rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alvaroalvaro78    141

Panowie jak to jest ze zwrotem pieniedzy? Jak kupuje np. ciagnik za 200 tys brutto i biore kredyt na cala tę kwote i jestem vatowcem. To musze placic raty od calej tej kwoty czy moge dogadac sie z bankiem zeby odjeli mi od tego vat oraz zwrot jaki dostane i dopiero od tego placic raty ? Czy bank na takie cos pojdzie?

Lepiej zapytaj o finansowanie fabryczne. Ja wziąłem Na rok ciagnik z PROWU i sfinansowali mi VAT a ja spłacam połowę wartości netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berniak    0

czy można złozyc wniosek na modrenizacje - budowa obory na bydło mięsne wraz z niezbędną infrastrukturą bez załączników (projekt budowlany, kosztorys inwestorski..)? Jest mozliwośc dostarczenia ich później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg § 13 pkt 3 rozporządzenia takie dokumenty trzeba złożyć z wnioskiem.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

 

Zestaw pompowo-transportowy do napełniania i opróżniania zbiornika na

gnojowicę

 

Beczkowóz można wziąć? :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym naborze tylko to co jest w pozycjach od 1 do 67 załącznika do rozporządzenia a w następnym naborze ( na początku roku) od 68. 

Czyli dopiero w następnym.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

hmm - pochwalę się, odebrałem weksel z działania mgr 121 ;)

Ciut żałuję że nie wykorzystałem całej kasy ale wszystko mam już z bani i albo w przyszłym roku modernizacja albo zakup ziemi (to drugie bym wolał).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

W tym naborze tylko to co jest w pozycjach od 1 do 67 załącznika do rozporządzenia a w następnym naborze ( na początku roku) od 68. 

Czyli dopiero w następnym.

 

Dlaczego w następnym?

On jest na pozycji 52 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mam pytanie do was posiadam gospodarstwo rolne produkcja roślinna i jestem MR  jak można udowonoć że zakup nowego ciągnika na prow przyniesie mi wiekszy dochód?

 

Jak chcesz udowodnić coś czego nie ma ?!

 

 

 

Obecny nabór jest tylko na obszar a, b, i c. Na d nabór planowany jest na początku roku i tam mają znaleźć się maszyny (pozycje od 68 z załącznika do rozporządzenia) Na nie ma być limit do 200 tys. Rozporządzenie jest jedno ale agencja podzieliła to w taki sposób. 

 

 

A czy w obszarze d będzie można składać wniosek również w pozycjami poniżej 68? I jeśli będzie budowa/modernizacja budynku to będzie limit całościowy na wniosek 200 tyś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Czy ktoś słyszał o takiej informacji, że nie będzie można kupić ciągnika w następnym naborze na maszyny, ponieważ ciągnik nie jest traktowany jako maszyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w następnym?

On jest na pozycji 52 

 

Faktycznie na 52, nie zauważyłem. Z informacji z agencji, o ile nic się nie zmieni, to można na wszystko z I. Inwestycje związane z produkcją zwierzęcą. Proponuję jednak zadać konkretne pytanie bo jeszcze tydzień temu w niektórych regionach były wątpliwości czy wóz paszowy też.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wóz paszowy wchodzi w rachubę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak i też jak Zestaw pompowo-transportowy znajduje w  I Inwestycje związane z produkcją zwierzęcą więc zestaw powinien też być w tym naborze.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Jestem z mazur może ktoś polecić prywatną firmę która wypełnia wnioski na prow ? :)


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem z mazur może ktoś polecić prywatną firmę która wypełnia wnioski na prow ? :)

 

Witam,

 Moja firma przygotowuje wnioski. Czego ma dotyczyć inwestycja?  Proszę o kontakt na np. dotacja@dotacja.info. Oczywiście zweryfikowanie szans inwestycji nic nie kosztuje.

 

Pozdrawiam,


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Czy ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć czy posiadając gospodarstwo 12ha i chcąc ubiegać się o dofinansowanie na zakup ciągnika mam jakieś szanse i ewentualnie jakie dokumenty muszę złożyć i pod jakie działanie zakup ciągnika się podpina? Będę wdzięczny za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Witam

Mam kilka pytan co do PROW a nigdzie nie znalazłem odpowiedzi

Są jakies limity wiekowe aby ubiegac sie o dopłaty ? Jesli tak to jakie i w jakim przedziale wiekowym ile dopłacają %
Są jakies ograniczenia w ilosci ha lub w latach posiadania gospodarstwa / ziemi ?
Jakie są terminy skłądania wniosków ?

Jesli ktos ma link do jakies strony gdzie bedą odpowiedzi na te pytania to bede wdzieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Z tego co wy piszecie to mogą być tylko maszyny takie jak są napisane na końcu rozporządzenia, ale tam są tylko maszyny za które dostaje się dodatkowe pkt za ochronę środowiska, chyba że tylko takie mogą być to wtedy w ogóle nie będzie można wziąć ciągnika na prow a raczej była inaczej uzgadnianie więc chyba ktoś wprowadza nas w błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

można wziąć nie tylko maszyny które są na liście i są punktowane można wziąść i np ciągnik lecz on nie na żadnych pkt przez co trudniej się załapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulan    0

a ja tak się zastanawiam - czemu wszędzie piszą tylko o prosiakach i krowach -  jest też tam mowa o tuczarni  i to zaraz w pierwsyzch punktach, wiec czy będzie można np. wnioskowac o budowę samej tuczarni w tzw. cyklu otwartym  już w tym pierwszym naborze ? ? ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a ja mam pytanie o obore dla krów mlecznych   wolnostanowiskowa na śćiółce z hala udojową   .... pytanie jak się grupuje tam zwierzęta ?   np 3 boksy dla krów??  a co z dojem i halą albo z obornikiem     przecież krowy zasuszone z moze z jalowkami mogly by byc ale np takie 20-22  albo takie 40 +   to zupelnie cos innego  .... może z stacji paszowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

a ja tak się zastanawiam - czemu wszędzie piszą tylko o prosiakach i krowach -  jest też tam mowa o tuczarni  i to zaraz w pierwsyzch punktach, wiec czy będzie można np. wnioskowac o budowę samej tuczarni w tzw. cyklu otwartym  już w tym pierwszym naborze ? ? ? 

Podsumowując różne pytania i uściślając to co wymyśliło MRiRW wraz z ARiMR: Są 4 obszary: a,b,c,d. Pierwsze 3 są typowo na to jaki jest tytuł obszaru. I wymagania są odpowiednie dla tych konkretnie obszarów a,b,c. Obszar d to takie ustrojstwo w którym zawiera się wszystko - łącznie z obszarami a,b,c. W obszarze d też można wybudować oborę i zwrot też będzie 500tyś.zł /inwestycja budowlana/, ale nie trzeba spełniać warunków z obszaru a czyli chociażby minimalnej ilości krów mlecznych na początek /15 lub 25/. W obszarze a musisz wykazać wzrost liczby loch do minimum 50szt. i kosztami kwalifikowanymi będzie wszystko co związane z tą produkcją. Tuczarnia - obszar d. Problem jest tylko taki że w naborze na obszar d chętnych może być od ... i ciut ciut. Dlatego warto korzystać z naborów na obszzary a,b,c ale dobrze się do nich przygotować, bo tam obłożenie będzie niewielkie.


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam kilka pytan co do PROW a nigdzie nie znalazłem odpowiedzi

 

Są jakies limity wiekowe aby ubiegac sie o dopłaty ? Jesli tak to jakie i w jakim przedziale wiekowym ile dopłacają %

Są jakies ograniczenia w ilosci ha lub w latach posiadania gospodarstwa / ziemi ?

Jakie są terminy skłądania wniosków ?

 

Jesli ktos ma link do jakies strony gdzie bedą odpowiedzi na te pytania to bede wdzieczny :)

 

Witam,

Jest kilka ograniczeń m.in. wielkość ekonomiczna gospodarstwa pomiędzy 10 a 200 tys. euro. Dotacja do 50% kosztów kwalifikowanych. Młody rolnik (do 40 l.) 60%. Poza tym,  w tym naborze trzeba osiągnąć odpowiednią liczbę zwierząt. W następnym naborze odpowiedni wynik ekonomiczny.

Tu są linki do istotnych informacji i samego rozporządzenia http://dotacja.info/...row-2014-2020-1

 

Pozdrawiam,


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj