rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

bratrolnika    28702

tym, którzy są za tym żeby nie dawać już tym którzy wzięli pewnie chodzi o to, że boją się że dla nich wtedy braknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ci co wzięli poprzednie programy pomocowe wezmą je i teraz a ci co nie wzięli może coś dostaną a sprawiedliwości się nie doczekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

co wy z tą sprawiedliwością. nie długo to tu powstanie zaplecze PIS. Nikt nikomu nie zabraniał i nie zabrania składać kryteria są podane więc nie wiem o co wam wszystkim chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

dla uściślenia mimo to że mamy krowy wniosek nie był na nie składany, mimo to przyznali nam wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

jestem zszokowany niektórymi postami na tym forum. To się chyba nazywa zazdrość. Moi rodzice w naborze z 2011 roku złożyli wniosek na MGR i po trzech latach dostalismy pieniądze, wykorzystaliśmy 120 tyś z przysługujących 300 tyś i jestem zły na nich ze nie złożyli na więcej. Przyznali nam ciągnik 95 km (mamy 31 ha i ponad 50 wszystkich sztuk bydla) .w obecnym naborze, gdy by się dało, to złożylibyśmy na drugi ciągnik 65-75 km, żeby zastąpił wysłużoną trzydziestke z 1975 roku, bo jest po prostu za mała i bardzo przez nią tracę na zdrowiu(wdychanie oprysków, hałas, brak wspomagania). I teraz jak tak czytam te posty to zastanawia mnie to co kogo obchodzi czy ja te pieniądze wydam na drugi, potrzebny ciągnik, czy na inne maszyny. Bo to ze złożymy wniosek na cała pule jest pewne, bo w obecnych czasach trzeba korzystać z tych pomocy żeby się cały czas rozwijać i unowocześniać. A jak tak czytam posty wrogo nastawione na osoby które już dostały prow no to aż się we mnie gotuje. Nasuwa się pytanie : 'czy ktoś wam bronił wcześniej skorzystać z prowu ?' wydawało mi się że ta pomoc była dostępna dla wszystkich, w 2009 roku nawet nabór odbywał się na zasadzie losowania, więc mogliście składać i cieszyć się nowym sprzetem i tym że wasze gospodarstwa się rozwijają. Przecież pieniędzy jest dużo , więc czemu nie podoba wam sie, że inni dalej chcą sie rozwijać,  są kreatywni, innowacyjni, kochają rolnictwo i chcą mieć nowoczesne gospodarstwa ? Ta sąsiedzka zazdrość mnie przeraża. Wiem że wielu sie nie spodoba to co napisałem, ale jest wolnośc słowa i takie jest moje zdanie na ten temat. Kiedyś w agrobiznesie pokazywali pana, który rozwinął swoje gospodarstwo z 20 ha do 100 ha, a podaczas wywiadu w tle na stodole widniało 6 tablic z programów pomocowych. Podziwiam i szanuje takich rolnikow :)

Tak masz rację co do tematu to trochę w złym kierunku idzie bo strasznie wychodzi zazdrość na wsi. Ja do tej pory nie korzystałem z żadnych funduszy w ciągu 6 lat od 2 ha doszedłem do 70 większość w dzierżawach nie za wszystko biorę dopłaty. Kredytów nie mam łatwo nie jest Ale jak się chce to można. teraz będę składał wniosek na młodego i na modernizację na ciągnik 125km i mam nadzieje że przejdzie bo trzeba się zmodernizowac wkońcu a nie patrzeć że inni mają i płakać. A co i jak dopiero będzie wiadomo po ogłoszeniu warunków polskich dat naborów itp zobaczymy co wymyślą i wtedy będzie trzeba się do tego dopasować i brać co się da a nie teraz gdybac. 

 

A co do warunków pracy to i tak źle nie masz bo tylko 31ha masz do oprysku ja teraz mam t 25 i musi opryskac 70ha i nie narzekam jeszcze jak mus to mus :-P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Jak tak czytam co niektóre posty z cyklu "bo mi się należ, bo ja się rozwijam.." ludzie w miastach nie mają dofinansowania na modernizacje gospodarstw domowych i jakoś żyją. Jak ktoś już skorzystał to niech się cieszy, bo nie zawsze będzie żył na garnuszku podatników czyli z dotacji. Bardzo dobrze, że nie można już kupić tych samych maszyn jak się brało już wcześniej na MGR. Dostałeś dotacje na ciągnik spoko kołchoz europejski Ci pomógł ale kolejny kup sobie za swoje i daj innym się rozwijać ;) Ja rozumiem, że w gospodarstwie są potrzebne 2-3 ciągniki ale nie wymagajmy żeby wszystko UE nam dała. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

a czy ja zabraniam sie innym rozwijać? przysługuje mi prawo do tych 200 tys jak wszystkim co złożą wniosek na MGR.  I nie wymagam żeby wszystko dała mi unia, ale skoro wyciąga do mnie rekę z pomocą to z niej skorzystam, chyba tj logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Kolego masz 100 procentową rację ale mój post się tyczy tych co marudzą,  że wzięli ciągnik a teraz im trzeba drugi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

przepis o zakazie kupna takich samych maszyn jest bdb, nie będzie kupowania nowych ciągników i sprzedawania "starych" z poprzedniego prowu, a te argumenty w stylu "był poprzedni prow trzeba było korzystać" zostawie bez komentarza, bo nie każdy mógł z tego prowu skorzystać


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

ciekawe jak to zrobisz, skoro do MGR wielkość ekonomiczna musi mieć minimum 10k euro, a w RMG poniżej 10k, cofniesz sie w rozwoju?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ci co mają zobowiązania z poprzedniej modernizacji nie mogą wziąć RMG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy kupil w starym prowie ciagnik za 150brutto ile go kosztowal w rzeczywistosci to kazdy umie policzyc. Teraz go sprzedaje za 110brutto, za 100 go sprzeda bo ciagnik ma 6 lat i 800mth jest tej kasy wart. I juz sie przymierza do nowego naboru. No to kazdy by tak chcial zeby 6 lat jezdzic i wziasc wiecej niz sie dalo i znow miec nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No i teraz nie bedzie mozna takich cyrkow odwalac, kupiłes raz to masz i robisz 10 lat conajmniej ciagnikiem bo w wiekszosci przypadków sprzet jest duzy i robi 200mth rocznie to i przez 15 lat sie nie zuzyje,  A szprzedaz po 5 latach nowego prawie ciagnika a potem zakup na fundusze innego to jest naciaganie panstwa i dobrze ze to obcieli wkoncu.

Czytajac rozporzadzenia nowego PROW mozna wnioskowac ze tak jak i w poprzednich programach umowy dzierzawy  z data pewna beda sie wliczac zarówno do MR jak i do MGR czy moze moje rozumienie jest mylne?
Tak samo jest zapis ze rolnik objety premia dla młodych rolników przy składaniu wniosku na MGR jest zobowiazany zasadami Premii czyli tym ze wykształcenie moze uzupełnic ale jak jest z przepisem ziemi a przynajmniej jak było w poprzednich programach bo jesli terminy naborów nie beda bardzo odsuniete to dopełnienie formalnosci dla młodych od razu po otrzymani decyzji o przyzaniu premii bedzie trudne. Jak to było w poprzednich programach jakie były odstepy miedzy młodym a modernizacja ktos moze poradzi cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ja wziąłem ciągnik na sapard ,moi znajomi też  ja będę nim pracował jeszcze kilka długich lat ,znajomi już wymienili w starym prow na nowe a te nowe planowali wymienić w nowym prow na jeszcze nowsze . dlatego dobry jest ten zapis że nie można brać tego co w poprzednim prow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1995    1

i bardzo dobrze że mie można brać drugi raz tych samych maszyn, chociaż może nie będzie tylu chętnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

tak tak polak potrafi można wziąć te same maszyny ale będzie to inne działanie, albo z czymś innym związane i tak dadzą rady zobaczycie, będą brać Ci co najwięcej brali w poprzednim naborze bo są najbogatsi aci biedniejsi dalej spłacają poprzedni kredyt a jeszcze biedniejsi nie mają w ogóle szans  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jak ktoś ma żonę to będą składać oboje kto pierwszy dostanie ten będzie realizował MGR a drugi zrezygnuje i będzie git


jak ktoś ma żonę to będą składać oboje kto pierwszy dostanie ten będzie realizował MGR a drugi zrezygnuje i będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Będzie możliwość łączenia działań czyli jak chcę budować oborę, lecz chciałbym również zakupić sprzęt związany z tą produkcja no i jedną nie związaną (opryskiwacz) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ale to nie jest łączenie działań... to jest normalny stan rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padelec    1

Jaki debil za przeproszeniem kupuje 6-o letni ciągnik od POlaczka cwaniaczka za 100 tys. jak nowy, z gwarancją, nieużywany, niedocierany (zawsze istnieje ryzyko, że ktoś źle ten  ciągnik użytkował pomimo 600 mth) kosztuje 150!!!! Gdzie są tacy ludzie? :D To jest chore, znaczy Ci ludzie są chorzy. Poza tym dlaczego oni nie korzystają z PROW skoro mają taki hajs na zakup ciągnika? Wieś to jednak ciemnogród hehe

Edytowano przez Matey
post nie na temat/prowokowanie do klotni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jaki ciemnogród, znam wielu rolników co kupuje normalnie maszyny a nie na prow z wielu powodów, znajomy kupił 2 ciągniki na prow, a na wiosnę kupił 3 normalnie bo mówił że 3 na prow mu już nie dadzą. W ostatnim naborze np. w sąsiedniej wiosce wnioski złożyło 6 rolników a tylko 1 się załapał a jak jakaś maszyna komuś jest potrzebna to ją kupuje a nie czeka że może za rok, dwa czy trzy będzie kolejny nabór i może dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Chciałbym wziąść na modernizacje zestaw uprawowo siewny, ladowacz czołowy i postawić magazyn na zboze. Przejdzie ladowacz?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj