rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

pupeq    0

Jeśli D zostanie uruchomiony w 2016 to będziesz mógł skorzystać również z niego /poza B teraz/. W rozporządzeniu jest zapis: W jednym roku, a nie w okresie jednego roku. W D jest możliwy również zwrot do 500tyś. zł na inwestycje budowlane, 200tyś przy zakupie maszyn. Przykład: Możesz wybudować budynek gospodarczy za 600tyś. netto - zwrot 300tyś, i jednocześnie kupić maszyn za 400tyś. netto - zwrot 200tyś. = 500tyś. Oczywiście jeśli będzie to Młody Rolnik spełniający warunki to te wyliczanki będą deko inne.

 

 

Dzięki DumDum, niech Ci Bozia w belach siana wynagrodzi ; )

 

No właśnie przez to że jestem młodym "starym" (w myśl nowych przepisów) rolnikiem na max puli tracę 100 tysi : / Dziękuje Panie Sawicki & przyjaciele.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To poczytaj rozporządzenie, jest to na pierwszych stronach w: kto może ubiegać się o dofinansowanie. Jest to chyba ostatni podpunkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Czy to ten zapis masz na myśli "Maksymalny poziom pomocy, określany również mianem „intensywność pomocy”, jest zróżnicowany. W podstawowej wersji pomoc przyznaje się w wysokości do 50% kosztów kwalifikowalnych operacji, przy czym w przypadku operacji realizowanej przez osoby wspólnie wnioskujące lub młodego rolnika wynosi ona 60% kosztów kwalifikowalnych i nie mniej niż 30% kosztów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Młody rolnik w MGR posiada wykształcenie/staż z rozporządzenia z "Premii dla młodych rolników" objętych PROW 2014-2020.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W rozporządzeniu jest

 

Jedyne co znalazłem to za co są dodatkowe pkt za ochronę środowiska, reszta to są takie ogólniki typu wyposażenie budynków gospodarczych itd., Chodzi mi to czy jest taka lista co "fundują", jak np. właśnie na końcu rozporządzenia tylko że cała a nie okrojona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego na bank znajdziesz informacje o kosztach w sektorze B.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jedyne co znalazłem to za co są dodatkowe pkt za ochronę środowiska, reszta to są takie ogólniki typu wyposażenie budynków gospodarczych itd., Chodzi mi to czy jest taka lista co "fundują", jak np. właśnie na końcu rozporządzenia tylko że cała a nie okrojona

§9.1 koszty kwalifikowane

§9.2 koszty ogólne

§9.3 montaż, transport

W rozporządzeniu strona 6-7.

Konkretniej chyba już się nie da.

Jeśli miała by być lista konkretnie rzeczy po "imieniu" to takiej nie ma bo wyobraźnia ludzka nie zna granic i lista mogła by mieć kilkaset stron, ogólnie poza listą z załącznika wszelkie rzeczy którymi nie ruszysz w pole (może z małymi wyjątkami :))

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tym naborze krów refundacji podlegają wyłącznie koszty bezpośrednio związane z:

- budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażeniem,
- adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, w tym ich wyposażenie,
- budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których prowadzona jest produkcja zwierzęca, w tym ich wyposażeniem,
- kosztami ogólnymi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czyli urządzenie transportujące obornik czyt. Rozrzutnik nie wiadomo czy przejdzie pod wyposarzenie obory? No cóż trzeba zaryzykować :) A jeszcze pytanie, w tej modernizacji jest tak samo jak w starej że można zmieniać koszty kwalifikowane? Ewn. gdyby nie uznali mi np. Tego rorzutnika mogę zmienić czy wniosek ląduje w koszu?

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma możliwości zmiany zestawienia rzeczowego - finansowego po złożeniu wniosku chyba, że na wezwanie Agencji. Rozrzutnika nie weźmiesz w tym naborze.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Ten stan liczebny szt. bydła od którego będzie musiał nastąpić wzrost o 10% to na dzień składania wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wartość dodana brutto w gospodarstwie (GVA) musi zwiększyć się o 10 %  wyniku realizacji inwestycji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Mnie bardziej interesuje kwestia świeżego młodego rolnika który na dzień składania wniosku nie przejął jeszcze krów- czy policzą to jako wzrost od zera czy będą się domagali spisu sztuk które faktycznie są w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A masz kwalifikacje zawodowe?

 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Wartość dodana brutto w gospodarstwie (GVA) musi zwiększyć się o 10 %  wyniku realizacji inwestycji. 

 

Nie wiem czy dobrze, rozumiem, ale jeżeli mam opasy i wszystką paszę skarmiam, to chyba GVA może wzrosnąć tylko poprzez wzrost liczby zwierząt?

No ok. ale zwiększyć się o 10 % w stosunku do stanu z jakiego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

freetaxi

 

 

Młody rolnik w MGR posiada wykształcenie/staż z rozporządzenia z "Premii dla młodych rolników" objętych PROW 2014-2020.

W Młodym rolniku był czas na uzupełnienie. Tutaj rozumiem, ze nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agencja podała kiedyś taką definicje

Wartość dodana brutto jest to wartość produkcji ogółem gospodarstwa pomniejszona o zużycie pośrednie (tzn. koszty bezpośrednie i ogólnogospodarcze) i salda bieżących dopłat i podatków. Wartość dodana brutto określa przyrost wartości dóbr wytworzonych w danym gospodarstwie. Jest to podstawowa kategoria dochodowa, określa sytuację ekonomiczną gospodarstwa. Jest podstawowym kryterium oceny efektywności nakładów czynników produkcji. 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Nie wiem czy dobrze, rozumiem, ale jeżeli mam opasy i wszystką paszę skarmiam, to chyba GVA może wzrosnąć tylko poprzez wzrost liczby zwierząt?

No ok. ale zwiększyć się o 10 % w stosunku do stanu z jakiego dnia?

Wzrost liczby zwierząt lub zmianę cżęści upraw na bardziej że tak powiem wartościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ja rozumiem wzrost GWA tak. np.mam 10 ha pietruszki i osiągam zysk 200 tys.i po zrealizowaniu inwestycji mój zysk z 10 ha pietruszki  to 220tys. -osiągnąłem go  zakupując nowy opryskiwacz z komputerem dzięki temu wykonałem zabiegi na czas . wcześniej korzystałem z ręcznego opryskiwacza którym jeden zabieg przeprowadzałem dwa miesiące i nie zastosowałem wszystkich zabiegów na czas  . dzięki tej inwestycji moja pietruszka jest wolna od szkodników i chorób . Może się mylę -jeśli tak proszę o wyjaśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To by było za łatwe :)
Wszystkie uprawy i zwierzęta mają przypisaną wartość więc jak byś przeskoczył z żyta na pietruszkę to by wypaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

czyli mając zwykłe krowy. po zrealizowaniu inwestycji powinny być szalone albo na odwrót

 

Edytowano przez bolek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jak masz krowy to nie znaczy że masz mieć 10% więcej krów tylko 10% wyższe GVA co w praktyce może oznaczać i 20% więcej krów bo brane są pod uwagę również uprawy przy liczeniu GVA. To tak jak z tegorocznym młodym rolnikiem- obowiązek zwiększenia wielkości ekonomicznej o 10% co w praktyce dało właśnie około 20% więcej krów w moim przypadku.
Można oczywiście po prostu zwiększyć areał upraw lub zmienić uprawy

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

czyli musi się zwiększyć ilość produkcji a nie jakość

Edytowano przez bolek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj