rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

XTRO    1537

XTRO Dla tych co nie mają zwierząt będzie czego dusza zapragnie ale tylko 200 tys zł no i inwestycja ta musi podnieś przychód gospodarstwa. Więc kwestia dobrej miny do złej gry, bujnej wyobraźni i odrobinki szczęścia, czyli powtórka z rozrywki. Hala namiotowa np. umożliwiła by mi przetrzymanie 100 albo jak fantazja poniesie i 1000 t zboża nasypanego w BIG BAG poustawianego na paletach. Można, można a faktycznie tam maszyny będą stały. Taki przykład bo mi co innego chodzi po głowie.

 

Na silosy lub faktyczny płaski magazyn zboża bez mrugnięcia okiem powinni dawać. A później tam gęsi mógł byś trzymać :P

 

 

ale te 200 tys to z tej puli co na maszyny ? bo jeśli tak to pozamiatane, bo 200 tyś na maszyny chcę przeznaczyć na kombajn...

Płaski budynek przeznaczyłbym na zboże, słomę, nawozy itp

Dobre z tymi gęsiami  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

§ 11. 1. W jednym roku można złożyć tylko jeden wniosek o przyznanie pomocy dotyczący danego gospodarstwa.

 

 

i nasuwa się pytanie składając teraz wniosek na budowę czy można składać kolejny wniosek w marcu na maszyny(o ile wystartuje program)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale te 200 tys to z tej puli co na maszyny ? bo jeśli tak to pozamiatane, bo 200 tyś na maszyny chcę przeznaczyć na kombajn...

Płaski budynek przeznaczyłbym na zboże, słomę, nawozy itp

Dobre z tymi gęsiami   :D

Nic nie stoi na przeszkodzie :P sam w domu nie mieszkasz chyba co?? A jak masz żonę to wydziedziczyć cię zawsze może, rozdzielność majątkowa a ty znajdziesz sobie gdzie jakie dzierżawy choćby na papierze i hale postawisz. tylko wtedy żonie już nie pofikasz bo zostaniesz gołodupiec :D

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5

z tego co wiem to nie mozna

 

Na szkoleniu dyrektorka działu który rozpatruje wnioski mówiła, że można więc w województwie Opolskim na pewno można dostarczyć zezwolenie później :)

 

§ 11. 1. W jednym roku można złożyć tylko jeden wniosek o przyznanie pomocy dotyczący danego gospodarstwa.

 

 

i nasuwa się pytanie składając teraz wniosek na budowę czy można składać kolejny wniosek w marcu na maszyny(o ile wystartuje program)??

 

Tak można tylko pamiętaj żeby nie przekroczyć puli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

Witam, jeszcze nie brałem nic na prow i nie wiem jak to wyglada.

Co lepiej i łatwiej wziac same maszyny rolnicze czy ciągnik (110km z ładowaczem czołowym)  plus maszyny ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Można składać wniosek na maszyny i  na budowlankę drugi wniosek ?Czy tylko jeden?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Z tego co ja wiem rok od podpisania umowy, bądź od wypłaty. sami nie wiedzą jeszcze co i jak tak mi mówili w Bialym, bo też myślałem że na maszyny teraz a tu tylko budowa.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Nie zrozumiałeś mnie kolego,wiem że budowlanka teraz.. Ale jak złoże wniosek a budowlankę czy póżniej mogę na maszyny, bo słyszłe że tyko jeden albo to albo to......


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Damian, kolega jest szczęśliwcem jeszcze nie ma żony :)

 

oj trzeba już szukać w końcu :D

U mnie jest dobrze bo na wszystkie programy będę składał razem z tatem, bo on też ma jeszcze na siebie ziemię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5

dobra jak na mszyny teraz nie mozna,a mozna na silos zbozowy?

 

Silos na pasze do produkcji zwierzęcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

oki jeśli mam już jeden ciągnik drugi teraz nie wezmę na nowy prow ? Załóżmy że ze złożyłem na budowę obory wielostanowiskowej. Później na wóz paszowy w marcu no i przecież do wozu potrzebny jest drugi ciągnik a ja  mam jeden z 2007-2013 to nie ma możliwości przejść ? To po urwną nać mi ta obora skoro nie mogę załadować wozu paszowego !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Owszem jednak wiesz ciągnik z turem to jednak w dalszym ciągu ciągnik a ładowarka jaka by nie była to nadal ładowarka chodzi mi o to że więcej można ciągnikiem zrobić niż ładowarką ale dno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

oki jeśli mam już jeden ciągnik drugi teraz nie wezmę na nowy prow ? Załóżmy że ze złożyłem na budowę obory wielostanowiskowej. Później na wóz paszowy w marcu no i przecież do wozu potrzebny jest drugi ciągnik a ja mam jeden z 2007-2013 to nie ma możliwości przejść ? To po urwną nać mi ta obora skoro nie mogę załadować wozu paszowego !!!

To po co wóz paszowy kupujesz jak nie masz czym załadować? Myślenie nie boli, masz jakąś tajną umowę z unią że mają ci sponsorować wszystkie budynki i sprzęt? Jak cię nie stać na kupno ciągnika to po jakiego grzyba gospodarzysz? Unia raz cię wsparła to się ciesz a nie wielki lament że nie wstawią ci kolejnej partii maszyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
aster453 kolego bierz ,co dają i byle szybo ,bo za chwilę nic nie będzie za pół darmo .Ja też będę się ubiegał o sprzęt ,a że nic nie brałem do tej pory to coś chyba uczknę na 35 ha .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

To po co wóz paszowy kupujesz jak nie masz czym załadować? Myślenie nie boli, masz jakąś tajną umowę z unią że mają ci sponsorować wszystkie budynki i sprzęt? Jak cię nie stać na kupno ciągnika to po jakiego grzyba gospodarzysz? Unia raz cię wsparła to się ciesz a nie wielki lament że nie wstawią ci kolejnej partii maszyn...

@daremw własnie myślenie nie boli najpierw przeczytaj mojego posta przemyśl to co napisałem dopiero pisz. Moje przemyślenia były czysto teoretyczne, nie buduje obory. Tzn nauczony doświadczeniem prow 2007-2013 wydaje mi się że czasem lepiej kupić coś samemu niż liczyć na innych (kontrole - traktowanie jak złodzieja przecież kupując coś nie ukradłem tego, jesteśmy 10 razy gorzej traktowani jeśli chodzi o przepisy niż zachód a wszelkich dotacji mamy co najmniej o połowę mniej). 

@Rafał wiesz jak masz swoje środki to bierz i nawet na całe 900 k ale jak nie masz nic to najpierw oblicz sobie  jaki kredyt będziesz spłacać a później bierz ile dają. Powiedzmy że weźmiesz 500 k na maszyny / budowę etc. vat jakieś 90 tys. (taki wkład musisz mieć bo żaden bank nie kredytuje vatu jak jesteś vatowcem, chyba że weźmiesz następny kredyt). Czyli netto to jakieś 400 tys. połowę jak piszesz daje unia czyli 200 masz do spłacenia.... Okres no cóż najrozsądniej jest na 10 lat kredyt czyli do spłacenia jakieś 300 tys. praktycznie pomoc uni to 100 tys. resztę kupujesz sobie sam a unia napycha siebie i banki żydostwa .... 

Brać 500 tys. pomoc unijną na 35 ha ? Zakładam produkcja roślinna ile masz na czysto 1-2 tys z ha (z dopłatami)? Czyli powiedzmy max 70 tys./ rocznie. Za 500 tys. lepiej kupić 2 tiry i będzie lepsza kasa ale to mój pkt widzenia. Każdy sobie powinien odpowiedzieć co jak i za ile a nie pół daje unia to biorę bo później będzie płacz zgrzyt i licytacja.

Mam znajomych co w poprzednim naborze brali bo unia dawała nakupili ciągników (Valtry,JD czyt. lepsiejsze) co z tego skoro na sprzęt już brakło a co jedynie udało się wziąć pług i co ? Ciągnik robi 100 200 mtg na rok o ile zrobi... a później stoją a na forum piszą że to smoki etc. Mnie zastanawia jedno. Nakupimy sprzętu co gospodarz to nowy ciągnik nie ważne czy ma 5,10 czy 100 ha (ten ostatni to i tak tego nie odczuje), za 5 lat skończą się dopłaty, nie wierzę że wcześniej nie dopiep...ą nam innymi przepisami, że za mało pszenicy w pszenicy że marchew za mało pomarańczowa, że mleko ma za dużo bakterii or zły stosunek białka do tłuszczu. Zaczną skupować poniżej opłacalności. Później nie będzie gdzie tego sprzętu sprzedać bo rynek jest nasycony, a małemu nie będzie się opłacać gospodarzyć, także będziemy mieć kupę sprzętu i nie będzie nam to potrzebne. 

Troszkę się rozpisałem mam nadzieje że Was nie uraziłem. Nie o to mi chodziło jeśli jednak to sorki 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

A tu Aster453 z Tobą zgadam się w 100%. Sprzęt rolniczy powinien i jest tyle wart co płacimy za niego ujmując niby dotacje MGR bo cena sama wejściowa jest niewiadoma skąd wzięta i nie odzwierciedla cena które bierzemy za płody rolne, a kupywanie sprzetu na max. kwote zwrotu MGR przy średniej wielkości gospodarstw w Polsce jest nie ekonomiczne, tym bardziej jeśli rzeczywisty areał jest w niektórych niższy niż w danych ARiMR lub Banku. 

Wielka mi demokracja UE dopłaty zróżnicowane co kraj to obyczaj co do "daniny" a wymogi w Naszym Pięknym Kraju we wielku aspektach jeszcze wyżesze i urzedasy z W-wa wchodzą do d*py bRukselce i bERLINowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

W moim przypadku nie będę szalał .Ciągnik do 110km ,bo mam góry ,3 obrotówka ,agregat uprawowo -siewny z agregatem biernym zwykłym na zębach ,,,brona talerzowa się nie sprawdza ,oraz opryskiwacz 600 litrowy zawieszany i owijarkę ..wsio :-). Budynki mam pokaźne i w dobrym stanie ,oraz magazyny .Też obstawiam ,że po tej obecnej kadencji dopłat nie będzie .

Ja mam dobry zbyt na ziemniaka jadalnego już mam sprzedane wszystko ,a ludki się pchają i jak tu wszystkich zadowolić .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj