rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majkel207    21

najważniejsza kwestia, wyczytał ktoś czy nabór będzie dla wszystkich czy tylko dla hodowców bydła, trzody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jeszcze komunikatu Agencji o naborze. Ale z informacji jakie krążą wynika, że w tym roku tylko zwierzątka.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Nie można ani starego MR ani nowego łączyć  z MGR info z centrali ARiMR


Kolego

Endriu42

,czy to ,że mieszkam na obszarze Natura 2000 ma jakiś wpływ na MGR.Oczywiście łapię się na młodego rolnika .

Moim zdaniem nie ma to większego znaczenia, OSN tylko zostały wydzielone.


jesli bysmy zrobili wniosek laczony to jesli mam 13 ha a kuzynk ma 21 to sa jakies szanse zalapac sie na liste nie mamy zanej hodowli_-

Szanse zawsze są ale jakie to nikt Ci nie odpowie, bo nikt nie wie ilu będzie chętnych chociażby.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Nie mam na piśmie, na szkoleniu doradców była taka wypowiedź. Podobno ustalana z MRiRW. Znam gościa, pewnie to powiedział, więc raczej tak będzie. Z tego co mówił to UE wcześniej pozwalała łączyć, a teraz zabroniła. Więc raczej ciężko będzie to zmienić. Ale nie takie rzeczy były zmieniane ;)  na chwilę obecną nie można nic z modernizacją łączyć. 


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Nie można ani starego MR ani nowego łączyć  z MGR info z centrali ARiMR

Moim zdaniem nie ma to większego znaczenia, OSN tylko zostały wydzielone.

Szanse zawsze są ale jakie to nikt Ci nie odpowie, bo nikt nie wie ilu będzie chętnych chociażby.

 

czyli 100 tys nie mogę przeznaczyć na MGR ?

Czy jak skorzystałem z MR to później nie można z MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Nie no możesz skorzystać z MGR jak spełniasz warunki. Tylko w MGR 2007-2013 mogłeś mieć premię z MR jako wkład własny w MGR. Czyli z MGR zwracali ci 60% inwestycji a 40%, a nawet VAT mogłeś dołożyć z MR. I to było tzw. "łączenie" MGR z MR w 2007-2013. Teraz nie będzie takiej możliwości.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym doprecyzować kwestie odnośnie silosów. Jestem w trakcie uzyskania pozwolenia na budowę. Pytanie mam takie, jeśli mają być przeprowadzone 2 nabory (jeden zw. z prod. zwierzęcą, drugi na maszyny) to czy w przypadku silosów, koszty operacji muszą wynieść co najmniej  50 tys. netto? Czy też nie? Jeśli planuję skorzystać także z naboru na maszyny. Te kwoty będą łączone? Czy traktowane jako osobne działania, a jak wiadomo, aby móc się starać o pomoc, inwestycja musi przekroczyć 50 tys zł. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Czy podpowie mi ktoś czy w tym pierwszym naborze związanym z produkcja zwierzęcą mogę składać wniosek na ciągnik z ładowaczem czołowym i rozrzutnikiem ? Posiadam produkcje zwierzęca tzn trzodę chlewną i bydło opasowe którą chce zwiększać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Czy podpowie mi ktoś czy w tym pierwszym naborze związanym z produkcja zwierzęcą mogę składać wniosek na ciągnik z ładowaczem czołowym i rozrzutnikiem ? Posiadam produkcje zwierzęca tzn trzodę chlewną i bydło opasowe którą chce zwiększać

Niestety w najbliższym naborze dla tzw. obszarów A, B i C zgodnie z rozporządzeniem koszty muszą dotyczyć bezpośrednio budowy, modernizacji budynków inwentarskich, w tym ich wyposażania, lub adaptacji istniejących budynków na inwentarskie oraz budowa lub modernizacja magazynów paszowych w gosp. gdzie jest prowadzona produkcja zwierzęca. Z informacji jakie przedstawiała ARiMR nawet zakup wozu paszowego nie wchodzi w grę w tym naborze tj. dla obszaru A, B i C.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Krótko mówiąc odry i inne firmy piszące wnioski zacierają ręce bo dostaną kaskę x2 z racji dwóch naborów :_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Niekoniecznie musisz robić 2 wnioski,  jak chcesz możesz poczekać do naboru na obszar D i wszystko razem robić w jednym wniosku.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

UWAGA KOLEDZY !!!!! Strona 13 punkt 7) gdy operacja będzie realizowana na terenie wymienionych niżej województw, ubiegający się o modernizacje otrzyma dodatkowe punkty za to iż w przednich naborach dostał premie na MR, łódzkiego to nie dotyczy i jeszcze paru innych województw toż to jawna niesprawiedliwość ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Było o tym wiadome już od dawna, minister dał każdemu województwu pole do popisu za co mogą dać dodatkowe pkt, nie wiem kto to ustalał czy wojewoda czy jak ale było już mówione o tym niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Bardzo słabo bo niektóre woj mają możliwość dostania aż 4 punktów extra a np łódzkie w którym mieszkam tylko 1 punkt za zorganizowane grupy producenckie, taki ustawianie zasad oznacza że lista będzie krajowa i kasa będzie szła tam gdzie są extra punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie kiedy może ruszyć ten obszar w którym będzie możliwy np. zakup ciągnika z ładowaczem czołowym do gospodarstwa nastawionego na produkcję bydła mięsnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Prawdopodobnie w marcu przyszłego roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

no tak, rozpoczynają nabór od obszarów w których można najwięcej utopić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

a czy w tym naborze będzie można składać wniosek na zakup bina do zboza??

Można jeżeli prowadzisz produkcję zwierzęcą tj. produkcję prosiąt, mleka i bydła mięsnego.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj