rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

Raczej czy można łączyć mgr z młodym rolnikiem, w 2007-2013 tak było, czy teraz tak będzie nie wiadomo, na pewno nie możesz połączyć MR tego co był teraz z tą modernizacją co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

z kad masz takie informacje ze MR z tego naboru nie można połączyć z MGR 2014 -2020?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma konkretnych wytycznych więc w tej chwili nie da się jednoznacznie odpowiedzieć czy można łączyć MR z MGR :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

a wiadomo coś kiedy mogą być przepisy krajowe? i czy według was realny jest termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków w czerwcu? bo takie rzeczy słyszałem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ministerstwo ostatnio twierdziło, że nabory na działania inwestycyjne rozpoczną się na przełomie II i III kwartału.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ale głupoty gadacie że nie będzie dało siękorzystać z dwóch programów na raz czyli modernozacji i młodego bo naprawdę wątpię że tak młodym drogę rozwoju zamkną nie ma jeszcze terminów nabiorę ani rozporządzeń a takie głupie posty padają. Tak samo jak to że nie można będzie łączyć starego młodego rolnika z nowym prow to też żadnych podstaw nie ma przecież. Gdybać sobie można ale pisać coś w pełni serio to tylko wprowadzanie ludzi świadomie w błąd.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

pablo21 takie założenia były przy projektowaniu PROWU. Kiedyś na ten temat nawet Farmer pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

w farmerze jest wypowiedz prezesa classa i przewiduje on że nabory rozpoczną się jesienią. Nie wiem jak ściągnąć tę wypowiedz na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Powiedz mi jak masz połączyć pieniądze z 2007-2013 z tymi z 2014-2020 jak zanim zacznie się modernizacja nowa to musisz już się rozliczyć z starym prowem, co do tego kiedy będzie nabór, na pewno przed wyborami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Mam takie pytanie, gdyż w starym PROW i w nowym zapewne też będzie jest tabela doboru maszyn, że jaki traktor na ile ha itd. A są też jakieś kryteria co do wielkości magazynów które powstały/powstaną z MGR? Czy wolna amerykanka, jaki duży chce taki mogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak że czas na wydanie premii z młodego rolnika to trzy lata więc teoretycznie jest wykonalne wykorzystanie młodego rolnika jako wkład w moderizacje nowa.
A nabór przed wyborami parlamentarnymi będzie ale do października dużo czasu więc liczylbym na sierpień wrzesień.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

w farmerze jest wypowiedz prezesa classa i przewiduje on że nabory rozpoczną się jesienią. Nie wiem jak ściągnąć tę wypowiedz na forum

hmmm a czy ten prezesik to ustala PROW, wyznacza terminy czy co? bo że on przewiduje to tak samo można powiedzieć o kilku milionach ludzi więc po co to wogóle piszesz? to jest nonsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ogólnie artykuły z farmera trochę zamętu sieją tak jak i z używanymi maszynami na młodego farmer pisze że można w jakim się chce wieku kupić sprzęt a idąc dalej z temat z agencją to dość ryzykowne jest już Bo może przejść albo i nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

hmmm a czy ten prezesik to ustala PROW, wyznacza terminy czy co? bo że on przewiduje to tak samo można powiedzieć o kilku milionach ludzi więc po co to wogóle piszesz? to jest nonsens.

 

kolego on ma duzo wiecej do gadania niz wiele osob ktore pracuja przy ukladaniu PROW. Wlasciwie nie on ale sama firma Claas. To jest tak silne lobby ze strony koncernow ze maja wiecej w tym niz przyslowiowe 3 grosze. Dla firm takich jak Claas byc albo nie byc PROW to obnizka cen o 50%. Nie pozwola na to. Co do terminow tez maja cos do powiedzenia.

 

Mam takie pytanie, gdyż w starym PROW i w nowym zapewne też będzie jest tabela doboru maszyn, że jaki traktor na ile ha itd. A są też jakieś kryteria co do wielkości magazynów które powstały/powstaną z MGR? Czy wolna amerykanka, jaki duży chce taki mogę?

 

NIe ma jeszcze rozporzadzenia to jak moga byc takie tabele, nie chce ci sie przeczytac 3 stron wstecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

lobby wszędzie jest ale już nie twórz fantazji i że terminy będą ustalać bo to śmieszne. co z tego że lobbują jak rząd nie przygotował się do niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nie wiesz kolego co można zrobić w naszym pieknym kraju jak się ma wpływy odpowiednie, na terminy też mogą mieć delikatny wpływ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na terminy pierwszych naborów może mieć kilka czynników. Pierwsza sprawa to przepisy krajowe albo ich brak. Chociaż Minister Sawicki twierdził ostatnio w mediach, że już są. Jak jest naprawdę to pewnie w Ministerstwie wiedzą. Druga sprawa to pewnie system informatyczny, który będzie liczył punkty po nowych zasadach. Takowego systemu też pewnie jeszcze nie ma. Albo już nad nim pracują. Tego my, zwykli śmiertelnicy nie wiemy. Więc ten termin przełom II i III kwartału też może być niepewny. Chociaż i tak jest już spore opóźnienie więc prędzej czy później muszą wystartować. Jak będzie? Trudno powiedzieć. Jeśli chodzi o dotacje z Regionalnych Programów Operacyjnych to już są zapowiedziane pierwsze konkretne terminy a tu niestety cisza. Ja osobiście chciałbym zobaczyć przepisy krajowe . Będę wtedy w stanie zweryfikować czy ktoś się kwalifikuje czy ma robić inwestycje sam bez refundacji. I mam nadzieję, że nie dadzą ich 2 tygodnie przed ewentualnymi naborami. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczekaj kolego aż ukażą się przepisy krajowe z działań inwestycyjnych z nowego PROW. Wtedy będziemy jednoznacznie stwierdzić czy będziesz spełniał warunki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

lobby wszędzie jest ale już nie twórz fantazji i że terminy będą ustalać bo to śmieszne. co z tego że lobbują jak rząd nie przygotował się do niczego

 

moze nie wyrobil a moze nie chcial sie wyrobic. Roznica ogromna ale prawdy nie poznamy. Rzad to pionek jesli chodzi o PROW, nie on rozdaje tu karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

NIe ma jeszcze rozporzadzenia to jak moga byc takie tabele, nie chce ci sie przeczytac 3 stron wstecz?

  

Czytałem kilka stron wstecz to raz, dwa to wiem że nie ma rozporządzenia. Ale chodzi mi w moim pytaniu o to czy w starym PROW były takie wytyczne. Nigdy na takie się nie natknołem ale chce się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

hmmm a czy ten prezesik to ustala PROW, wyznacza terminy czy co? bo że on przewiduje to tak samo można powiedzieć o kilku milionach ludzi więc po co to wogóle piszesz? to jest nonsens.

 

myślę że prezes takiej dużej firmy ma jakiś dostęp do tych informacji i się tym interesuje .Ja gdybym w tym miał wielki interes pojechał bym do stolicy dotarł do ludzi co się tym zajmują i bym się dowiedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

tylko powiedz mi jaki w tym sens? nabór i tak będzie i tak, kto ma kupić od nich (od claasa) maszyny to i tak kupi czy nabór będzie wcześniej czy później to powiedz jaki w tym interes żeby lobbował? maszyny i tak są produkowane i tak więc po jaką cholerę mu to? poza tym sawicki już dawno mówił że nabory ruszą gdzieś nawet na styczeń-luty biorąc pod uwagę że i tak zawsze jest przesadnym optymistą i zazwyczaj z pół roku się spóźni po pierwotnym terminie obietnic także trzeci kwartał to nie musi być że prezes claasa tak przewiduje (wie), takie przewidywania to każdy może wysnuć, już chyba wielu przewidywania swoje wypowiadało i co? jak oni przewidywali to nie wazne tylko jak claas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj