rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro86    31

Jak sie rozpędzisz dobrze to powinno przejść :lol:  Co ty wogole za pytanie zadajesz, zastanów sie nad nim jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

A wie ktoś jak teraz będzie wyglądać finansowanie grup producenckich? W poprzednim prowie była dopłata do towaru sprzedanego przez grupę, oraz zwrot w finansowaniu inwestycji w wysokości od 50 do 75%. Teraz widzę że dopłaty do towarów wyprodukowanych i sprzedanych przez grupę jest większa ale nie widzę nic o współfinansowaniu inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Tak mogą tylko że w grupie było finansowanie na poziomie 75% , i sporą część pieniędzy dostawałeś przed rozpoczęciem realizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabione    0

Moja syt. wygląda następująco.

Gospodarstwo (pole) stoi na ojca 63lat, który jest na emeryturze zusowskiej. Ja pracuje jako mundurowy żona jest pracownikiem bankowym. Razem gospodarzymy na 18ha. Nigdy nie korzystaliśmy z żadnego dofinansowania na zakup maszyn rolniczych. Czy jest jakaś szansa aby skorzystać z jakiejś dopłaty na zakup ciągnika  w naszej sytuacji?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po tym jak zostaną opublikowane rozporządzenia okaże się.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabione    0

Witam!.

Nasza sytuacja wygląda następująco.

Ojciec 63lat jest na emeryturze zusowskiej, ja pracuje w służbie mundurowej, żona pracuje w banku. Czy w związku z tym możemy liczyć na jakieś dofinansowanie na zakup ciągnika (używanego) nie opłacając składki KRUS, dodam, że nigdy nie korzystaliśmy z żadnych dopłat na zakup maszyn rolniczych. Gospodarstwo liczy 18ha razem z dzierżawami. Uprawy to pszenica i fasola jaś.

Sorry za podwójny post ale pierwszy mi wcieło.

Edytowano przez gabione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Popatrz kolego na mój post powyżej. Używany ciągnik odpada w nowej perspektywie. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabione    0

Po tym jak zostaną opublikowane rozporządzenia okaże się.

A kiedy można się spodziewać tych rozporządzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba zapytać o to pracowników Ministerstwa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabione    0

Może trochę odbiegnę od tematu, ale powiem wam, że ta cała akcja z tymi dopłatami wykończyła u mnie 60% małych obszarowo rolników.

Wiadamo, że z 10 czy 15ha ciężko (prawie niemożliwe)jest się utrzymać na jakimś godnym poziomie, dlatego każdy chwytał się jakiejś dodatkowej pracy. Oczywiście nie można opłacać zarówno składki krus i zus (celowe zagranie) i tym sposobem wiele ludzi zostało wyeliminowane z możliwości dopłat na zakup sprzętu. Co się stało przez te parę lat? Cała młodzież 20-30 lat wyjechała za chlebem, a ich ojcowie nie mogąc już sami gospodarzyć z różnych przyczyn sprzedają swoje pola cwaniaczkom którzy korzystają na maksa ze wszystkiego.

Nie wiem czy obserwujecie lasy w swojej okolicy, ale rozejrzyjcie się jak teraz cwaniaki rozbudowują w nich drogi wzdłuż i w poprzek a wszystko w imię dobrej infrastruktury:-) Daje 3-4 lata i Polskie lasy będą we władaniu obcego kapitału, cwaniaczków partyjnych i innych kombinatorów.  


Może trochę odbiegnę od tematu, ale powiem wam, że ta cała akcja z tymi dopłatami wykończyła u mnie 60% małych obszarowo rolników.

Wiadamo, że z 10 czy 15ha ciężko (prawie niemożliwe)jest się utrzymać na jakimś godnym poziomie, dlatego każdy chwytał się jakiejś dodatkowej pracy. Oczywiście nie można opłacać zarówno składki krus i zus (celowe zagranie) i tym sposobem wiele ludzi zostało wyeliminowane z możliwości dopłat na zakup sprzętu. Co się stało przez te parę lat? Cała młodzież 20-30 lat wyjechała za chlebem, a ich ojcowie nie mogąc już sami gospodarzyć z różnych przyczyn sprzedają swoje pola cwaniaczkom którzy korzystają na maksa ze wszystkiego.

Nie wiem czy obserwujecie lasy w swojej okolicy, ale rozejrzyjcie się jak teraz cwaniaki rozbudowują w nich drogi wzdłuż i w poprzek a wszystko w imię dobrej infrastruktury:-) Daje 3-4 lata i Polskie lasy będą we władaniu obcego kapitału, cwaniaczków partyjnych i innych kombinatorów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy17    0

mam pytanie czy wie ktoś może jakie trzeba spełniać wymagania aby pozyskać dofinansowanie unijne na zakup maszyn lub na budowe np. chlewni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Nikt ci tu na to pytanie nie odpowie, gdyż jest tu o tym mowa na kilku ostatnich stronach. Więc naprawdę znajdź chwilką i trochę poczytaj, a na pewno jakąś kasę z Unii wyrwiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Może trochę odbiegnę od tematu, ale powiem wam, że ta cała akcja z tymi dopłatami wykończyła u mnie 60% małych obszarowo rolników.

Wiadamo, że z 10 czy 15ha ciężko (prawie niemożliwe)jest się utrzymać na jakimś godnym poziomie, dlatego każdy chwytał się jakiejś dodatkowej pracy. Oczywiście nie można opłacać zarówno składki krus i zus (celowe zagranie) i tym sposobem wiele ludzi zostało wyeliminowane z możliwości dopłat na zakup sprzętu....

hmm - albo rybki albo akwarium.

Przecież mogli zostać na 5-10ha i zająć się borówką, postawić kurniki itp. Dokupywanie ziemi niestety idzie powoli bo ja dostałem 18ha od rodziców a dziś jest 33, też praca poza gospodarstwem ale jakoś nie było problemów ani z MR ani MGR.

 

U mnie też jest pełno takiej młodzieży która wyjechała za pseudochlebem. Dlaczego tak mówię? Bo od rodziców uczyli się cwaniactwa gdzie wielu porozpisywało takie 20ha na 5 osób czy nawet 6 aby załapać się na pomoc z GOPS/MOPS. Pola zaniedbane ale 20 letnie dziecko nie pójdzie robić na pole bo ono do wyższych celów stworzone i najlepiej "aby państwo dało im szanse rozwoju gospodarstwa" bo przecież sami się nie wezmą za jego rozwój. Za kilka lat nawet jak będą chcieli to nie będą mieli do czego wracać a ich ziemię ktoś wykupi - może i mi coś się uda kupić.

 

PS: co do ciągnika czy sprzętu - zależy co chcesz robić w gospodarstwie i czy uciekasz na wcześniejsza emeryturę aby zająć się gospodarstwem czy po prostu będziesz ciągnął oba zawody dalej.

 

Co do PROW/MGR - jak nie patrzył czekamy na przepisy bo ciężko coś mówić.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Remorm    0

Czy aby otrzymać kasę z PROW 2014 - 2020 trzeba mieć jakąś określoną liczbę hektarów? I czy trzeba mieć skończone szkołę rolniczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ciekawi mnie temat "Premie do rozpoczęcia działalności pozarolniczej". Samodzielnie prowadzę gospodarstwo (80 ha, z tego 49,5 ha objęte dopłatami RS, ONW, Natura 2000. Wszystkie grunty własne), sąsiedzi chcą sprzedać agroturystykę (6 pokoi, można zrobić jeszcze 8). Chcą za to 500 k. Branie kredytu na całą sumę, to koszt ok. 60 000 rocznie przez 15 lat, trochę bez sensu. Jest jakaś szansa na dofinansowanie? Jeśli tak, to na jakich warunkach?


 

Edytowano przez Ecopiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Piotrek to nie dla Ciebie, musisz przejść na zus i zrezygnować zapewne z uprawy ziemi. 500tys= pół bani - chyba ze macie za***isty ruch w agroturystyce, a ja się zastanawiam na zakupem ziemi po 24tys/ha


hmm - albo rybki albo akwarium.

Przecież mogli zostać na 5-10ha i zająć się borówką, postawić kurniki itp. Dokupywanie ziemi niestety idzie powoli bo ja dostałem 18ha od rodziców a dziś jest 33, też praca poza gospodarstwem ale jakoś nie było problemów ani z MR ani MGR.

 

U mnie też jest pełno takiej młodzieży która wyjechała za pseudochlebem. Dlaczego tak mówię? Bo od rodziców uczyli się cwaniactwa gdzie wielu porozpisywało takie 20ha na 5 osób czy nawet 6 aby załapać się na pomoc z GOPS/MOPS. Pola zaniedbane ale 20 letnie dziecko nie pójdzie robić na pole bo ono do wyższych celów stworzone i najlepiej "aby państwo dało im szanse rozwoju gospodarstwa" bo przecież sami się nie wezmą za jego rozwój. Za kilka lat nawet jak będą chcieli to nie będą mieli do czego wracać a ich ziemię ktoś wykupi - może i mi coś się uda kupić.

 

PS: co do ciągnika czy sprzętu - zależy co chcesz robić w gospodarstwie i czy uciekasz na wcześniejsza emeryturę aby zająć się gospodarstwem czy po prostu będziesz ciągnął oba zawody dalej.

 

Co do PROW/MGR - jak nie patrzył czekamy na przepisy bo ciężko coś mówić.

 

Niki jak zawsze trafny komentarz
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Pewnie tak (że nie dla mnie), bo o rezygnacji z ziemi mowy nie ma. Latem ruch jest niezły, zimą gorzej - więc na pewno na cały kredyt nie starczy. ZUS, to następne 12 k rocznie. Choć pewnie i tak nas to czeka... Trochę szkoda, bo fajny dom i otoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ale jak mawiają kto nie ryzykuje to nie pije szampana  - ale ryzyko potężne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Piotrek to nie dla Ciebie, musisz przejść na zus i zrezygnować zapewne z uprawy ziemi. 500tys= pół bani - chyba ze macie za***isty ruch w agroturystyce, a ja się zastanawiam na zakupem ziemi po 24tys/ha

 

Niki jak zawsze trafny komentarz

 

 

to się nie zastanawiaj tylko kupuj u nas ziemia prawie po150 tys. za ha. Na modernizację zwrotu nie dostaniesz ale cenę masz dobrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

 

Ciekawi mnie temat "Premie do rozpoczęcia działalności pozarolniczej". Samodzielnie prowadzę gospodarstwo (80 ha, z tego 49,5 ha objęte dopłatami RS, ONW, Natura 2000. Wszystkie grunty własne), sąsiedzi chcą sprzedać agroturystykę (6 pokoi, można zrobić jeszcze 8). Chcą za to 500 k. Branie kredytu na całą sumę, to koszt ok. 60 000 rocznie przez 15 lat, trochę bez sensu. Jest jakaś szansa na dofinansowanie? Jeśli tak, to na jakich warunkach?

 

 

masz 80 ha i nie masz 500 tys ? czemu sąsiedzi chcą sprzedać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie każdy musi zaraz na koncie mieć tyle kasy :) chociaż trochę by wypadało mieć chociażby z samych dopłąt sporo nalatuje... ja tam bym się nie pchał w agroturystykę, masz ziemię do obrobienia to daruj sobie drugi kierunek bo to też nie wygląda tak różowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj