rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Endriu42    11

Czytając literalnie zapis rozporządzenia powinno być ok. Masz świadectwo ukończenia szkoły co najmniej zasadniczej (w tym przypadku wyżej bo średniej) wraz ze świadectwem potwierdzającym kwalifikację R.3.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Endriu42 - no właśnie teraz jeszcze raz na spokojnie przeczytałem cały załącznik i wygląda, że jest ok bo jest 'co najmniej' :)

 

Dzieki


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Czy składając wniosek np. na budowę chlewni muszę już mieć plan budynku i pozwolenie na budowę, czy mogę po prostu złożyć wniosek i dopiero załatwiać dokumenty?

Zgodnie z rozp. do wniosku o przyznanie pomocy powinien być dołączony m. in. projekt budowlany i pozwolenie na budowę jeżeli jest wymagane.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickk    0

Jesteś pewien? Przecież załatwienie pełnego pozwolenia na budowę to często kwestia kilku długich miesięcy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Jestem pewien zapisu rozporządzenia, jest jasno napisane co należy złożyć z wnioskiem o przyznanie pomocy, co nie znaczy że nie może być możliwości dostarczenia dokumentów na etapie uzupełnień. Do zakończenia naboru jest 2 miesiące, jak ktoś chce i wcześniej planował co chce zrobić, to zdąży.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5

Najszybciej można wszystko załatwić w 3 miesiące to takie minimum więc jak nie pozwolą dostarczyć dokumentów później to można pomarzyć o budowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Trochę dziwne, ja wszelkie papiery do budowy załatwiłem w miesiąc a dokładniej 14 dni roboczych, i to tylko dlatego że jeden sąsiad się czepiał a tak trwało by to krócej. Co do R3 ja mam tylko ukończone policealne studium weterynaryjne i do MR się nie czepiali a skoro kolega adamk powinno być wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5

Zapomniałeś dodać czego budowę :) jak urząd ma z tego co pamiętam 65 dni na wydanie zezwolenia a gdzie jeszcze robota geodety architektów opinia środowiskowa przyłączenie mediów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Budowa obory, o domu mieszkalnym raczej bym nie wspominał ;-) nie wiem czy w każdej gminie jest inaczej czy jak ale u mnie pozwolenie było wydane w ciągu 3 tygodni, instalacje były ciagniete z istniejącej obory a geodeci to przyjechali dopiero na koniec żeby nanieść nowy budynek na mapy. Prędzej był tylko projektant żeby zobaczyć jak to ma wyglądać itd. Opinia środowiskowa jest potrzebna tylko jak djp przekracza jakąś tam wartośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Co groźi za niespełnienie wzrostu GVA bo nie moge nigdzie znależć-proszę o konkretną odpowiedź.

 

Nikt nie wie? Przecięż tylu fachwców na forum jest.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Jak myślicie ile będzie wniosków w tym naborze? przekroczy z tysiąc? :D

Zdziwisz się jak zobaczysz listy wszyscy płaczą a jak będzie zobaczysz że będzie pełno.

 

Co z tego może i by można złożyć ale sam mam swoich 12 ha pola + 3 ha łąk reszta dzierżawy bezumowne na umowy nie ma szans mam 30 krów i niby jak złożyć wniosek i wykazać GVA. etc. najpierw powinni znieść dopłaty wówczas pseudo rolników którzy tylko biorą dopłaty by wyeliminować wówczas można składać wnioski  

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

@bizon1 jeśli we wniosku nie wykarzesz wzrostu odpadnie on od razu a jeśli dostaniesz pozytywną odpowiedź, zainwestujesz a GVA i tak nie wzrośnie i wyjdzie to przy jakiejś kontroli lub jakimś innym raporcie pewnie cofna ci dotacje, tak na chłopski rozum powinno być. Jeśli od razu zakładasz że GVA nie wzrośnie to po co chcesz składać wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Najszybciej można wszystko załatwić w 3 miesiące to takie minimum więc jak nie pozwolą dostarczyć dokumentów później to można pomarzyć o budowaniu :)

W normalnym trybie organ ma miesiąc na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i jest 14 dni aby stała się ona ostateczna. Więc może wystarczyć 1,5 miesiąca na samo pozwolenie na budowę. Oczywiście może się to wydłużyć.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A decyzja o warunkach zabudowy?

Na niewielu obszarach jest gminny pzp

 

W normalnym trybie organ ma miesiąc na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i jest 14 dni aby stała się ona ostateczna. Więc może wystarczyć 1,5 miesiąca na samo pozwolenie na budowę. Oczywiście może się to wydłużyć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

czyli  szukać nie wozu paszowego a jakiegoś urządzenie do żywienia krów wewnątrz budynków?

a śrutowniki mieszalniki, elementy dojarki przewodowe( aparaty),  bin, żmijka , powiekszenuie plyty obornickiej , zestawy solarne do grzania wody w oborze,  studnia glebinowa    tak na  szybko to mogło by się przydać przy krowach  co o tym mysliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Czy dobrze zrozumiałem. Młody rolnik ma 60% dofinansowania, ale żeby być uznanym młodym rolnikiem potrzeba miec kwalifikacje? Co w przypadku jeżeli nie ma sie kwalifikacji (trwa szkoła)? Dokumenty na premie młodego złożone  i deklaracja uzupełnienia też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

czyli  szukać nie wozu paszowego a jakiegoś urządzenie do żywienia krów wewnątrz budynków?

a śrutowniki mieszalniki, elementy dojarki przewodowe( aparaty),  bin, żmijka , powiekszenuie plyty obornickiej , zestawy solarne do grzania wody w oborze,  studnia glebinowa    tak na  szybko to mogło by się przydać przy krowach  co o tym mysliscie?

studnia na pewno nie przejdzie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Ci co mówią o załatwieniu formalności w miesiąc sa śmieszni. Zezwolenia środowiskowe 6 tygodni, warunki zabudowy 6 tygodni, plany, co najmniej 2 tygodnie, a pozwolenie na budowe do 65 dni. Jeśli ktoś juź wcześniej tego nie załatwiał to szanse są marne. Bede budował obore na 80 djp więc wiem co mówie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No przecież jest ogłoszony nabór od 17 października do 19 listopada.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Witam.. mam pytnie. Czytałem wcześniejsze wasze posty...czy ja dobrze rozumiem, że w tym naborze MGR tj (19 paź-17 lis) który ogłoszono nie będzie można złożyć na nowy ciągnik i maszyny? Mam krowy i żeby to rozwinąć zainwestowałem pieniądze z młodego rolnika w 2011r w przebudowe obory, teraz chciał bym z modernizacji skorzystać ale na nowy cianik i maszyny uprawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. W tym naborze nie możesz kupować takich urządzeń i maszyn. Refundacji podlegać będą inwestycje związane bezpośrednio z działalnością rolniczą: budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażaniem, adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, w tym ich wyposażaniem, budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których jest prowadzona produkcja zwierzęca, w tym ich wyposażaniem, koszty ogólne, o ile realizacja operacji doprowadzi do wzrostu wartości dodanej brutto (GVA) w gospodarstwie, co najmniej o 10%.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj