rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Jest projekt rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Bez szkoly rolniczej nie moge startowac w naborze? Zostaly mi 3 semestry studiowania rolnictwa, mam szanse na zalapanie sie na jakis nabor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

i jak to w końcu będzie z tym bo się nie orientuje , jeśli wziąłem juz ciągnik na MGR w poprzednim programie 2007-2013 to w tym już nie będę mógł  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Chyba jeszcze się nie określili, pewne jest że nie można brać maszyn takiego samego typu ale czy ciągnik np. 100 konny i 150 konny to taki sam typ jeszcze nie wiadomo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

To co mam robić szkołę rolniczą jak prowadzę już od prawie 20 lat gospodarstwo mam mgr ale nie związanego z rolnictwem ? W poprzednim naborze brałem i nie było problemu a co do wielkości np obory czy są jakieś rozporządzenia ? Np. jesli posiadam 30 ha (swoje i dzierżawy 10 ha bez umownie) to jaką mogę postawić oborę na krowy np. na 50 sztuk ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213

W tym naborze nikt nie dostanie traktora ładowarki itd bo to co ma silnik ma 0 puktow. A jak złożysz na ciągnik to od razu cie wyzwalają z listy. Nie za na biła listę tylko całkiem i dopiero później składasz jeszcze raz wniosek na następny nabór i dopiero cie przyjmą jak nie w pisałeś tego samego co przedtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bardzo ciekawa :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Mam pytanie odnośnie modernizacji. Czy jeśli skorzystalbym z zakupu sprzętu to moglbym zmodernizować oborę z stodoly ? ( nowe stanowiska okolo 20 do tego drzwi itd. Wycene na oko zrobilismy to 80 tys. Czy jest mozliwe skorzystac z tego ? czy za maly zwrot ? pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Bo widziałem już wniosek na prow i punktację co i jak. Nabór rusza 15 września i potrwa miesiąc.

 

a czy widziałeś to czy wkładem może być młody rolnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

jak nie dostanie jak dostanie :D diler od korbanka mi mówił że na 99 % jest pewny że będzie można brać , mówił że sawicki i reszta tych prezesów dostali w łape od właścicieli firm ,  bo to by było jasne że się firmy by nie utrzymały , jak korbanek w ubiegłym roku tylko sprzedał 12 ciągników za gotówkę a reszta to modernizacja :o a to wszystko ma ruszyć najprawdopodobniej  pod koniec sierpnia a jak jeszcze notowania PSL spadną no to trzeba czekać do 2016 bo PSL nie będzie chciało się w to bawić bo będą pewni że nie wejdą do rządu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

znów na forum pojawiło się kilku szamanów "dostaniesz, nie dostaniesz, nabór od jutra albo za miesiąc", niestety nikt nic nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

przy tej cenie mleka i karach życzę powodzenia w nowy PROW-ie ale jeżeli ktoś ma nadwyżkię kapitału to polecam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

Byłem dziś na szkoleniu odnośnie nowej Modernizacji...

Zapytałem jak to jest z tymi maszynami, które się wzięło w poprzednim naborze czy teraz będzie można wziąć np. drugi ciągnik?. Pracownik ARiMR odpowiedział mi że, na obecną chwilę nie będzie można wziąć ciągnika jeśli się wzięło w poprzednim ale.... rozmowy nadal trwają więc jest coś na rzeczy. Według mnie lobby producentów ciągników jest za mocne aby zablokować kupno kolejnych ciągników i coś z tym zrobią, bo uciekną im grube miliony które i tak w większości trafią do zagranicznych producentów, ale to jest tylko moja prywatna opinia.

Wracając do MGR to w pierwszej kolejności ruszą nabory na budowę obiektów dla trzody i bydła a, potem na zakup maszyn.

Według mnie ruszy we wrześniu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jasne tylko jedni i ci sami powinni dostawać dofinansowanie najlepiej co roku wtedy będą mogli sprzedawać "stare" maszyny rolnikom, którzy się nie załapali bo zabrakło kasy... Ja tam jestem za tym aby nie można było kupowac następnych takich samych maszyn jakie się już kupiło bo to juz byłby czysty absurd, co to za modernizacja zmodernizowanych gospodarstw, a reszta chętnych? Dostałeś wcześniej sprzęt znaczy jesteś zmodernizowany, zrealizowałeś biznes plan - zwiększyłeś dochody gospodarstwa więc jeśli faktycznie jest Ci niezbędny jeszcze jeden taki sam cięgnik to kup ale za własne pieniądze. O dealerów bym się nie martwił nie kupią ci sami to kupią inni choć rozumie, że jest im lepiej handlować z tymi samymi najbogatszymi gospodarstwami ale do jasnej ch...y ten program nazywa się modernizacja gospodarstw, a jeszcze trochę ich w Polsce do zmodernizowania zostało.

 

Wracając do tego programu czy mając jakieś 38ha mam szanse załapać się dofinansowanie powiedzmy przyczepy 12t, pług, ewentualnie jakiś silos zbożowy lub czy jest szansa porwać się na ciągnik 125km? Byłem w ODR ale tam oczywiście nic nie chcą powiedzieć, tak w ogóle jak wygląda i ile trwa pisanie takiego wniosku? Czy od momentu podpisania rozporządzenia będzie jakiś czas na jego napisanie czy poprostu z dnia na dzień będą przyjmować wnioski? A bym zapomniał, jestem na Zusie ale w ODR powiedzieli mi, że z tym nie było i nie powinno być problemu

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Samo podpisanie rozporządzenia pozwoli uruchomić ARiMR nabór. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

jasne tylko jedni i ci sami powinni dostawać dofinansowanie najlepiej co roku wtedy będą mogli sprzedawać "stare" maszyny rolnikom, którzy się nie załapali bo zabrakło kasy... Ja tam jestem za tym aby nie można było kupowac następnych takich samych maszyn jakie się już kupiło bo to juz byłby czysty absurd, co to za modernizacja zmodernizowanych gospodarstw, a reszta chętnych? Dostałeś wcześniej sprzęt znaczy jesteś zmodernizowany, zrealizowałeś biznes plan - zwiększyłeś dochody gospodarstwa więc jeśli faktycznie jest Ci niezbędny jeszcze jeden taki sam cięgnik to kup ale za własne pieniądze. O dealerów bym się nie martwił nie kupią ci sami to kupią inni choć rozumie, że jest im lepiej handlować z tymi samymi najbogatszymi gospodarstwami ale do jasnej ch...y ten program nazywa się modernizacja gospodarstw, a jeszcze trochę ich w Polsce do zmodernizowania zostało.

 

Wracając do tego programu czy mając jakieś 38ha mam szanse załapać się dofinansowanie powiedzmy przyczepy 12t, pług, ewentualnie jakiś silos zbożowy lub czy jest szansa porwać się na ciągnik 125km? Byłem w ODR ale tam oczywiście nic nie chcą powiedzieć, tak w ogóle jak wygląda i ile trwa pisanie takiego wniosku? Czy od momentu podpisania rozporządzenia będzie jakiś czas na jego napisanie czy poprostu z dnia na dzień będą przyjmować wnioski? A bym zapomniał, jestem na Zusie ale w ODR powiedzieli mi, że z tym nie było i nie powinno być problemu

święta prawda 100 % się zgadzam. Jak widać niektórym apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ja to bym był za tym aby ci rolnicy którzy do tej pory nie załapali się na dofinansowanie mogli byli w obecnym naborze premiowani np dodatkowymi punktami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

to jest wszystko logiczne co piszecie panowie wyżej, ale obawiam się, ze ministerstwo może postanowić inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj