rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

janek82    3

tak tylko uksztaltowanie terenu tez ma znaczenie ja mam gory i ciezka ziemie  to i 80km ma co robic a majac malo ziemi dadza 60km wiec gdzie logika 60 km starczy na proste pola i lekkie ziemie wiec powinni to zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nowy PROW, nowe przepisy i zasady to i w tej kwestii może się coś zmienić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Na usługach w rolnictwie to możesz zbankrutować a nie zarobic ,a wiesz ile kosztuje dobry kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zabraniaj gościowi z miasta wrócić na wieś...Dwa lata i będzie kolega w mieście drogi blokował jak zakupi sprzęt i podeprze się kredytem...A jak

'Pana"swędzą własne pieniądze to bardzo szybko przestaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zacząć od zera bez wiedzy i doświadczenia z rolnictwie przy tych cenach to co najmniej niezbyt dobry pomysł a nawet głupota. Chcesz wrócić na wieś to kup dom z ogródkiem uprawiaj sobie warzywa dla siebie ale pracuj w mieście żeby mieć na chleb pola coś też możesz kupić ale zobaczysz po roku już że z kawałka pola bez pensji nie wyzyjesz. A sprzęt to ogromna kasa która ciężko potem odzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie chce zaczac od zera oczywiscie jak narazie nie bede chcial rezygnowac z pracy w miescie lubie wies i uwarzam że  mimo calej tej sytuacji że na wsi jest przyszłość mam kilka pomyslów bo ludzie dzis w miescie sa spragnieni dobrych ziemniaków itp. a ostatnio kupuje i nie mam ochoty ich jesc bo sa okropne ( nawet nie wiem dlaczego) ale widze że dajecie mi mądrę rady żebym wszystko robił krok po kroku. moze zamleduje sie u jakiegos znajomego na wsi i moze dostane dotacje dla obszarów wiejskich zobaczymy jak to wyjdzie w kazdym razie do 300 tys to nie jest mało ani duzo ale na poczatek wystarczy moze zaczne hodowac byki 900 kg albo owce kozy zobacze na poczatek dosc malo wymagagajce zwierze chodz wiem szczerze ze wszystkie sa wymagajace moze króliki ;)

 

s


jak juz wspomnialem chce wrocic na tereny lesno wiejskie wiec bede sie skupial na 3 kategoriach les wies i miasto moze uda mi sie cos sprzedac ;) z hodowli kaczek kuz albo królików 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jakie dotację chcesz dostać? Nie ma tak łatwo że hop i dostaniesz 300 tys. Na moderniznamy jestt 200 ale trzeba mieć sporo ha i dochód powyżej 10 tys euro i drugie 200 tys musisz sam włożyć znaczy najpierw musisz wszystko potem ci zwrócą dopiero połowę. Na młodego rolnika wiek wykształcenie dochód powyżej 13 tys euro i nie można potem rok co najmniej pracować. A modernizacja małych gospodarstw to 60 tys i trzeba dojść do dochodu 10 tys euro według przelicznika którego ostatecznej wersji jeszcze nie znamy więc w twoim przypadku każde z dofinansowania będzie ciężkie do uzyskania i bardzo ryzykowne. Dostać pieniądze nie jest tak prosto ludzie mają dużo lat gospodarstwa i mają problem żeby dostać dotacje.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

wlasnie mi nie chodzi o jakies duże rolnictwo slyszalem ze dla obszarów wiejskich mozna dostac 300 tys zl ja nie chce bawic sie w rolnictwo ja podchodze do tematu powaznie wychowywalem sie w terenie wiejsko-leśnym miasto mi wychodzi bokiem fakt pisze sie muł ale dla mnie muł to swietny nawóz na słabe ziemie co musze zrobic zeby dostac te 300 tys zl 

czy opłaca sie prowadzic uslugi dla rolników np dot koszanie zboza kombajnem 

chciałbym przenies sie na wieś i na poczatku miec jakieś male gospodarstwo hodowac jakies warzywa .. sam wychowalem sie w terenie wiejsko-leśnym i chce na taki teren wrócic wprowadzic jakies uslugi itp od czego zacząć 

 

Najpierw musisz pokazać czy umiesz protestować. Jak zdasz egzamin to idziesz do agencji i dostajesz 300 tys oraz weksel do podpisania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adameo111    1

Możesz. Na maszyny jest 200 tyś a reszta na budynki.

 

200 tyś w jednym naborze na całe gospodarstwo czy na cały program ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

własnie chce zaczac od zera oczywiscie jak narazie nie bede chcial rezygnowac z pracy w miescie lubie wies i uwarzam że  mimo calej tej sytuacji że na wsi jest przyszłość mam kilka pomyslów bo ludzie dzis w miescie sa spragnieni dobrych ziemniaków itp. a ostatnio kupuje i nie mam ochoty ich jesc bo sa okropne ( nawet nie wiem dlaczego) ale widze że dajecie mi mądrę rady żebym wszystko robił krok po kroku. moze zamleduje sie u jakiegos znajomego na wsi i moze dostane dotacje dla obszarów wiejskich zobaczymy jak to wyjdzie w kazdym razie do 300 tys to nie jest mało ani duzo ale na poczatek wystarczy moze zaczne hodowac byki 900 kg albo owce kozy zobacze na poczatek dosc malo wymagagajce zwierze chodz wiem szczerze ze wszystkie sa wymagajace moze króliki ;)

 

s

jak juz wspomnialem chce wrocic na tereny lesno wiejskie wiec bede sie skupial na 3 kategoriach les wies i miasto moze uda mi sie cos sprzedac ;) z hodowli kaczek kuz albo królików 

 

według mnie myślę że chcesz "gibnąć" arimr na kasę będzie ciężko ale wszystko jest możliwe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Z VATem to też nie dokonca takie wszystko jasne i trzeba bedzie poczekac na szczegóły ale jest zapis w PROW 14-20 

 

Podatek od wartości dodanej (VAT), którego nie można odzyskać na mocy prawodawstwa krajowego VAT, może być kosztem kwalifikowalnym w ramach Programu (zgodnie z art. 69 ust. 3, lit. c rozporządzenia ramowego). - str 145 

To jak jest z tym Vatem?

Jestem na ryczałcie więc vatu nie odzyskam. Czy w tym przypadku mogę liczyć na zwrot do kwoty brutto a nie netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie dotację chcesz dostać? Nie ma tak łatwo że hop i dostaniesz 300 tys. Na moderniznamy jestt 200 ale trzeba mieć sporo ha i dochód powyżej 10 tys euro i drugie 200 tys musisz sam włożyć znaczy najpierw musisz wszystko potem ci zwrócą dopiero połowę. Na młodego rolnika wiek wykształcenie dochód powyżej 13 tys euro i nie można potem rok co najmniej pracować. A modernizacja małych gospodarstw to 60 tys i trzeba dojść do dochodu 10 tys euro według przelicznika którego ostatecznej wersji jeszcze nie znamy więc w twoim przypadku każde z dofinansowania będzie ciężkie do uzyskania i bardzo ryzykowne. Dostać pieniądze nie jest tak prosto ludzie mają dużo lat gospodarstwa i mają problem żeby dostać dotacjearrow-10x10.png.

czy musze jakis egzamin zdac zeby zostac rolnikiem jesli tak to gdzie i jak mam to zalatwic prosze was o pomoc pozdrawiam 

według mnie myślę że chcesz "gibnąć" arimr na kasę będzie ciężko ale wszystko jest możliwe

 

rozumiem ze mam sie udac do Arimr czy mam jeszcze jakies dokumenty zalatwic ?

 nie wiem !! mam isc do Soltysa do urzedu Gminy czy cos w tym stylu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Gibnąć swoją drogą. Najpierw trzeba będzie spełniać warunki.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

czy musze jakis egzamin zdac zeby zostac rolnikiem jesli tak to gdzie i jak mam to zalatwic prosze was o pomoc pozdrawiam

 

rozumiem ze mam sie udac do Arimr czy mam jeszcze jakies dokumenty zalatwic ?

nie wiem !! mam isc do Soltysa do urzedu Gminy czy cos w tym stylu ?

Nie masz pola kwalifikacji ani doświadczenia. MaSz pieniądze na zakup sprzętu i jakiś 10-15 ha pola? Czyli jakieś co najmniej 300 tys zł na wejście ci trzeba gotówka więc jak tyle masz to możesz próbować szczęścia ale naprawde to co piszesz tomarzenia i Bajki rzeczywistość taka piękna nie jest I na dotacje nie licz naprawdę bo na ładne oczy nikt nic ci nie da. Też bym chciał dostać od tak na wejscie 300 tys ale tak nie ma!

Wybacz że cię obrażę może ale robisz sobie tutaj jaja z nas wszystkich bo za darmo nic nie dostaniesz bo w tv powiedzieli że można tyle kasy za nic dostać, kasę dostać ciężko trzeba na to ciężko pracować i dużo wymogów spełnić a żeby wystartować od niczego trzeba mieć ogromne nakłady gotówki a rolnictwo to niekończące się dokładnie do uprawy rok w rok bo i nawozy opryski i sprzęt a nie bajka że na wsi samo rośnie samo się robi unia daje dopłaty do pola i kasę za darmo na nowe maszyny za 300 tys Bo tak nie jest zrozum to nic nie masz nic nie dostaniesz bo warunków nie spełnisz.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jak będziesz fałszował wszystkie dokumenty które wymaga arimr to może ci się uda :D ale będziesz musiał uciekać z kraju bo za oszustwa trochę posiedzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że krok 1 to  zameldowanie sie na terenach wiejskich

prosze powiedzcie mi bo ja patrzalem ze w tym programie młody rolnik trzeba uzyskac jakies 20-23 punkty za co dostaje sie te punkty czy ktos moze mi wskazac

nie interesuje mnie falszowanie papierów ale produkcja dobrej żywnosci nie koniecznie na dużą skale wiec mysle ze na poczatek mi wystarczy 3000m2-4000m2 potem jako firma zatrudnie sie w jakiejs pracy co tym myslicie


Na usługach w rolnictwie to możesz zbankrutować a nie zarobic ,a wiesz ile kosztuje dobry kombajn

 

dobry kombajn hm czy masz na mysli New Holand za 250 000 zł albo jakis inny ?


Zacząć od zera bez wiedzy i doświadczenia z rolnictwie przy tych cenach to co najmniej niezbyt dobry pomysł a nawet głupota. Chcesz wrócić na wieś to kup dom z ogródkiem uprawiaj sobie warzywa dla siebie ale pracuj w mieście żeby mieć na chleb pola coś też możesz kupić ale zobaczysz po roku już że z kawałka pola bez pensji nie wyzyjesz. A sprzęt to ogromna kasa która ciężko potem odzyskać.

 

tak rozumiem cie dobrze tylko że ja mhm potrzebowałbym jakiesgos funduszy na poczatek min jakies 100 000 zl ale mysle ze 60 000 zl zupelnie mi wystarczy chce zalozyc hodowle królików albo kur niosek gesi w koncu oprócz miesa maja tez pierze

a z pracy zakupie im pasze tylko narazie mam wolne od pracy z z tego co wiem zeby dostac ta dotacje na obszary wiejskie trzeba byc bez pracy

ja narazie jestem bez ;)

Edytowano przez LukaszNowak1983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kwestia meldunku nie była obowiązkowa jeśli chodzi o warunki skorzystanie z dofinansowań inwestycyjnych (oprócz różnicowania i mikroprzedsiębiorstw). Widzę, że kolega dopiero ma zamiar zacząć przygodę z rolnictwem i ewentualni połączyć to z możliwością pozyskania jakichkolwiek środków. Z mojej strony mogę jedynie nadmienić, że w tej chwili nie pozostaje Ci nic więcej jak poczekać na przepisy krajowe i terminy naborów.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

gosciu nie ma zielonego pojecia o rolnictwie pisze jakies bzdety  co by chcial co w ogóle jest nie realne. Kup sobie chłopie ogródek  tam sobie uprawiaj swoje warzywka zdrowa zywnosc. Bo to co piszesz to jakbys z Marsa przyleciał  zero znajomosci tematu. I pewnie jeszcze bez kasy na start :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Popieram Cię biały z 100%. Niech sobie wybije ten pomysł z głowy raz a dobrze bo nawet 60 tys dla małych gospodarstw nie dostanie bo w życiu nie dojdzie do 10 tys euro dochodu potem bo na to trzeba masę kasy. Marzyć to każdy sobie może ale wykonać ciężko chyba że ma się tatę biznesmena. A unia to nie fundacja charytatywna która da pieniądze żeby zacząć sobie żyć na wsi bez swojej kasy na star i bez perspektyw.

Kolega na wieś może wrócić ale tylko ogródek sobie uprawiać bo kasy z Unii nie wyciągnie bo aż tacy głupi nie są żeby dawać każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

LukaszNowak1983-to pewnie twoja data urodzin. Już taki młody nie jesteś. Skąd u ciebie taki pomysł na rolnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LukaszNowak1983-to pewnie twoja data urodzin. Już taki młody nie jesteś. Skąd u ciebie taki pomysł na rolnictwo

skąd? kiedy mialem jakies 6-7 lat rodzice postanowili że przeprowadza sie do miasta zreszta ojcu skonczyla sie praca tam na miejscu w nadlesnictwie  

rodzice zwlaszcza mama upeirala sie ze jej dzieci w miescie beda miec lepsze życie ja zawsze miałem odmienne zdanie po wielu latach to pragnienie zwiekszylo sie .. nie wiem co bede robic moze bede hodowac osly( nadal mysle i wnikam w szczególy) najpierw musze pojechac do wujka pogadac z nim o meldunku 

potem dotacja moze sie uda 

może mi ktos wyjasnic o co chodzi z tymi punktami ? i za co sie je uzyskuje ?

gosciu nie ma zielonego pojecia o rolnictwie pisze jakies bzdety  co by chcial co w ogóle jest nie realne. Kup sobie chłopie ogródek  tam sobie uprawiaj swoje warzywka zdrowa zywnosc. Bo to co piszesz to jakbys z Marsa przyleciał  zero znajomosci tematu. I pewnie jeszcze bez kasy na start :)

masz racje nie mam kas :) dlatego pytam sie o dotacje na obszarach wiejskich  jesli chodzi o mikroprzedsiebiorstwa swoja  chyba zaczne hodowac osiolki i zajme sie moze onoterapia 

pytanie skąd no mam wiele pomyslów i chce je zrealizowac kazdy ma swoje marzenia i koniec kropka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jesli nawet tak usilnie bedzes sie w to pchał to o dotcjach możesz zapomniec chyba że dopłaty bezposrednie jak bedziesz miał conajmniej 1ha. Zeby nawet na młodego rolnika strtowac to musiałbys mies srednia wojewódzka powierzchnie lub ja osiagnac po 5 latach a to jest kilkaset tysiecy złotych na sama ziemie a gdzie maszyny ??  W twoim wypadku to raczej zostaje pograc w SIMtractor :)   


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A ty dalej z dotacjami za nic.

Musisz mieć przynajmniej 1 ha pola żeby być rolnikiem ubezpieczonym w Krus. Ale tyle pola nie wystarczy do funduszy. Ile masz pieniędzy na start? 10, 20 100 tys czy może nic bo to jest ważne. Jak nie masz nic na start to żadnego dofinansowania nie weźmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobno ten PROW będzie bardziej pod rozbudowę chlewni czy budowa wiat,szop. Prawdopodobnie ciężko będzie dostać na maszyny dofinansowanie. Ale to tylko przypuszczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj