rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

bialy2005    582

zalezy od wielu czynników ale 80-100ha pod kose wtedy mozna spokojniej myslec. sa przypadki ze i na mnij dostali ale moze to nie byc np. 240KM maszyna tylko jakis mały model np 150KM. Sa ekspertyza doboru maszyni  tak poza tym, kazdy kto zadaje takie pytania powinien najpierw je przeczytac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Kupic nowy kombajn brac na niego fundusze unijne, kombajn do tego tani nie jest. I myślec kiedy go sprzedac można? To bez sensu kupuje sie po to zeby robic i sie rozwijać a nie unia da  połowę pokosze dwa lata i sprzedam z zyskiem? Nie tędy droga i wcale mi sie takie podejście bez urazy nie podoba. Nie wiesz czy bedzie Cie stac na spłate tego kombajnu to lepiej kupic tanszy uzywany , spac spokojnie i nie kombinować.

Ale jednak o przypadkach zakupu ciagnika na prow sprzedazy po 5 latach i zakupu nowego tez na prow w tym temacie juz było to mnie nie dziwi juz :)

 

kupić kombajn i sprzedać z zyskiem hmm  tylko powiedz mi czy wolisz jezdzić 1 nowym kombajnem w klimie,bez kurzu,w ciszy cały dzień czy zatrudnic pracownika i kosić cały dzień na 2 bizony? a uzywany nawet taki 10 letni zawsze musisz się liczyć z awarią a jak są fundusze czemu ich nie wykorzystać? i ostatnia rzecz jak napisałem ile lat go muszę trzymać podam Ci przykład 3 lata temu sąsiad wybudował chlewnie bo cena była bardzo atrakcyjna zakupił sprzęt i teraz by utrzymać gospodarstwo nie mogąć ładowarki sprzedać oddał ją za mniej niz połowe całej wartości oczywiście w papierach nadal on jest właścicielem ale jakoś się z tym gościem dogadał co kupił od niego. Zboże tez na dzień dzisiejszy jest po 600 i był bym w stanie utzrymać jeszcze ten sprzęt ale jak zejdzie do 400? to juz będzi eciężko a wiadomo jak jest, 2 lata temu mówili że świnie nigdy juz nie zejda ponizej 5 teraz masz cenę około 3,5 pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

takie tłumaczenia wkurzają tak samo jak właśnie krętrętacze patrzący tylko jak zyskać nic nie robiąc, jak ze wszystkim masz takie przewidywania że nie będzie opłacalne może po roku lub dwóch to po prostu nie inwestuj bo po co? po to żeby zbankrutować? ten tok rozumowania jest kompletnym nonsensem, a to co tacy ludzie robią to dla nie jest zwykłe wyłudzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

tylko to co mówisz Ci "krętacze" stoja teraz na drogach żeby jakos kredyty pospłacać i rodziny utzrymać kogo stać na nową maszyne bez dotacji? a nowa maszyna zawsze cieszy i większa mobilizacja bo rownie dobrze można cofnąć się do ręcznej kosy wtdy masz dopiero tanio a wiadomo że w takiem nowym ciągniku czy obojętnie jakiej maszynie to uciecha aż na pole wjechać ;)

Edytowano przez biznes12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to pracujesz dla maszyn czy na własne utrzymanie? bo jakoś dziwnie ta wypowiedź zabrziała. no i tu się nasuwa pytanie... ile ty masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

to jest dział o prow-e moje pytanie było proste i jasne jak długo musze tzrymać maszyne po zakupie z prow-u a nie ile mam lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to poczytaj w prowie który jest dostępny, rozumiem że (biznes12) chcesz zrobić biznes jako 12-to latek na prowie, pocieszę cię... nie szybko będziesz mógł sprzedać, na szczęście mieli trochę zaostrzyć przepisy odnośnie tego (10 lat :lol: ?) także uważaj żebyś nei zbankrutował po 2-3 latach B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jak kupowałem ciągnik na sapard to diler pytał mi się czy do tego ciągnika mają być duże kołą, a ja tak oczywiście (do orki i innych upraw). Jak  synowi (4 lata).kupowałem zabawkę -ciągnik i zapytałem który  chcesz odpowiedział ten z dużymi kołami .Tak że dużej różnicy myślowej nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Maszyna ma pracować zarobić na siebie i zapracować na nową a nie stać i patrzeć się ze jaką ona ładna nowa aż chce się robić. Wiadomo nowy sprzęt cieszy bardzo ale wszystko trzeba z głową i on ma utrzymać mnie i rodzinę a nie ja mam myśleć czy spłacić ratę czy kupić dziecku kurtkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

a w tym nowym prowie można 6 kół tak ? koła kopiujące wchodzą w to czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

mam pytanie odnośnie tych kredytów na powiększenie gospodarstwa przez młodego rolnika, gdzie agencja zwraca 60% kredytu,  tam jest wymóg że do pomoc dla tych co po raz pierwszy rozpoczną działalność w gospodarstwie rolnym jako kierujący tym gospodarstwem, czy to jest dla tych co nie posiadają gospodarstwa, czy posiadają do 12 miesięcy, niby przepisy krajowe już są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Z modrrnizacji to trzeba brać ale warunek nie na kredyt jak cię nie stać to zostaw dla mnie ja wezme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Na blokadach jest dużo modernizacji. Jak protestują przeciwko biedzie to wyjechaliby starymi ciągnikami a nie za400 tys.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Średnio co kilka dni odpowiadam, że jeszcze nic konkretnego nie wiadomo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Na szkoleniu w zeszłym roku usłyszałem,że na gospodarstwo ma być limit 200 tys.oraz ,ze nie można będzie kupić maszyny tego samego rodzaju co w poprzednim PROW o ile ktoś brał tzn. jeśli kupił ciągnik to drugiego już nie dostanie. Bardziej wspierane maja być gospodarstwa" trzodowe" i dla nich limit ma być wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Z modrrnizacji to trzeba brać ale warunek nie na kredyt jak cię nie stać to zostaw dla mnie ja wezme

A ja wziąłem na kredyt , i co zabronisz mi????  Za dwa lata kredyt bedzie spłacony i wiem co mam 


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie kochani rolnicy jestem z miasta moze to zabrzmi dziwnie ale chce przeprowadzic sie na wies i zajac sie rolnictwem mhm mysalem o wykupieniu jakiejs dzialki za 50 000 zl plus jakis sprzet na uslugi moze byc kombajn koparka 

planuje tez pozykiwac mól z stawu jako nawóz czy sa jakies srodki dla takich osób jak ja a jesli nie to od czego zaczac zeby dostac dotacje i jakiej wysokosci 

BO bardzo tesknie za Wsią !!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Gdybyś miał nawet za 500 000 tyś kupić działkę to i tak nic nie z tego, bo to będzie za małe gospodarstwo żeby bawić siew rolnictwo A" muł" ze stawu własnie mam wozić żeby sobie działkę budowlana ponieś i dostaje go gratis a może jeszcze mi dopłaca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mi nie chodzi o jakies duże rolnictwo slyszalem ze dla obszarów wiejskich mozna dostac 300 tys zl ja nie chce bawic sie w rolnictwo ja podchodze do tematu powaznie wychowywalem sie w terenie wiejsko-leśnym miasto mi wychodzi bokiem fakt pisze sie muł ale dla mnie muł to swietny nawóz na słabe ziemie co musze zrobic zeby dostac te 300 tys zl 

czy opłaca sie prowadzic uslugi dla rolników np dot koszanie zboza kombajnem 


chciałbym przenies sie na wieś i na poczatku miec jakieś male gospodarstwo hodowac jakies warzywa .. sam wychowalem sie w terenie wiejsko-leśnym i chce na taki teren wrócic wprowadzic jakies uslugi itp od czego zacząć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

mam pytanie, jeżeli będe chciał z korzystać z modernizacji toi będe musiał przejść na Vat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Na vat nie musisz  przechodzić. Jedynie jest mowa o prowadzeniu rachunkowości przez pewien okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

nurtuje jeszcze mnie sprawa z tą mocą ciągnika na  ha. Mam 22 ha i np mam grubera 3 m to przecież ciągnik z 80 KM nie poradzi ale myśle że to można jakoś obejść żeby udało sie taki kupić powyzej 100 km , ja nigdy nie korzystałem z modernizacji bo od pół roku jestem młodym rolnikiem i skorzystałem tylko teraz z młodego rolnika wiec moze mi ktoś objasni jak to jest w praktyce?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W praktyce kolego to jest ekspertyza dotycząc doboru maszyn w MGR. Możesz sobie poczytać i wstępnie zaznajomić. Być może będą jakieś zmiany w nowej perspektywie finansowej ale zawsze masz jakiś punkt zahaczenia. Poczytaj tutaj http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/2014_MGR/Aktualizacja_2014_Zasady_doboru_maszyn_rolniczych.pdf


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj