rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Kamilek1    52

tekst na stronie agencji jest sprzeczny. w poprzednim zdaniu jest mowa o tych co chcą powiekszyć gospodarstwo.

polecam przeczytać tekst samego rozporzadzenia, tam jest mowa o 5 latach, bo redagowany tekst zawsze ma niedopowiedzenia i przeinaczenia.

czyli mowisz ze to na bank bedzie chodzic o tych co do 5 lat przejeli? bo tez bym chcial dokupic troche ziemie a niedawno przejalem gospodarstwo to bym sie zalapal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

prawdopodobnie od maja

 

Chyba tylko gdzies zasłyszałeś to bo konkretów przecież nikt jeszcze nie zna. Maj to juz lada chwila i wątpie ze w maju ruszy bardziej bym na czerwiec obstawiał ale tak gbybac mozna do czasu poznania terminów naborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

też jestem zdania że nowy nabór będzie tak w czerwcu bo na razie to agencja ma problemy by ogarnąć stare programy i wątpię by rozpoczynali nowe nabory zanim skończą stare nabory. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badboy27    8
Napisano (edytowany)

Orientuje się ktoś z Was czy będzie możliwość złożenia wniosku na zakup bydła mięsnego (jałówek) żeby zwiększyć stado ?

Edytowano przez badboy27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz2020    0

Maj. Czerwiec nie ma znaczenia ważne by ten nabór w końcu się rozpoczął...a Agencja doskonale ogarnia wszystkie Wnioski...tylko nielicznym się wydaję, że ma problemy...

też jestem zdania że nowy nabór będzie tak w czerwcu bo na razie to agencja ma problemy by ogarnąć stare programy i wątpię by rozpoczynali nowe nabory zanim skończą stare nabory. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ci co rozpatrują wnioski mają płacone od ilości wniosków i poprawek .Dlatego po naborze rozpatrywanie powinno iść szybko. Zazwyczaj są dwie poprawki bo za trzecią niewiele dostają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może inaczej :) Płacone to mają ale od zatwierdzonego wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

kiedyś mieli punktację za trzecią poprawkę było mało punktów. Nie wiem jak jest teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Panowie mam takie pytanie bo jeżeli jest na PROW jest 200tysięcy na maszyn y to czy mogę kupić np maszyne za 100 i tylko tyle wząć czy trzeba wziąć200 i za wszystko kupić sprzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz. Na maszyny jest 200 tyś a reszta na budynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

to gdybym np kupił prasę za 100 tysi to muszę mieć 40 tysięcy swojego a resztę dostanę zwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

aby kupić prase za 100 tysi trzeba miec 100 tysi i potem mozesz otrzymac zwrot 60 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

no no to wiem a czy póżniej następnym razem znów mogę coś wziąć czy jak raz wezme to potem już nie mogę jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

mozesz skłoadać za kazdym naborem az wyczerpiesz kasę

Edytowano przez Centergen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

a jeśli kupię za np 500k netto to i tak zwrócą mi tylko 200?? pomimo że mam 60% zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Tak, tylko 200k dostaniesz bo o to chodzi że te 60% maksymalnie może wynosić 200k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba-fugu    0
Napisano (edytowany)

czy orietuje sie ktoś czy będzie można w tym roku dołączyć łąki do pakietów.Mam ich ponad 4hektary i dotej pory nie były urzytkowane.

Edytowano przez ryba-fugu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

aby kupić prase za 100 tysi trzeba miec 100 tysi i potem mozesz otrzymac zwrot 60 tysi

chyba nie do końca, jeśli kupuje za 100 netto ( zwrot jest od ceny netto bo VAT nie jest kosztem kwalifikowanym) to trzeba wyłożyć 123 tysiące a potem odzyskać VAT 23 tys i zwrot np. 60 tys.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

a jeżeli kupił bym np. kombajn na prow i jak to różnie w życiu bywa musiał bym go sprzedać to po ilu latach mogę go sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Pewnie po 5 latach ale poczekajmy na przepisy krajowe, które będą to regulować. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polk81    0

Z VATem to też nie dokonca takie wszystko jasne i trzeba bedzie poczekac na szczegóły ale jest zapis w PROW 14-20 

 

Podatek od wartości dodanej (VAT), którego nie można odzyskać na mocy prawodawstwa krajowego VAT, może być kosztem kwalifikowalnym w ramach Programu (zgodnie z art. 69 ust. 3, lit. c rozporządzenia ramowego). - str 145 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

a jeżeli kupił bym np. kombajn na prow i jak to różnie w życiu bywa musiał bym go sprzedać to po ilu latach mogę go sprzedać?

 

Kupic nowy kombajn brac na niego fundusze unijne, kombajn do tego tani nie jest. I myślec kiedy go sprzedac można? To bez sensu kupuje sie po to zeby robic i sie rozwijać a nie unia da  połowę pokosze dwa lata i sprzedam z zyskiem? Nie tędy droga i wcale mi sie takie podejście bez urazy nie podoba. Nie wiesz czy bedzie Cie stac na spłate tego kombajnu to lepiej kupic tanszy uzywany , spac spokojnie i nie kombinować.

Ale jednak o przypadkach zakupu ciagnika na prow sprzedazy po 5 latach i zakupu nowego tez na prow w tym temacie juz było to mnie nie dziwi juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No np za Nh tc5070 trzeba dac ponad 430 koła zaleznie od wyposażenia z tego co gdzies tam kiedys czytałem po zwrotach 50% i tak wyjdzie Ci 230 tys do zapłaty wiec uzywany wyjdzie "taniej" jeszcze zalezy jaki na jaki areał stan itd. (wydaje mi sie ze to cena netto jest ale nie wgłebiam sie w tematyke cen kombajnów wiec mogę sie mylic)
Każdy zakup na fundusze trzeba przemyslec przekalkulować zeby nie miec potem problemów bo przy obecnym prow jednak ten wzrost jakos udokumentowac bedzie trzeba i uproszczoną ksiegowośc prowadzic a to wiadomo ze tez są jakiej zobowiązania juz nie mówiąc o doborze sprzetu do danych ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj