rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gidzio88    2

1.Czy w ostanim naboże MR każdy młody rolnik musi mieć przy złożeniu już wnioskeu tą sdenią karjową hektara 10 ha ?czy np słada sobie z 1 ha i w przeciągu tam iluś lat uzupełni sobie do tej śrdniej krajowej?

2.Czy jeśli młody rolnik się załapał na MR to może osbie kupić ciągnik jaki chce?np. ma ten hektar pola lub 10 ha pola i co dadza mu ciągnik 140 KM??jak to jest?

jeżeli nie masz średniej krajowej to nawet nie masz co składać papierów.to jest podstawa w przyszłości możesz sobie zwiększyć ale przez 5 lat nie możesz zmniejszyć nic.A jak dostanie młodego rolnika to ciągnik moze sobie kupić jaki chce pod warunkiem ze nie ma więcej niż 5 lat i nie był brany na żaden prof. tak więc bez swojej kasy nic nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

W poprzednich naborach ile czasu mijalo od momentu zlozenia wniosku do ogloszenia wyniku naboru? :) Tak mniej wiecej, miesiac? Pol roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do 2-3 miesięcy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

jeżeli chodzi o wnioski to dopiero PROW MA RUSZYĆ na jesieni a dlaczego a to dlatego żeby nie łączyć młodego rolnika co do maszyn to to nie będzie tak jak było do tej pory czyli na 10 ha pług 4 obrotowa wszystko będzie zależeć od wielkości  gosp. i od  tego czy dana maszyna jest potrzebna i jakiej wielkości ma być .A skąd wiem- bo są organizowane szkolenia  i np.ci co chcą budowac musza już zacząc robić plany.A co do chętnych to może i będzi wielu ale każdy obserwuje rynek i nie napawa on optymizmem a tym bardziej żeby brać duże kredyty.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ile ludzi tyle opinii. Szkolenia też trzeba zrobić na podstawie jakiś danych czy informacji, których w tej chwili nie ma albo są znikome i nie do końca zrozumiałe. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ci co robią te szkolenia to nie przeczytali nawet skróconego projektu PROW a jeszcze trzeba rozumieć to co się czyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

a pozwolenia i plany na budowę to już trzeba mieć gotowe, czy na spokojnie dopiero po złożeniu wniosku o dofinansowanie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W starym PROW w MGR takie dokumenty mogłeś przedłożyć na etapie weryfikacji. Teraz też tak zapewne będzie. Pojawią się przepisy krajowe to będziemy wiedzieć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Na tych szkoleniach mówili coś o halach i  placach utwardzonych(kostka)??? Ja mam szkolenie 24marca to zobaczymy co ciekawego powiedzą. bo na razie to cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

jesli spelnisz ta inwestycja kryteria przyznawalnosci, to dostaniesz ma utwardzenie placu. problem w tym, zebys wiedzial w co sie pakujesz, jesli sam nie potrafisz wyczytac prostychrzeczy z projektu PROWu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

koledzy czy koszty takie jak zrobienie projektów, pozwoleń, kosztorysów, na budowę przechowalni potwierdzone fakturami VAT będą kwalifikowane do zwrotu gdy już się te budynki zrobi na modernizacje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W starej perspektywie mogłeś zaliczyć to jako koszta jeśli nieprzekraczały 10 % wartości pozostałych kosztów kwalifikowalnych. Jak teraz będzie? Jeszcze nie wiadomo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

u nas na szkoleniu z nowego prow-u osoba z ODR-u mówiła ze jeżeli ktoś wziął ciągnik w starym prow-ie to w nowym również będzie miał taka mozliwość, pod warunkiem że ciągnik nie bedzie główna inwestycją. Czy ktoś może mi wytłumaczyć skąd oni mają takie "informacje"?

 

Ale to tylko przy rozwoju usług rolniczych, wartość ciągnika nie może przekroczyć 50% wartości całej inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

1. W poprzednich latach wymagane bylo wyksztalcenie zawodowe lub staz, a wyksztalcenia nie mozna bylo uzupelnic, tak?

2. Nie wiem jak to wyglada z tym krusem, ucze sie nadal i co roku musze do krusu zanosic zaswiadczenie ze kontynuuje nauke, rodzice chyba skladek za mnie nie placa. Mam ubezpieczenie i nalicza mi sie staz pracy w rolnictwie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

nie, bo jesteś ubezpieczony przy rodzicach jako dziecko i dzięki temu masz darmową opiekę lekarską. A składek nie płacisz, więc stażu nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Słuchajcie mam takie pytanie: jeżeli ogłoszą nabór na MGR i moi rodzice złożyli by na budowę obory i dostali to dofinansowanie to czy w 2017 roku mogli by przekazać na mnie całe gospodarstwo bo mama będzie łapać się na wcześniejszą emeryturę i będą na mnie przepisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Jak to było z dzierżawą w poprzedniej MGR Żeby wliczała się do powierzchni gospodarstwa to koniecznie musiała byś u notariusza podpisana czy wystarczy w gminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Narazie cisza nic o niczym nie wiadomo trzeba czekać dalej i terminy naborow też się jednocześnie przesuwają i o czerwcu chyba już pomarzyć można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nie wiem czy wiecie ale w nowym PROW'ie nie każdy może wejść w program rolnośrodowiskowy. dzisiaj ojciec był u doradcy i otrzymał informacje o tym, że jest lista obszarów, które mogą być w rolnośrodowiskowym. co więcej, zostało to wprowadzone cichaczem przed terminem. sam doradca jest zdziwiony, że nie było reakcji ze strony rolników. po raz kolejny urwali nam pieniądze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Narazie cisza nic o niczym nie wiadomo trzeba czekać dalej i terminy naborow też się jednocześnie przesuwają i o czerwcu chyba już pomarzyć można.

 

czerwiec tak tylko w 2016 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

znajomy niedawno dostał  dopiero stary prow więc   musimy  jeszcze chyba sporo poczekać na   nowy....swoją drogą  oby ten  nowy  nie działał  tak  na  wyobraźnie  jak  ten  stary  bo kolega  wymienił  cały park  maszynowy bez  kombajnu ale  łącznie z  rozumem- oczywiście  wszystko w  kredycie  a rzecz się  dzieje  na 28 ha...ręce  opadają! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

W razie problemów pojedzie znajomy nowym ciągnikiem drzeć mordę do Warszawy, bo sytuacja w rolnictwie jest dramatyczna <_< . Bo przecież taki ciągnik to nie zabawka ani żaden wymysł, to narzędzie pracy rolnika, należy się jak psu micha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

nie wiem czy wiecie ale w nowym PROW'ie nie każdy może wejść w program rolnośrodowiskowy. dzisiaj ojciec był u doradcy i otrzymał informacje o tym, że jest lista obszarów, które mogą być w rolnośrodowiskowym. co więcej, zostało to wprowadzone cichaczem przed terminem. sam doradca jest zdziwiony, że nie było reakcji ze strony rolników. po raz kolejny urwali nam pieniądze!

 

 

To pewna informacja?? Gdzie można znaleść ta liste??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj