rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaroWM    44

jak to będzie z młodym rolnikiem? 70% swojego areału ? wiecie ile będzie naborów ? Pozdrawiam.

 

po pierwsze 70% własności lub dzierżawy z ANR i JST, pozostałe 30% może być po rodzinie.

 

po drugie temat to MGR, a nie MR.

 

 

 

przy okazji MGR wszelcy pośrednicy (i producenci) pewnie podbiją ceny maszyn...

 

nigdy nie brałem MGR i będę starał się o dofinansowanie po ogłoszeniu naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

na kostke nie bedzie

możesz jakimś konkretnym fragmentem potwierdzić że nie będzie? bo ja czytając nie zauważyłem żeby było wykluczenie (no ale przegapić mogłem, czytane w pośpiechu i po łepkach)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Była u mnie ostatnio kobieta z ODR-u i też mówiła że na kostkę nie będzie, w sumie to i dobrze bo kostka na zmniejszenie kosztów produkcji czy też jej wielkości nie ma wpływu, a chyba o to chodzi żeby więcej i taniej produkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

I tu sie możesz mylić, bo utwardzone podwórko może być podstawą aby tą produkcję móc zwiększać. Niestety poczymś trzeba jeżdzić. Babki z oderu można tak sluchać jak i Sawickiego. Jak bedą odpowiednie wytyczne na papierze to sie o nich dowiemy.

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Mi w ODR mówili że MR nie dostanę, bo mam na siebie ziemie od 10roku życia a i tak dostałem więc to co tam mówią to wiesz gdzie można sobie włożyć, miedzy bajki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Skąd te ludzie biorą takie informacje to ja nie wiem. Przecież nic poza dokumentem udostępnionym na stronie Ministerstwa więcej nie wiadomo. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

otóż to, zazwyczaj ktoś sie pochwali sąsiadowi że zechce położyć kosteczkę na MGR a ten z zazdrości powie że nie będzie sie należało i plotka leci dalej, ludzie z ODR też w większości na ploteczkach od znajomych jadą- tyle da się powiedzieć o wiedzy naszych urzędników niskiego szczebla. niektórzy chyba jeszcze nie dotarli do tego że żeby uruchomić MGR potrzebna jest cała legislacja i ustalenie wszystkich szczegółów na poziomie naszych rządzących, a oni chyba jeszcze z tym nie ruszyli to skąd ODR-owcy mają coś wiedzieć jak na górze jeszcze nie wiedzą nic poza tym co w zatwierdzonym projekcie (a i pewnie większość z nich się nie zapoznała ;) )


Mi w ODR mówili że MR nie dostanę, bo mam na siebie ziemie od 10roku życia a i tak dostałem więc to co tam mówią to wiesz gdzie można sobie włożyć, miedzy bajki:)

bo miałeś ziemię i zapewne uczyłeś się i nie figurowałeś jako prowadzący gospodarstwo tylko jako uczeń

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a zeby sie satarac o mgr np osoba po 40 roku zycia to ile musi miec minimum ha wlasnej a ile dzierzaw moze byc notarialnych na 10 lat czy 12 ha wlasnej starczy bo jest tez troche dzierzaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Darek ale nie ma jeszcze przepisów krajowych więc trudno powiedzieć co można a czego nie :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ale on napisał że już otrzymał MR z poprzedniego naboru (mało istotne z którego) a nie że będzie składał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie programu produkcji prosiąt w nowym prow'ie. Czy kwota 900tyś zł obejmuje tylko i wyłacznie wybudowanie nowych objektów czy można kupic już istniejace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Mam znajomego co te wszystkie rzeczy ustala na górze i na koste nie będzi

taaa jak każdy masz znajomego... i z tych znajomych to największe głupoty wychodzą

 

+1pkt.

Pkt. 1.4 – spamowanie w tematach, odchodzenie od wątku głównego, nabijanie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

Szkoda że na kostkę nie będzie bo naprawę utwardzony plac jest niezbędny gdy ładujesz "tiry" wózkiem widłowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie ma co gdybac trzerba czekac na rozporzadzenie gdzie bedzie napisane co jest kosztem kwalifikowanym a co nie. Uważam  że utwardzenie placów manewrowych bedzie i bedzie to czesc inwestycji budowlanych. Jak sobie wyobrażacie budowe nowych obór, magazynów bez placów manewrowych ?? Może bedzie problem zrobic plac do juz istniejacych ale przy budowach lub modernizacjach istniejacych budynków mysle że nie bedzie problemu. Sam bym sie na to pisał bo  mam jeszcze troszke do utwardzenia :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Właśnie na nowy nabór zamierzam postawić hale do składowania opakowań, wózek widłowy będzie już w styczniu. Plac manewrowy to tak jakby ukończenie inwestycji, co to znaczy że nie będzie. Tak samo miało być z materiałem szkółkarskim niby mieli już nie dawać a w przywracaniu potencjału można, grupy będą mogły to jeszcze MGR i MR, paranoja.

Edytowano przez Darek578

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Problem z placem polega na tym ze nie spowoduje on wzrostu GVA. Dlatego tworzenie samego placu bez budynków może być trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trudne, lecz myślę że możliwe. Kwestia dobrego uzasadnienia raz i później przy kontroli udokumentowanie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie. Nie takie rzeczy już przechodziły :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Apropo uzasadnienia wzrostu GVA, czy myślicie że można będzie dostać pomoc finansową na nowy ciągnik z MGR??? Jak sam ciągnik przyczyni sie do wzrostu dochodu? Chyba jedynie dzięki możliwości obrobienia większego obszaru... kupno , dzierżawa gruntu chyba jedyne słuszne uzasadnienie. Dobrze myślę czy są może jakieś inne możliwości? Np nowy ciągnik plus nowy siewnik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Sam ciągnik raczej ciężko by było, ale gdybyś brał np. nowy siewnik do nawozów i agregat uprawowo-siewny  to wtedy można było by kit cisnąć że te maszyny przyczynią się do wzrostu plonów na obecnym areale i dadzą możliwość uprawy większego areału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

mam pytanie, czy jesli rolnik - ojciec bedzie ubiegal sie o premie 100 tys zl w programie "Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"  i ja dostanie to czy pozniej jesli przepisze na syna powiedzmy kilka ha to czy syn moze ubiegac sie o premie "Premie dla młodych rolników”?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Doczytałem, że najlepiej jakby ojciec przekazał Ci ziemię w ramach działania "Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa". To być może będzie można połączyć z premią dla młodych rolników a ojciec będzie mógł złożyć wniosek w ramach "Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej". Ja bym to tak widział. Ale konkretów jeszcze nie ma. Trzeba poczekać na przepisy krajowe.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj