rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
18bamber    86

Ja pierdziele niektóre rzeczy na tym forum jak czytam to jak by 15latek pisał a przecież tak dużo w Agrobiznesie mówili i na stronie ARiMR jest wystarczy poczytać. Ale mimo tego sam zadam pytanie bo może ktoś dorosły coś wie. Czy składając na bydło mięsne musi ono być typowo rasy mięsnej czy mogą to być opasy i czy można dostać zwrot na budowę hali w której trzymało by się te opasy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Jedno co mogę powiedzieć to powinieneś się zastanowić czy będzie Ci się to poprostu opłacać bo jak mówisz nie spełnia to wymogów minimalnej kwoty. Nawet jak coś tam naciągniesz cenę może okazać się że to gra nie warta świeczki ale nie sugeruj się forum tylko porozmawiaj w ODR lub w ARIMR 

 

 

 

ale ja nie chce samej hali namiotowej ale tez woz paszowy a to juz razem kolo 100tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

 

Ja tu niektórych nie rozumiem, maszyny fajna sprawa nowe super z tym że są dużo za drogie bo kupując np kombajn za 400 000 zł netto dotacji 200 000 zł i wpłata 200 000 zł lecz używany 1 -2 lata będzie kosztować 150 000 zł 120 000 zależy oczywiście od stanu itp

 

Jeśli nie będzie to rostelmash tylko jakaś markowa maszyna to po 5 ciu latach będzie warta 250-300 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18bamber    86

Mieszance tez .Tylko liczy sie mamki min,25 szt A hala jak najbardziej potrzebna i z pierwszego naboru na budynki

Kolego to muszę mieć 25sztuk mamek na opasy dobrze Cię rozumiem, a nie 25 cieląt z przeznaczeniem na ubuj??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Teraz musi być 25 mamek, przy składaniu wniosku w marcu już tego wymogu ma nie być a budować też można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Składam na nową oborę wolnostanowiskową. do tego utwardzenie placu manewrowego. myślę że powiienem się załapać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalsport    3

Freetaxi czy jak skladajac na bydlo miesne to musze miec 25 szt bydla opasowego czy mamek jak ta sprawa wyglada i przez jaki okres tzzeba je utrzymywac . Odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do freetaxi.skladalem wniosek na MR w wrześniu 2015. Czy mogę składać wniosek na MGR teraz w październiku? Dodam ze w 2016 będę miał zapis całego gospodarstwa. Bo w tej chwili posiadam 2 ha .a chcial bym wybudować nowa oborę z wyposażeniem. Jesli niemogl bym sie ubiegać w tym roku na MGR to czy mogl bym w następnym naborze w 2016?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz składać. Jeśli spełniasz warunki i uwiniesz się z przejęciem gospodarstwa. Informacja dla tych, którzy pisali czy dzwonili w sprawie wozu paszowego. Można w tym naborze o niego wnioskować. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

Teraz musi być 25 mamek, przy składaniu wniosku w marcu już tego wymogu ma nie być a budować też można

Proszę o wskazanie podstawy prawnej na to twierdzenie.

Mam pytanie do freetaxi.skladalem wniosek na MR w wrześniu 2015. Czy mogę składać wniosek na MGR teraz w październiku? Dodam ze w 2016 będę miał zapis całego gospodarstwa. Bo w tej chwili posiadam 2 ha .a chcial bym wybudować nowa oborę z wyposażeniem. Jesli niemogl bym sie ubiegać w tym roku na MGR to czy mogl bym w następnym naborze w 2016?

Jeśli można. Możesz o ile spełnisz wymagania programu czyli będziesz w posiadaniu gospodarstwa o wartości powyżej 10tyś SO. 


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Czy mogę wnioskować o wóz paszowy tylko w przypadku budowy lub modernizacji budynku inwentarskiego? Czy mógłbym wystąpić z finansowaniem tylko i wyłącznie na wóz paszowy jako wyposażenie bez żadnej ingerencji w budynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chwili skladania wniosku na mr esu wychodzilo 34 tys . A rodzice zapisali mi 2 ha żebym urządzał gospodarstwo według prawa na mr. A przeciez jak decyzja będzie pozytywna to dopiero 12 miesiency na zapis całego gospodarstwa. To jak zrobić to wszystko żeby skorzystać z mgr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak jak napisał kolega wcześniej. Ja się nie wysłowiłem dosłownie. Jeśli masz WEG 10 tyś euro to możesz składać wniosek. To jeden z podstawowych warunków.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

@freetaxi jeśli wóz paszowy przechodzi w tym naborze to może uda się przepchnąć ciągnik z ładowaczem jako wyposażenie obory? Podejrzewam że jak  się trafi na odpowiednią osobę rozpatrującą wniosek i dobrze się umotywuje to przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja myślę, że raczej nie przejdzie ale to samo mówili wcześniej z wozem paszowym :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz2020    0

1.czy będzie można w tym naborze prow 2014-2020 złożyć na nowy ciągnik lub jakieś maszyny rolnicze?

2.czy będzie mozną złożyć na silosy zbożowe?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RelMy    0

Rozumiem, że jak chcę powiększyć chlewnię, ale nie zwiększę  liczby loch do 50 to mam czekać na następny nabór w przyszłym roku?

I nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Mogę złożyć wniosek na plantację wieloletnią, modernizację chlewni i ewentualnie jakąś maszynę razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Podejrzewam że sprawa ciągnika z ładowaczem to będzie sprawa na kogo się trafi. Niby napisałem pismo do agencji czy można składać na ciągnik z ładowaczem ale nie spodziewam się szybkiej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was posiadam gospodarstwo rolne produkcja roślinna i jestem MR  jak można udowonoć że zakup nowego ciągnika na prow przyniesie mi wiekszy dochód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

a czy to prawda że jeśli teraz złoże wniosek to już w marcu na maszyny nie będę mógł ? obiło mi się to o uszy i to od osoby z agencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariusz1234    0

Jest limit tzn jeżeli teraz złożysz wniosek na 500 to w następnym naborze nie dostaniesz bo jest limit na modernizację. 

 

 

Jak mówię wszystkim upewnij się w ODR lub ARIMR żeby być pewnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

To może zapytam inaczej.  Nie ciągnik z ładowaczem czołowym, lecz ładowarka teleskopowa z paszowozem montowanym na maszt tej ładowarki.

 


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj