rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

mareknh    40

" • 500 tys. zł na jednego Beneficjenta i jedno gospodarstwo, z zastrzeżeniem, że:
> 200 tys. zł przyznawane jest dla operacji obejmującej inwestycje niezwiązane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażaniem, lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, w tym ich wyposażaniem, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których jest prowadzona produkcja zwierzęca, w tym ich wyposażaniem" Czy rowniez wedlug Waszej interpretacji z tego zapisu wynika, ze w obszarze d, jesli caly wniosek bedzie zwiazany z budowa, to rowniez obowiazuje prog 500tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecny nabór jest tylko na obszar a, b, i c. Na d nabór planowany jest na początku roku i tam mają znaleźć się maszyny (pozycje od 68 z załącznika do rozporządzenia) Na nie ma być limit do 200 tys. Rozporządzenie jest jedno ale agencja podzieliła to w taki sposób. 

 

Chętnie przygotuję dokumentację i wniosek.

Edytowano przez dotacja_info

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a jest taka ciekawa sytuacja...

składałem wniosek na MR w tym roku, obecnie ziemia na mnie ale krówki nie, sprzedaż na poziomie 5 tys zł- da się bez problemu wykombinować, wartość ekonomiczna gospodarstwa też przekracza 10 tys (oczywiście z samej ziemi) i tu się pojawia moje pytanie: składając wniosek na modernizację dostał bym punkty za zwiększenie stada o 20-30 sztuk (tyle by było przepisane)? bo jeśli dobrze doczytałem dość istotne to będzie

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przygotowuję takie wnioski i z zebranych informacji wynika, że:

W przypadku obszarów:

a.       Rozwoju produkcji prosiąt, na start nie ma ograniczeń, (spełnione musi być minimum wartość ekonom. 10 000 euro) W wyniku realizacji  trzeba mieć przynajmniej 50 sztuk

b.      Rozwoju produkcji mleka krowiego, na start trzeba mieć minimum 25 krów lub 15 i zdeklarować, że do momentu wniosku o płatność końcową będzie ich 25, (spełnione minimum wartość ekonom.  10 000 euro). W wyniku realizacji inwestycji musi być przynajmniej 25  krów,

c.       Rozwoju produkcji bydła mięsnego, na start nie ma określonych minimów ( można nie mieć bydła) ale trzeba mieć spełniony warunek minimum wartości ekonomiczna przedsiębiorstwa 10 000 euro,

d.      Ten obszar w odrębnym naborze, mimo że rozporządzenie o nim mówi i jest możliwość jego wyboru fizycznie w obecnym wniosku.

 

 


dla obszaru b Rozporządzenie przewiduje taką punktację

 

1) jeżeli w wyniku realizacji operacji nastąpi wzrost średniej rocznej liczby krów mlecznych w stadzie:
a) o co najmniej 10 i nie więcej niż 20 sztuk, przyznaje się 1 punkt,
powyżej 20 sztuk i nie więcej niż 30 sztuk, przyznaje się 2 punkty,
c) powyżej 30 sztuk i nie więcej niż 40 sztuk, przyznaje się 3 punkty,
d) powyżej 40 sztuk i nie więcej niż 50 sztuk, przyznaje się 4 punkty,
e) powyżej 50 sztuk, przyznaje się 5 punktów;
2) jeżeli w wyniku realizacji operacji średnia roczna liczba krów mlecznych w stadzie będzie większa niż:
a) 30 sztuk i nie większa niż 50 sztuk, przyznaje się 1 punkt,
50 sztuk i nie większa niż 100 sztuk, przyznaje się 2 punkty,
c) 100 sztuk, przyznaje się 3 punkty;
 
dla obszaru c
jeżeli w wyniku realizacji operacji nastąpi wzrost średniej rocznej liczby krów nieprzeznaczonych do produkcji mleka
w stadzie:
a) o co najmniej 10 sztuk i nie więcej niż 20 sztuk, przyznaje się 1 punkt,
powyżej 20 sztuk i nie więcej niż 30 sztuk, przyznaje się 2 punkty,
c) powyżej 30 sztuk i nie więcej niż 40 sztuk, przyznaje się 3 punkty,
d) powyżej 40 sztuk i nie więcej niż 50 sztuk, przyznaje się 4 punkty,
e) powyżej 50 sztuk, przyznaje się 5 punktów;
2) jeżeli w wyniku realizacji operacji średnia roczna liczba krów nieprzeznaczonych do produkcji mleka w stadzie będzie
większa niż:
a) 30 sztuk i nie większa niż 50 sztuk, przyznaje się 1 punkt,
50 sztuk i nie większa niż 100 sztuk, przyznaje się 2 punkty,
c) 100 sztuk, przyznaje się 3 punkty;

 

Edytowano przez dotacja_info

-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Zależy jak dla kogo... Ja osobiście jestem nawet zadowolony, fakt że puli na budynki nie wykorzystam chociaż parę inwestycji by się znalazło lecz nie chcę się pchać w kredyty a na maszyny pewnie cała pula aby tylko udało się załapać w obu naborach. Także kwestia punktu widzenia. Trochę mi bruździ (zapewne jak większości) ta lista preferowanych inwestycji jeśli chodzi o maszyny lecz coś za coś. Ja jestem akurat w tej komfortowej sytuacji że jeden duży okoliczny dzierżawca odpuścił sobie gospodarstwo i jako pierwszy niejako przez przypadek wszedłem na jego tereny i szybko zwąchałem sprawę a inni jeszcze nic nie wiedzą (nawet większość sąsiadów ale oni i tak nie zainteresowani) o pojawieniu się sporej ilości wolnej ziemi, więc trzeba korzystać bo pojawiła się okazja do rozwoju.

Edit: to mój dwutysięczny post na tym forum- może szczęśliwy i się spełni he he

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja na maszyny też zamierzam przeznaczyć all sumę, a z reszty raczej nie skorzystam, bo posiadamy drób, a na drób nie ma dofinansowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na drób nie ma ale jest na zmianę na chów ekologiczny drobiu.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Zależy jak dla kogo... Ja osobiście jestem nawet zadowolony, fakt że puli na budynki nie wykorzystam chociaż parę inwestycji by się znalazło lecz nie chcę się pchać w kredyty a na maszyny pewnie cała pula aby tylko udało się załapać w obu naborach. Także kwestia punktu widzenia. Trochę mi bruździ (zapewne jak większości) ta lista preferowanych inwestycji jeśli chodzi o maszyny lecz coś za coś. Ja jestem akurat w tej komfortowej sytuacji że jeden duży okoliczny dzierżawca odpuścił sobie gospodarstwo i jako pierwszy niejako przez przypadek wszedłem na jego tereny i szybko zwąchałem sprawę a inni jeszcze nic nie wiedzą (nawet większość sąsiadów ale oni i tak nie zainteresowani) o pojawieniu się sporej ilości wolnej ziemi, więc trzeba korzystać bo pojawiła się okazja do rozwoju.

 

Edit: to mój dwutysięczny post na tym forum- może szczęśliwy i się spełni he he

 

to twój 2001 post-czyli pechowy :( nie spełni się

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Niestety ale jednak 2000, po nim napisałem jeszcze jeden w innym temacie ;)

A tak właściwie jak to ma wyglądać z inwestycjami dwuetapowymi? Jeden etap to np nabór na b a drugi d? Czy też nabór np b można dzielić na dwa etapy?
Kiedy można ubiegać się o płatność za pierwszy etap? Czy jak już wypełniony jest biznesplan (odpowiednie zwiększenie pogłowia) a inwestycje nie zakończone czy też nie musi być jeszcze wypełniony biznesplan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeden nabór można podzielić na dwa etapy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przy realizacji dwuetapowej możesz złożyć wniosek o płatność po I etapie ale na nie mniej niż 25 % wartości projektu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To wyczytałem w rozporządzeniu, no ale przykładowo mam z 10 sztuk mlecznych i zadeklaruję że w wyniku realizacji inwestycji zwiększę do 30 sztuk. Właśnie tutaj pojawia się wątpliwość czy po wykonaniu pierwszego etapu inwestycji mogę ją rozliczyć jak jeszcze nie mam 30 sztuk czy dopiero jak ten próg osiągnę? Bo drugi etap rozlicza się chyba po osiągnięciu zadeklarowanej ilości?
Może to banalne pytanie ale z modernizacją nie miałem styczności do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Czyli  jak ktoś napisze we  wniosku ze nie chce powiększać stada to dostanie zero punktów i  nie będzie wogóle rozpatrywany ? czy dostanie  zero punktów wyląduje na końcu listy i  jak starczy kasy to tez dostanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecio123    0

Panowie i Panie.....

 

Jakie dokumenty muszę złożyc razem z wnioskiem jesli chce budować oborę????

Dodam ze nie mam jeszcze żadnych dokumentów dotyczących budowy złożonych w gminie itp.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tego trochę. Lista jest w rozporządzeniu w § 13 pkt 3

Link do rozporządzenia można znaleźć na stronie http://dotacja.info/blog/nab%C3%B3r-wniosk%C3%B3w-modernizacja-gospodarstw-rolnych-prow-2014-2020-1


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Czyli jak ktoś napisze we wniosku ze nie chce powiększać stada to dostanie zero punktów i nie będzie wogóle rozpatrywany ? czy dostanie zero punktów wyląduje na końcu listy i jak starczy kasy to tez dostanie ?

O ile czegoś nie pomyliłem to trzeba mieć 4 punkty żeby wogóle wniosek przyjęli (czytałem częśc rozporządzenia w nocy i przysypiałem). No i druga sprawa: jak chcesz wykazacć wzrost GVA (czy jakoś tak) o 10% jak nie będziesz zwiększał skali produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przyjąć to muszą nawet pusty z podpisem przyjąć  :) Co najwyżej nie otrzyma się pomocy jeśli nie ma 4 pkt.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Nie czepiajmy się szczegółów- n @edno i to samo wyjdzie ;)
Ciekaw jestem czy będą też dziesiąte części punkta liczone bo jak jest zwiększeni 10-20 (działanie b) to 1 punkt, chyba nie będzie traktowany tak samo ten który zwiększy o 10 i ten który 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Panowie jak to jest ze zwrotem pieniedzy? Jak kupuje np. ciagnik za 200 tys brutto i biore kredyt na cala tę kwote i jestem vatowcem. To musze placic raty od calej tej kwoty czy moge dogadac sie z bankiem zeby odjeli mi od tego vat oraz zwrot jaki dostane i dopiero od tego placic raty ? Czy bank na takie cos pojdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Przy braniu kredytu zapytaj od razu i jak coś negocjuj oprocentowanie od szybszej spłaty kapitału ( np po zwrocie vatu zechcesz nadpłacić kapitał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj