rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

jaroWM    44

młody rolnik to ten, który zaczął prowadzić gosp. przed upływem 5 lat i który jest przed 40-tką. jeśli ktoś ma 30 lat, a samodzielnie gospodarzy od 20 roku życia - już nie jest młodym. premia MR nie ma nic do MGR.

 

jeśli chcemy uzyskać 60% refundacji, jak należy się młodym rolnikom - trzeba aplikować wspólnie z drugim rolnikiem - wtedy jest do 60%, a nie do 50% jak by się składało samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Czyli mam czas do konca 2015 bo chyba liczy sie od daty przejęcia gospodarstwa do daty zlozenia wniosku?A jak w nowej perspektywie z dzierzawami?Uznawana jest tylko notarialna czy moze byc też ta z gminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

3. Ustalając wielkość ekonomiczną gospodarstwa oraz powierzchnię gospodarstwa posiadanego przez rolnika, uwzględnia się grunty orne, sady, łąki trwałe, pastwiska trwałe, grunty rolne zabudowane, grunty pod stawami oraz grunty pod rowami, wchodzące w skład gospodarstwa w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy:

 

1) stanowiące przedmiot własności tego rolnika;

2) oddane w użytkowanie wieczyste temu rolnikowi;

3) które są dzierżawione przez tego rolnika z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, na podstawie umowy dzierżawy zawartej na czas nieoznaczony albo na okres co najmniej 7 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy;

4) które są dzierżawione przez tego rolnika od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:

a) w formie aktu notarialnego albo z datą pewną oraz

b ) na okres co najmniej 7 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy;  

5) do których temu rolnikowi przyznano jednolitą płatność obszarową na podstawie przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, pomoc finansową w ramach działań obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, zwanego dalej „PROW 2007–2013”, lub programu, co najmniej w roku, w którym złożono wniosek o przyznanie pomocy, a jeżeli w danym roku nie przyznano jeszcze płatności lub pomocy, płatność lub pomoc została przyznana co najmniej w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

 

czyli mogą być grunty dzierżawione od innych rolników na podstawie umowy dzierżawy na min. 7 lat od dnia złożenia wniosku i w gminie może być potwierdzenie podpisów.

 

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Młody rolnik żeby dostać 60% zwrotu
- ma niej niż 40 lat
- prowadzi gospodarstwo krócej niż 5 lat
- ale czy musi mieć wykształcenie rolnicze? Czy może być w trakcie zdobywania wykształcenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Młody rolnik żeby dostać 60% zwrotu

- ma niej niż 40 lat

- prowadzi gospodarstwo krócej niż 5 lat

- ale czy musi mieć wykształcenie rolnicze? Czy może być w trakcie zdobywania wykształcenia?

 

musi mieć na zasadzie "młodego rolnika" PROW 2014-2020. jeśli chodzi o uzupełnienie wykształcenia, to pewnie tak jak w MR.. w rozporządzeniu osobno ani słowa nie ma o tym.

w ogóle za samo posiadanie mniej niż 40 lat dostaje się 3 punkty, które mogą się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Są jakieś przecieki, kiedy wystartuje modernizacja, w której będzie można kupić ciągnik do upraw sadowniczych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakiś nieoficjalny termin jest - koniec marca przyszłego roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

wita. mam pytanie w sprawie modernizacji bo chciał bym złozyć wniosek bydło mięsne na silosy + linie do produkcji paszy czy jak złożę teraz to czy potem będęmógł maszyny składać czy GVA teraz będzie 10% i potem też 10% czy tylko jeden wzrost się będzie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Poprawcie mnie ale wydaje mi się że maszyny to dopiero na wiosnę ! Kolektory słoneczne przecież to chodziło po gminach ! Nie wiem ile masz lat ale chyba poczytaj jak działają kolektory słoneczne ... chyba że też się mylę ale raczej kolektory słoneczne przeznaczone są do podgrzewania wody przynajmniej takie dofinansowywali a co do prądu hm....

 

także nie wiem ile Masz lat, ale wiem ze czytanie ze zrozumieniem u Ciebie kolego leży na całej lini. Chcąc kogoś pouczać i instruktorować najpierw przeczytaj kilka krotnie to co masz zamiar  bezmyślnie napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5

Młody rolnik żeby dostać 60% zwrotu

- ma niej niż 40 lat

- prowadzi gospodarstwo krócej niż 5 lat

- ale czy musi mieć wykształcenie rolnicze? Czy może być w trakcie zdobywania wykształcenia?

 

Na dzień składania wniosku musisz mieć wykształcenie rolnicze jeżeli ubiegasz się o 60%. Nie wlicza się teraz w to staż jako domownik :)

 

mam pytanie czy to prawda ze musi być prowadzona rachunkowość

 

Tak

 

wita. mam pytanie w sprawie modernizacji bo chciał bym złozyć wniosek bydło mięsne na silosy + linie do produkcji paszy czy jak złożę teraz to czy potem będęmógł maszyny składać czy GVA teraz będzie 10% i potem też 10% czy tylko jeden wzrost się będzie liczył.

 

Wniosek możesz składać teraz i później tylko żeby pula nie przekroczyła 500tys netto. Do każdego wniosku trzeba wykazać 10% GVA więc na bydło 10% i na maszyny osobne 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nie!

nabór MGR na maszyny rolnicze jest osobny kilka str. wcześniej w/w temacie była mowa o terminie marzec przyszłego roku

 

A moje pytanie tyczy sie GVA czy ARiMR moze oprzeć sie na fakturach jaki mam obrót teraz a jaki po 5latach? To jest główna idea rachunkowości w MGR?

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jakiś nieoficjalny termin jest - koniec marca przyszłego roku. 

 

Czy mogę składać na hale namiotową na słomę i siano????


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie coś myślę że powinno przejść przy krowach. Tanio to wychodzi, bardzo ciekawa opcja, u nas jeden to i jałówki w tym trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

chcialem skladac na budowę chlewni ale nie mam szans bo nie zdaze z pozwoleniem budowy spróbuje na początku roku w następnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To też było wiadomo jakiś czas temu. Chodziły pogłoski że aby składać wniosek na budowę trzeba mieć wszystkie pozwolenia. Ja już zacząłem załatwiać w czerwcu, ale gdy się dowiedziałem że dla zbożowców we wrześniu nie będzie, na razie sobie odpuściłem inne obowiązki wzywały, ale czas najwyższy ponownie się tym zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Damianzbr- to będzie jakieś dofinansowanie na hale zbożowe dla tych co nie mają zwierząt ?

Opuściłem trochę ten temat ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5

chcialem skladac na budowę chlewni ale nie mam szans bo nie zdaze z pozwoleniem budowy spróbuje na początku roku w następnym

 

Pozwolenia można dostarczyć po dostaniu się na listę więc jak najbardziej możesz składać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

XTRO Dla tych co nie mają zwierząt będzie czego dusza zapragnie ale tylko 200 tys zł no i inwestycja ta musi podnieś przychód gospodarstwa. Więc kwestia dobrej miny do złej gry, bujnej wyobraźni i odrobinki szczęścia, czyli powtórka z rozrywki. Hala namiotowa np. umożliwiła by mi przetrzymanie 100 albo jak fantazja poniesie i 1000 t zboża nasypanego w BIG BAG poustawianego na paletach. Można, można a faktycznie tam maszyny będą stały. Taki przykład bo mi co innego chodzi po głowie.

 

Na silosy lub faktyczny płaski magazyn zboża bez mrugnięcia okiem powinni dawać. A później tam gęsi mógł byś trzymać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

jestem na zusie i mam gospodarstwo i małe pytanie czy są jakieś dotacje na nowy ciągnik obecnie mam 15ha i zamierzam trzymać bydło opasowe da rade coś wskórać w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj