rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ChiquitaB    749

A powiedzcie czy nowego młodego rolnika bedzie można laczyc z mgr jako wklad własny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek1986    0

Witam. Mam pytanko. Składając wniosek w następnym naborze muszę mnieć już wydane pozwolenie na budowę czy wystarczy projekt z kosztorysem, a pozostałą dokumentacje uzupełnić po załapaniu się na "zieloną liste" .

Do naboru zostalo pewnie około 2 miesięcy a cała papierologia z budową musi trochę potrwać...

Wie ktoś może co zmieniło się po konsultacjach społecznych w rozporzączeniu dotyczacym PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jeśli przyjmowanie wniosków ruszy we wrześniu, to czy według Was będzie możliwość wyrobienia się z zakupami przed majem następnego roku? czy procedury trwały zawsze dłużej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z reguły trwało to około 8-9 miesięcy najkrócej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

witam koledzy chciał bym z modernizacji postawić wiatę na słupach lanych betonem dla bydła mięsnego, czy juz muszę zaczynać papierkowe procedury załatwiać czy jak  ogłoszą nabór zdążę. Powiedzcie jakie dokumenty trzeba przygotować by ubiegać sie o zwrot z modernizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Witam. Mam pytanko. Składając wniosek w następnym naborze muszę mnieć już wydane pozwolenie na budowę czy wystarczy projekt z kosztorysem, a pozostałą dokumentacje uzupełnić po załapaniu się na "zieloną liste" .

Do naboru zostalo pewnie około 2 miesięcy a cała papierologia z budową musi trochę potrwać...

Wie ktoś może co zmieniło się po konsultacjach społecznych w rozporzączeniu dotyczacym PROW?

 

Również ponawiam to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciężko powiedzieć. Na razie poczekajcie aż Minister Sawicki podpisze rozporządzenie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

zgodnie z projektem do  wniosku należy dołączyć wszelkie ostateczne pozwolenia, zezwolenia itp.

 

ja z kolei mam pytanie odnośnie limitu zwrotu i rodzaju i skali hodowli.

mam głównie produkcje roślinną i zastanawiam się czy prowadząc dodatkowo hodowlę np, kilku sztuk owiec, limit zwrotu byłby 500k?

poza maszynami planuję wyremontować budynki i 200 k to trochę mało. 

czy taki zabieg "dodatkowej hodowli" pozwoli zwiększyć ten limit?

w projekcie jest w sumie mowa  o produkcji zwierzecej, a w przypadku owiec nie ma dolneo czy górnego limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

wiekszy limit bedzie tylko na mleko, opasy i prosiaki o owcach z tego co pamietam nie ma wzmianki i napewno takie nr nie przejda jak myslisz :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

w paragrafie 11 jest 900k na prosięta i 500k na pozostałe z produkcją zwierzęcą, nie ma ograniczeń co do hodować i ile...

w kosztach kwalifikowanych mowa jest ogólnie o budynkach do produkcji, nawet nie zwierzecej a ogólnie rolnej, tyle że np, w przypadku owiec nie byłoby za modernizację czy budowę na ten cel punktów, ale to juz inne zmartwienie.

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek512    1

z tego co wyczytałem i słyszałem to modernizacja bedzie na budynki gospodarcze powiązane z hodowlą. wynika że będą dwa nabory, pierszy na budowle a potemna maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidWawer    0

Witam, wczesniej była mowa ze na koncu nalezy miec 25 krów,teraz cos pisali w top Agrar o 50 sztuk. Jak to w koncu jest jesli chce sie skladac na produkcje mleka bo cały czas cos innego slyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

wiesz co... przestań czytać te gazety bo jak patrzę czasami co tam piszą to mam wrażenie że oni tylko urywki czytają a piszą jak by całość znali, a o rolnictwie to oni często mają tyle pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

w agrobiznesie było że PROW ma być po nowym roku z jednej strony to racja po co PSL ma  sobie głowę zaprzątać nowy naborem jak trzeba walizki pakować po jesiennych wyborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

chyba że będą próbowali jeszcze szybko przed wyborami do "listy osiagniec "(porażek) dopisac REALIZACJA DZIAŁAŃ PROW NA LATA 2014 ~2020 :) brzmi to zacnie więc będą próbowali z tonacej lajby się wydostac, co bardziej bedzie w ich stylu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Do tego nie trzeba słuchać żadnego filozofa by wiedzieć że "darmowa kasa" z ue ruszy przed wyborami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze by skorzystać z 60 % dofinansowania. czy w przypadku braku wykształcenia otrzymam 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

przejrzalem projekt rozporzadzenia i nie znalazlem slowa o koniecznosci bycia ubezpieczonym w KRUS - to prawda?

czy osoba 55 letnia prowadzaca gospodarstwo ale będąca na ZUS będzie mogła składac?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wygląda na to, że tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

czy muszę mieć wykształcenie rolnicze by skorzystać z 60 % dofinansowania. czy w przypadku braku wykształcenia otrzymam 50%

 

60% refundacji kosztów obejmuje rolników posiadających status MR, czyli rozpoczęli działalność rolniczą przed upływem 5 lat i nie przekroczyli 40 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj