zakupie ciągników w drugim naborze.

"W styczniu przewidujemy kolejny nabór wniosków na „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Wtedy będzie można składać wnioski także o dofinansowanie zakupu ciągników i innych maszyn rolniczych" 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Wyglada na to, że z zakupem ciągnika bedzie cięzko nawet w naborze "D". Przy mocno orientacyjnym wypełnianiu biznes planu widać, że mocno pkt. nabijają inwestycje z tabeli dot " ochrony środowiska", a tam nie ma do wyboru ciągnika. Zatem myślę, że ciągnik trzeba będzie uwzględniać w tabeli " pozostałe inwestycje" , a to już dużo punktów nie dodaje, chyba, że nie do końca dobrze to rozumiem.

Swoją drogą może ktoś jest zorientowany, czy zwykły polowy opryskiwacz z komputerem będzie się kwalifikował do "inwestycji dot. ochrony środowiska" bo z zakładki do wyboru mamy opryskiwacze z rękawem powietrznym, sadownicze, rzędowe, pasowe, osłonowe. jeżeli opryskiwacz polowy nie będzie się kwalifikował do ochrony środowiska to też trochę lipa będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Mam pytanie do ekspertów: szukam, szukam i nie mogę nigdzie znaleźć wykazu krzewów owocujących dłużej niż 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

a już tego nie rozumiem raz sawicki mówi że ciągników pod żadnym pozorem nie można będzie a teraz co innego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno większe szanse będą na inwestycje z załącznika do rozporządzenia ale jeśli środków jest dużo to starczy tez dla tych mniej pożądanych przez Ministerstwo czy agencję inwestycji. 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10

w tamty tyg rozmawialem z gosciem z biura od pisania wnioskow to mowil mi ze jak rolniczy to musi byc z rękawem wtedy sie lapie na punktacje a bez jest 0 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Wszystko na to wskazuje, że po zakończeniu naboru będzie przeprowadzona preselekcja  i jeśli nie będzie wymaganych do budowy dokumentów, o których mowa w rozporządzeniu, to niestety punktów nie będzie. Tak przynajmniej wynikało ze szkolenia. A jak się okaże to zobaczymy. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berniak    0

W takim razie być może szkoda robić biznesplan i składać wniosek. Z czasowego punktu widzenia nie jest możliwe już na etapie składania wniosku złożyć komplet dokumentów (mam tylko decyzję o warunkach zabudowy, umowę z zakładem energetycznym oraz wodnym, projekt budowlany połowicznie gotowy). Nie wiem czy próbować teraz i dołączyć resztę papierów w czasie 8 miesięcy, które ma arimr na rozpatrzenie wniosku? A co jeśli rozpatrzy w pierwszym miesiącu i nie zdążę dołączyć pozwolenia na budowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według rozporządzenia lista ma się ukazać w ciągu 90 dni od zakończenia naboru. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będzie można. Ale jak masz możliwość składaj teraz. W obszarze "d" pójdziesz do jednego worka ze wszystkimi a jeśli teraz dostaniesz 4 punkty to refundację masz pewną. Biorę pod uwagę fakt, że prawie wszyscy, którzy się ze mną kontaktują są zainteresowani raczej doposażeniem parku maszynowego niż inwestycjami budowlanymi. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A ja myślę że z maszynami nie będzie tak źle tulko wiadomo punktow trzeba. Zapewne będzie full wniosków od ludzi którzy osiągną ledwie 1.5 p, ja osobiście zapewne będę składał teraz i później na maszyny, w tym również ciągnik (który by pochłonął połowę dofinansowania lub więcej) a reszta z listy, sie okaże jak wyjdzie. Ale mimo wszystko narzucą prawdopodobnie ostateczne takie wymagania że większość na starcie zrezygnuje więc warto próbować, kilkaset tysięcy drogą nie chodzi a ja z góry sobie założyłem przejmując gospodarstwo że wyciągnę od tej pożal się Boże unii ile tylko się da i mimo wszystkich wymagań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
daremw kolego to tak samo ,jak ja też będę na maksa się ubiegał o dofinansowanie :) .Oczywiście tylko maszyny mnie interesują i ciągnik o ile będzie tak możliwość się załapać .Ta informacja jest zasłyszana ,lecz może być prawdziwa i będą bardziej preferowane  te gospodarstwa ,które mają zwierzęta ,czyli krówki ,świńki i opasy  :)

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj