rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

agrorobert    53

Ciagniki nie sa punktowane wiec raczej nie masz szans na dwa

Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tym naborze nie możesz aplikować. Trzeba czekać na nabór prawdopodobnie w marcu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Jeśli chodzi o budowę, to czy w momęcie złożenia wniosku trzeba mieś pozwolenie na budowę, czy wystarczy sam projekt i kosztorys ? Jesli ktoś wie to proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy ktoś słyszał o związkach rolników czy coś takiego aby połączyć się z sąsiadami i kupić kombajn bo na 45 ha to raczej nie dostanę tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Tak każdy słyszał o związkach, większość ludzi na wsi jest w związkach- biorą ślub i jest związek...
Mów konkretnie o co chodzi...wspólna inwestycja?
Jak tak to jak najbardziej i nie musi być żadnego "związku"

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@Bartosz związek dwóch rolników to jeszcze za wcześnie na razie w Warszawce palą tęczę a Ty na wieś chcesz to wprowadzać ? A tak poważnie 45 ha to chyba troszkę mało na kombajn przynajmniej ostatnio tak było poza tym piszmy jeszcze raz MASZYNY to nie w tym naborze prawdopodobnie marzec tutaj jest nabór obory, chlewnie etc. budowy i być może jakaś część maszyn ale chyba kombajn to nijak do budowy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalsport    3

Dzieki freetaxi a mam jeszcze jedne pytanie czy musze brac te 500 tys na bydlo miesne czy moge naprzyklad 200 tys i jestem mlodym rolnikiem czyli 60% mi zwroca tak prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie musisz wykorzystywać całego limitu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Mam pytanie... jesli bym składał wniosek wspolnie z ojcem i przykladowo mielibysmy po 10 ha to czy przy doborze maszyn bedzie brane pod uwage 10 ha czy 20 ha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Witam ja mam pytanie typu ,gdyż jestem młodym rolnikiem i przysługiwałoby mi 60% zwrotu ale gdy złoże wnoisek na modernizacje razem z innym  gospodarstwem by wspólnie użytkować daną maszyne i w tym gospodarstwie osoba składająca ma wiecej niż 40 lat ,to czy nadal bedzie szansa na te 60% proc by uzyskać czy już tylko 40%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko znajdziesz w rozporządzeniu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Przy produkcji bydła mięsnego w tym naborze przeszły by dwa silosy na zboże przy 15 ha zboża  i mieszalnik z srutownikiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Witam ja mam pytanie typu ,gdyż jestem młodym rolnikiem i przysługiwałoby mi 60% zwrotu ale gdy złoże wnoisek na modernizacje razem z innym  gospodarstwem by wspólnie użytkować daną maszyne i w tym gospodarstwie osoba składająca ma wiecej niż 40 lat ,to czy nadal bedzie szansa na te 60% proc by uzyskać czy już tylko 40%?

 

mam podobną sytuację - ja mam status MR, a chciałbym składać z bratem (w sumie mamy ponad 80 ha) , który jest młodszy ode mnie, ale gospodarzy ponad 10 lat i nie posiada tego statusu.

 

na mój rozum refundacja do 60 % przysługuje dla rolników składających wspólnie - niezależnie, po ile mają lat. wspólnie, to wspólnie, nawet gdyby rolnicy mieli po 50 lat.

 

link do rozporządzenia o MGR

 

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/1371/1

 

 

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalsport    3

Freeraxi a powiedz mi czy w dniu skladania wniosku musze miec gospodarstwo na siebie bo teraz skladalem na mr 2015 i jeszcze ziemi nie mam na siebie tylko starszy jeszcze ma . ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie nie wyjdzie Ci WEG. Trzeba byłoby już teraz przejąć gospodarstwo. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wielkość ekonomiczna gospodarstwa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Czy wraz z wnioskiem na listopadowa modernizację muszę dołączyć:

- kopię pozwolenia na budowę

- kopię planów / projektów na budynki?

Czy można dostarczyć to w trakcie rozpatrywania wniosku, np. przy poprawkach

 

 

Z rozporządzenia wynika, że tak. Tak samo musiałbym dostarczyć zaświadczenie z weterynarii... a w starej perspektywie np. z weterynarii nie musiałem nic dawać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

A tak sobie myślę czy mogę składać wniosek na wyposażenie paszarni, paszociąg na tuczarnie i silos zbożowy ? Mam 12 macior ale na przyszły rok przerabiam budynek i myślę ze te 20 macior w cyklu zamkniętym spokojnie osiągnę. Podpowie ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

A jest możliwość złożenia ryczałtowca z vatowcem ?

 

Oczywiście , ale vat odlicza tylko vatowiec ten drugi buli całość swojej części kosztów zakupu

 

Edytowano przez Matey
ort

kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj