rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

radek151    1

gdzie można znaleść warunki prow 2014-2020?chodzi mi o procedury  i wytyczne przyznawania dotacji

 

czytając powyższe wypowiedzi chciałem się upewnić czy faktycznei na gospodarstow jest max 200 tysięcy zwrotu ?I czy jeśli ktoś już kupił ciągniki w poprzednim naborze to w tym już nie będzie mógł?

 

Dzisiaj byłem na szkoleniu dotyczącym PROW 2014-2020 i oto co się dowiedziałem:

 

- na 99,9% nabór na MGR ruszy w czerwcu br.

- na zakup maszyn itd. max zwrot to 200.000 zł

- jeśli ktoś korzystał z programu na lata 2007-2013 i zakupił np. ciągnik o mocy 120 KM w tym programie nie może kupić kolejnego ciągnika (nie ważne czy będzie miał mieć 120 czy 180 KM ), to samo dotyczy maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

A ja wczoraj słyszałem o tym, że jeżeli maszyna jest innowacyjna to będzie można zakupić po raz drugi tylko będzie trzeba to udokumentować. Co do czerwca to też o tym słyszałem na spotkaniu. Chociaż uważam, że o terminach nie ma co jeszcze mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz2020    0

to jeśli ktoś już nakupił maszyn w poprzednim naoborze to w tym już nie może kupywać tych samych co ma?hmm ale z ciągnikami nie powinno tak być...

Dzisiaj byłem na szkoleniu dotyczącym PROW 2014-2020 i oto co się dowiedziałem:

 

- na 99,9% nabór na MGR ruszy w czerwcu br.

- na zakup maszyn itd. max zwrot to 200.000 zł

- jeśli ktoś korzystał z programu na lata 2007-2013 i zakupił np. ciągnik o mocy 120 KM w tym programie nie może kupić kolejnego ciągnika (nie ważne czy będzie miał mieć 120 czy 180 KM ), to samo dotyczy maszyn.

 


Tyle co na razie wiemy znajdziesz tu http://prow2014-2020.pl/modernizacja-gospodarstw-rolnych/

 

tutaj mamy więcej...http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Publikacje-biblioteka/PROW_2014-2020_12_2014.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To było wiadome dawno, nie można kupić maszyn tego samego typu, czyli kupiłeś ciągnik na 2007-2013 teraz nie kupisz, tak samo z rozrzutnikami, przyczepami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Xyz2020 ja tam nic więcej treściwego nie znalazłem :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz2020    0

To było wiadome dawno, nie można kupić maszyn tego samego typu, czyli kupiłeś ciągnik na 2007-2013 teraz nie kupisz, tak samo z rozrzutnikami, przyczepami itd.

TO CZEMU W TAMTYM NABORZE MOŻNA BYLO KUPIC KILKA CIĄGNIKÓW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W tym też możesz kupić kilka ale żeby tak móc nie mogłeś w tamtym prow kupić żadnego, taki jest zapis i z jednej strony trochę on krzywdzi ludzi ale to ma wyeliminować tych co kupują, nieuzywaja i po 5 latach do żyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

mamy przed sobą projekt a i tak nic z tego nie widomo . Nie można kupić kolejnego ciągnika a może będzie można kupić mniejszy albo większy. Młody rolnik to taki co ma do 40 lat a może taki do 40 -stki co w ciągu pięciu ostatnich lat dostał gospodarstwo. Zwroty od 30-60% kto dostanie 30% . Wysokość zwrotu na prod. roślinną też nie wiadomo. Tyle stron i nic. Ciekawe co te nasze wielkie głowy w rządzie wymyślą. Aż strach się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Co do % zwrotów to faktycznie nic konkretnego nie ma tylko zapis ogólny ile maksymalnie można, jeśli kupiłeś daną maszynę w prow 2007-2013 to nie kupisz takiej samej w 2014-2020 i to jest zapisane wyraźnie, raczej nie znajdziesz argumentów do przebicia, raczej mało możliwe że jakiś urzędnik na to pójdzie co byś nie argumentował

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

nie można tego samego rodzaju maszyny W dowodzie rejestracyjnym w rubryce rodzaj pojazdu mam napisane -ciągnik rolniczy kołowy- . A ciągnik rolniczy gąsienicowy to już inny rodzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

I co kupisz ciągnik na gąsienicach? Tacy ludzie co kupują takie ciągniki to biorą je za gotówkę i bez mgr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

nie, ale można obejść każdy przepis pod warunkiem że obie strony będą tego chciały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

tego nie obejdziesz... żebyś miał producenta maszyn gdzieś w okolicy to byś może i zakobinował ale też myślę że ciężko z tym. co do maszyn zagranicznych to wysyłają specyfikacje do dilerów a diler już z tym nic nie zrobi. pokombinować to sobie można na zasadzie że np. ja mam bardzo blisko (parę km) producenta wozów paszowych, rozrzutników, robotów paszowych, silosów zbożowych, u nich wiem że że mi wystawią papierki jakie potrzeba oczywiście w granicach rozsądku bo nie wmówisz przykładowo urzędnikowi że wóz paszowy ma 5 m3 jak faktycznie ma 10, ale powiedzmy 7 to powinno przejść, podobnie z rozrzutnikami, robotami paszowymi, wystawią że ma obsługiwać 50 sztuk a faktycznie wydajność będzie na 100 sztuk. w przypadku maszyn zagranicznych nie masz możliwości dogadania się bo diler tylko sprzedaje ale w specyfikacji nic ci nie zmieni, ewentualnie jakiś drobiazg (a i to pewnie nie) który na nic się zda a problemów można sobie narobić. także jak masz producenta który też bezpośrednio sprzedaje to pokombinujesz, inaczej po prostu zapomnij. Jedyne co możesz zrobić to zakręcić z fakturami (już takie propozycje słyszałem) zawyżając cenę i dzieląc się z firmą żeby nie byli stratni ze względu na podatki, ale to tylko w przypadku gdy nie wykorzystujesz całej puli środków bo inaczej to nonsens. masz jeszcze jakieś sposoby na obejście przepisów? bo mi nikt nic więcej nie proponował innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Znajomemu przyznali ciagnik 80 km, wzioł john deere'a 80 km a za 1000 zł przestawia mu że bedzie mial 100 km wiec troche mozna pokombinowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz2020    0

Co do % zwrotów to faktycznie nic konkretnego nie ma tylko zapis ogólny ile maksymalnie można, jeśli kupiłeś daną maszynę w prow 2007-2013 to nie kupisz takiej samej w 2014-2020 i to jest zapisane wyraźnie, raczej nie znajdziesz argumentów do przebicia, raczej mało możliwe że jakiś urzędnik na to pójdzie co byś nie argumentował

to np. kupiłem ciągnik 240 KM to zeby teraz takie samego nie kupic kupie 320 KM albo mniej troche??

dilerzy by zbankrutowali jakby w prow nie mozna bylo brać dalej ciągników i maszyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak kupiłeś jakikolwiek ciągnik albo dwa ciągniki to teraz nie kupisz ŻADNEGO ciągnika ile by nie miał mocy... a dilerzy nie zbankrutują, jeśli spadnie sprzedaż ciągników to co innego będzie kupowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Są tacy jeszcze, którzy z MGR w PROW 2007-2013 nie korzystali...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No tak, ale znając życie to ci co niedostali się 2007-2013 to teraz też nie skorzystają a nawet jeśli to niewielka ich ilość, po 2. nie wszyscy w 2007-2013 brali ciągniki, więc o dilerów nie ma co się martwić, bardziej o swój stan konta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

60 % moich klientów, którzy dostali premię w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" deklaruje, że będzie składało wnioski na MGR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

w tej ustawie to nie ma nic ciekawego, bo ona ma tylko definować takie ogólne ramy prow. szczegóły będą dopiero w rozporządzeniach, ale to dopiero po jej uchwaleniu i pewnie na wiosne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz2020    0

tzn MR I MGR można teraz łączyć ?jak ostani mlody rolnik byl z innego prow wiec chyba nie mozna łaczyć go z tym nowym prowem z modernizcją gospodarstw rolnych...??

60 % moich klientów, którzy dostali premię w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" deklaruje, że będzie składało wnioski na MGR. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiadomo czy będzie można uznać premię z MR jako wkład własny w MGR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz2020    0

tzn. kal ktoś się teraz załapał na młodego rolnika i dostał 100 tysięcy to teraz w czerwcu będzie mógł tego młodego rolnika połaczyć z modernizacją i zrobić jedną duża inwestycję?czy poprostu to są dwa oddzeilne działania i nie mozna ich łaczyć////??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wracajac do mojego pytania no to postawnowilem ze otowrze cos blisko miasta :) jakas usluge dla ludzi plus gastronomie zebym mógl kupowac plody rolne

ale powiedzcie mi drodzy rolnicy dlaczego nie moge dostac dobrych ziemniaków te które kupuje bo ugotowaniu robia sie czarne :( i w smaku tez nie sa dobre co to za paskudna odmiana ?

Swoja droga dostalem tez konkretnego maila do konkretnej osoby w MNROLU i zobaczmy jaka bedzie odpowiedz

pozdrawiam wszystkich

 

p.s czy to prawda że przy produkcji rzepaku opryskuje sie go glifosat i randapem ?


a co do maszyn to moze wezcie koparko-ładowarke za 150 bo zdemontowaniu osprzetu moze robic chyba za ciagnik a jak nie to uslugi koparko-ladowarka to cena 100 zl /h ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj