rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
axe300    6

Mam gospodarstwo o powierzchni 15 ha, prowadzę chodowlę bydła mięsnego 20 sztuk.

Czy mam szansę złożyć na siewnik Unia poznaniak d550 i agregat talerzowy gano shark 3m.?

Jestem płatnikiem ZUS.

Jestem jasnowidzem i znam odpowiedz na to pytanie....

 

A tak do rzeczy wylicz wartosc ekonomiczna gospodarstwa www.kalkulator-so.pl porównaj czy spełniasz wymóg. Po przeczytaniu całego rozporządzenia trochę człowiek zmądrzeje jak i ciut zgłupieje. Napewno będziesz wiedział więcej niz teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Mam gospodarstwo o powierzchni 15 ha, prowadzę chodowlę bydła mięsnego 20 sztuk.

Czy mam szansę złożyć na siewnik Unia poznaniak d550 i agregat talerzowy gano shark 3m.?

Jestem płatnikiem ZUS.

A ja się zastanawiam czy przy takiej w sumie niedużej inwestycji jest sens pchać się w programy unijne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A dlaczego nie? Skoro i tak pewnie będzie chciał kupić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

To jak to jest z tą ziemią, trzeba mieć na własność czy może być dzierżawa?? Obecnie dzierżawię na 11 bo dostałem MR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

norbi - zamała inwestycja trzeba  minimum za 100 tyś netto kupić żeby załapać się na zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Panowie, czy wiecie może czy są jakieś wymagania co do ilości bydła w ramach obszaru C czyli bydła produkcja bydła mięsnego?
I czy w ramach obszaru C można zakupić maszyny typu kosiarka, rozrzutnik obornika itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrul    0

a ja mam pytanie odnośnie tych 10%. Czy składając teraz wniosek na silosy zbożowe i dojarkę a na wiosnę na maszyny za każdym razem zobowiązuje się podnieść produkcję o 10 % czyli w sumie aż o 20% ? Czy powinienem zwiększyć tylko o 10%? Możecie polecić kogoś ogarniętego z podlasia do pisania wniosku na prow 2015-2020?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

norbi - zamała inwestycja trzeba  minimum za 100 tyś netto kupić żeby załapać się na zwrot.

Co strona to jakaś głupota i pytania non stop o to samo. Zadajcie sobie trochę trudu i chociaż pobieżnie przeczytajcie rozporządzenie. Inwestycja, czyli zakup a NIE zwrot ma być większy niż 50tyś zł. To tzw. Koszty kwalifikowalne.


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq    0

Panowie, czy wiecie może czy są jakieś wymagania co do ilości bydła w ramach obszaru C czyli bydła produkcja bydła mięsnego?

I czy w ramach obszaru C można zakupić maszyny typu kosiarka, rozrzutnik obornika itp?

 

Nie ma kupowania maszyn w tym obszarze  Dzony. Jakieś tam urządzenia można, jak najprawdopodobniej wóz paszowy(mówię o "b")

 

Chcesz maszyny czekaj na "d" W nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

ja mam bydlo opasowe i wlasnie chcialbym kupic woz paszowy i nigdzie nie moge uzyskac konkretnej odpowiedzi czy w tym naborze jest na to szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5

ja mam bydlo opasowe i wlasnie chcialbym kupic woz paszowy i nigdzie nie moge uzyskac konkretnej odpowiedzi czy w tym naborze jest na to szansa.

 

Nie, w tym naborze mogą być tylko maszyny które wchodzą w skład budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariusz1234    0

Takie pytania cały czas takie same, ja poszukałem firm i mi przygotowali z agrolix 

 

Nie zmienia to faktu że tak pokręconego prow to jeszcze nie było, faktycznie nie chcą żeby rolnicy brali teraz dotacji. 


a hala namiotowa jako magazyn?

 

 

hala namiotowa to nie magazyn. Możesz blaszaka postawić z podłożem z wylewki. 


dla zainteresowanych ewentualnie www.agrolix.pl 

 

Mi już kila razy robili całość tzn papiery i budowę ( na przełomie roku chlewnię na rusztach) . Dla mnie ok  mogę polecić, może komuś to pomoże bo dużo pytań jest a mało odpowiedzi. 

 

A najgorsze w tym wszystkim jest że w agencji sami nie wiedzą co robią ot to polska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariusz1234    0

to raczej na pewno nie bo "namiot" to nie budynek więc nawet przy następnym naborze w 2016 roku pkt "d" ciężko do czegoś to dopisać 


ja mam bydlo opasowe i wlasnie chcialbym kupic woz paszowy i nigdzie nie moge uzyskac konkretnej odpowiedzi czy w tym naborze jest na to szansa.

 

Ja pytałem i jak chcesz tylko to bez rozbudowy to nie dostaniesz na pewno, ale jak będzie część "d" to tak 

 

 

Ja tu niektórych nie rozumiem, maszyny fajna sprawa nowe super z tym że są dużo za drogie bo kupując np kombajn za 400 000 zł netto dotacji 200 000 zł i wpłata 200 000 zł lecz używany 1 -2 lata będzie kosztować 150 000 zł 120 000 zależy oczywiście od stanu itp 

 

Do tych którzy pisali wcześniej że firmy dużo biorą, pewnie tak z tym że np u mnie się dogadałem świetnie że po budowie jeszcze środków mi zostało na maszynę nie nową bo to jak z samochodami tylko wyjeżdża z salonu i cena 20  w dół. 

 

Kwestia odpowiedniej firmy a wiadomym jest że zawsze taniej będzie samemu ale ma to minusy jak np brak gwarancji, reklamacji itp a budynki w okresie dwóch lat lubią wady pokazywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Dzwonilem dzis do agencji i hala namiotowa na slome moze byc jak najbardziej tak samo woz paszowy w tym naborze przejdzie. Jest to informacja od pracownika agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oczywiście że przejdzie gdyż jest to budynek przeznaczony do przechowywania paszy czyli ściśle związany z produkcją zwierzęcą. A tego powyżej nie słuchaj bo reklamuje firmę budowlaną, prawdopodobnie swoją, dlatego też zwodzi tekstami że zakup nowego kombajnu za 200 000 zł jest gorszy niż zakup 5 letniego tego samego kombajnu też za 200 000.

 

Po drugie, farmazony że firma mu zawyżyła fakturę za budowę budynku, do którego dostał dotację może sobie włożyć między bajki. Lub zapłacił im VAT + podatek dochodowy od zawyżonej kwoty i wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariusz1234    0

To proponuje zatem przedmówcy wszystko wiedzącego poczytać dokładniej i zapoznać się trohę lepiej bo piszesz głupoty i wprowadzasz   w błąd ludzi. Nie wiem jakie sprzęty kupujesz że 5 lat i tyle samo kosztuje ale gratuluje wiedzy. 

 

Ja jestem rolnikiem a nie właścicielem firmy budowlanej, a widzę że Ciebie coś boli i żale wylewasz na innych. O firmie wspomniałem raz i nie jest to firma tylko budowlana. 


A ja byłem dzisiaj w ODR i powiedział mi pracownik  że nie ma szans żeby takie coś przeszło bo musisz mieć dzięki tej inwestycji wzrost wartości dodanej w gospodarstwie a trudno zwiększyć produkcje po przez namiot na słomę. Ale jak widać co region to inna interpretacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z głupotami to do mnie czy pracownika ARiMR który udzielił informacji zwanej przez ciebie głupotą, użytkownikowi marysrybak?

 

Co do kupowania maszyn, jeśli nie zrozumiałeś że nowy z dotacją będzie kosztował tyle samo co używany pięcioletni lub więcej letni to albo masz spore problemy z czytaniem, lub rżniesz głupa bo brak ci argumentów.

 

No i co to ma do rzeczy, że firma jest nie tylko budowlana? Tu był już nie jeden z zalogowaniem od przedwczoraj i pierwszym postem nakierowującym na konkretne przedsiębiorstwo jako rzekomy zadowolony klient. Śmieszą mnie takie podchody bo to świadczy o nieudolności danego przedsiębiorstwa skoro używa tak wyimaginowanych opowieści pisanych w sieci przez anonimowe osoby.

Porządna firma klienta zdobywa wysoką jakością wykonanej usługi, miłą współpracą, czy atrakcyjną ceną - nie podchodami z udziałem kłamstw.

 

Ty się lepiej zajmij budowaniem wizerunku przedsiębiorstwa zamiast latać po ODR-ach bo tam nawet rolnicy nie chodzą gdyż sami posiadają większą wiedzę od owej instytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

odnośnie tego namiotu to niewiem czy jest sens brać go na PROW skoro koszt (12 na 20 m wysokość 6m) to 38 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariusz1234    0

odnośnie tego namiotu to niewiem czy jest sens brać go na PROW skoro koszt (12 na 20 m wysokość 6m) to 38 tyś

 

Jedno co mogę powiedzieć to powinieneś się zastanowić czy będzie Ci się to poprostu opłacać bo jak mówisz nie spełnia to wymogów minimalnej kwoty. Nawet jak coś tam naciągniesz cenę może okazać się że to gra nie warta świeczki ale nie sugeruj się forum tylko porozmawiaj w ODR lub w ARIMR 

Z głupotami to do mnie czy pracownika ARiMR który udzielił informacji zwanej przez ciebie głupotą, użytkownikowi marysrybak?

 

Co do kupowania maszyn, jeśli nie zrozumiałeś że nowy z dotacją będzie kosztował tyle samo co używany pięcioletni lub więcej letni to albo masz spore problemy z czytaniem, lub rżniesz głupa bo brak ci argumentów.

 

No i co to ma do rzeczy, że firma jest nie tylko budowlana? Tu był już nie jeden z zalogowaniem od przedwczoraj i pierwszym postem nakierowującym na konkretne przedsiębiorstwo jako rzekomy zadowolony klient. Śmieszą mnie takie podchody bo to świadczy o nieudolności danego przedsiębiorstwa skoro używa tak wyimaginowanych opowieści pisanych w sieci przez anonimowe osoby.

Porządna firma klienta zdobywa wysoką jakością wykonanej usługi, miłą współpracą, czy atrakcyjną ceną - nie podchodami z udziałem kłamstw.

 

Ty się lepiej zajmij budowaniem wizerunku przedsiębiorstwa zamiast latać po ODR-ach bo tam nawet rolnicy nie chodzą gdyż sami posiadają większą wiedzę od owej instytucji.

 

Powiem Ci że staram się Ciebie zrozumieć i jakoś nie mogę pojąć tego co głosisz tutaj. Dwie twoje wypowiedzi jednoznacznie świadczą że nie masz pojęcia co piszesz ale nie Ja jestem od tego żeby dokształcać kogo kolwiek. 

 

Nie rozumiem również dla czego się sadzisz do mnie że coś reklamuje i to ukrywam skoro od tego jest forum żeby własne zdanie wyrazić a jak widzę to Ty tutaj reklamę robisz w stopce każdego postu. Wiele osób pyta o to samo, wiele osób nie wie więc poleciłem firmę która mi zrobiła inwestycję jak również ODR gdyż tam dużo informacji uzyskałem, a Ty masz widocznie problem z czymś lub świadczysz usługi podobne i masz z tym problem obrażając ludzi. 

 

Wybacz ale szkoda mojego czasu żeby Ci tłumaczyć różnicę w podatkach i maszynach używanych a tym bardziej plusy inwestycji w których to twierdzisz że nie sensu. Pisałem z własnego doświadczenia gdyż od tego jest forum a to jak widzę nie zgadza się z Tym co reklamujesz i dla tego mnie atakujesz. 

 

Jeżeli masz jakiś problem nie ma problemu mogę nie być anonimowy wówczas powiesz mi to w twarz. A dla twojej informacji nie jest się anonimowym w internecie a nie którzy o tym nie pamiętają i nie liczą się z konsekwencjami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paliwoda    1

I jak koledzy z tym dofinansowaniem narazie tylko na budowy a jak np z paszowozem i co innego można wziąć

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariusz1234    0

Tutaj wcześniej ktoś pisał że można i teraz wziąć na maszyny związane z produkcją. Ja się pytałem bo sam będę robił modernizacje teraz i mi trochę inaczej powiedzieli tzn. że przy budowie owszem jako dodatek można maszynę wziąć ale jak samą maszynę to dopiero w następnym naborze dla tego że musi być spełniony ten wymóg który mówi o tym że wartość dodana musi być zwiększona a ciężko to zrobić zakupem maszyny. 

Jak pisałem wcześniej lepiej skontaktuj się z ODR lub ARIMR bo jak widać po postach wcześniej co region to inna interpretacja a dwa to tylko forum wiec każdy może się mądrzyć. 

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj