rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

krycha094    7

zwykłe miedzy ludzkie na 5 lat minimum na tyle ile trwa obowiązek posiadania maszyny z prow bynajmniej tak aktualnie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

umowa wystrczy tak jak koledzy pisza zwykła spisana miedzy toba a wydzierzawiajacym bez podpisów wójtów i notariuszy. U mnie w 2009r nawet wypisy z rejestru nie były potrzebne. Oczywiscie na te dziłki musisz pobierac dopłaty obszarowe i umowa musi byc na okres conajmniej 5 lat od spodziewanego terminu wypłaty wiec zazwyczaj chca 7-8lat tak z zapasem bo rozpatreznie wniosku trawa powiedzmy rok  póniej pól roku wniosek o płatnosc + 5 lat wiec te 7 to takie minimum jesli to tylko maszyny i 1 etap.

 

 

Nic nie zarejestrujesz bez faktury zakupy :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

to jak jeździłeś ciągnikiem po drogach publicznych przed wystawieniem faktury,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznan1991    1

Witam proszę Was o pomoc. W głównym wniosku z 2011 roku miałem na kwotę 660 tyś a teraz na 470 i dostałem do poprawki i czy mogę zwiększyć do 480 tys? bez żadnych konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale Wy macie problemy ja pikole :)  Woziłem laweta na pole i spowrotem  :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bialy przyznaj się że Twój ojciec był starostą, ale teraz nie wygrał i musieliście zarejstrować ciągnik.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ale Wy macie problemy ja pikole :)  Woziłem laweta na pole i spowrotem  :D

 

tak mi się wydawało. Myślałem że jest jakiś inny sposób ,to bym go wykorzystał. A te dzierżawy 5-7 letnie to trzeba mieć do końca czy można po 3 latach oddać i nie będzie konsekwencji ze strony arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No niestety skonczyły sie luzy w urzedzie  :P

 

Jesli powierzchnie uzupełnisz w miedzyczasie innymi dzierzawami lub zakupem to nie bedzie problemu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

a powiedzcie mi jak to jest z dzierżawami klepnietymi u Wojta czy tez Soltysa

na ktore skladający wniosek nie bierze dopłat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie bierzesz dopłat = nie uzytkujesz 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a powiedzcie mi jak to jest z dzierżawami klepnietymi u Wojta czy tez Soltysa

na ktore skladający wniosek nie bierze dopłat? 

Ten co uprawia bierze dopłaty, tego motto trzyma się agencja więc branie tych dopłat przez kogoś innego niż rolnik który wpisał te działki do PRG MGR, dla agencji nie pozostawia cienia wątpliwości.

 

Jak ty nie chcesz brać, to może wpłyń na tego co je bierze aby też przestał brać. Wtedy agencja będzie miała zagwozdkę jak udowodnić kto uprawia.. :P

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

czyli nie trzeba uprawiać ziemi tylko brać dopłaty i oddać je właścicielowi i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado81    1

Jak to jest z np budowa garażu na maszyny np 12x 30 m , konstrukcja stalowa pokryty blacha , wszystkie pozwolenia na budowę trzeba mieć przed złożeniem wniosku na modernizacje czy jesli bedzie pozytywna decyzja to wtedy wszystko załatwiamy , wiadomo  trwa to do pół roku zebranie wszystkich dokumentów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

musisz miec pozwolnie juz podczas podpisaywania umowy wiec najlepiej wcesnij dziłac i miec gotowe bo poprawki beda sie ciagneły pól roku. I nie moze to byc "garaz" tylko "magazyn paszowy" :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jeżeli 2-rolników będzie chciało pobudować przechowalnie to na czyim terenie (jednego z nich. czy musi być teren wspólny a może jeden może użyczyć terenu drugiemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado81    1

z tego co rozumiem to magazyn paszowy będzie wyżej punktowany wiec może to by i garaż na maszyny, to cytat ''Przewiduje się, w szczególności, preferencje w przyznawaniu pomocy dla operacji:

 dotyczących budowy lub modernizacji budynków inwentarskich, lub magazynów paszowych'' ale jeśli już bedzie to magazyn paszowy, np do przechowywania bel z sianem  bo zbóż nie uprawiam wiec wiec nie wiem czy to przejdzie a nie chce robić projektu budowlanego bo mam zamiar w tym miejscu jak bym nie dostał budować garaż ale mniejszy i z innych materiałów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

czy zwykly magazyn zbozowy + wiata/budynek na maszyny bedzie dofinansowany? 

nie posiadam produkcji zwierzecej


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

musismy poczekac na rozporzadzenie, ale w poprzednim naboże nie były finasowane budynki takie jak garaże, wiaty musiały to byc budynki magazynujace płody rolne nie ważne czy to była produkcja zwierzeca czy nie. Teraz dla produkcji zwierzecej przewiduje sie możliwosc wiekszej inwestycji ponieważ kwota dofinansowania podczas budowy może siegnac 500tys a na same maszyny lub budowa bez produkcji 200tys. Mysle ze bedzie podobnie jak w poprzednim naboże czyli wiaty, garaze nie beda sie kwalifikowały.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Garaż od magazyny różni sie tylko nazwą.

Zamiast w projekcie pisać garaż piszesz Magazyn zboża.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli na modernizacje gospodarstw np na zmiane dacu i modernizacje magazyny zboza by dostal jakies dofinansowanie tylko na ile % inwestycji bo ja mam stara obore i stodole razem i tam trzymam zboze a w czesci sa jakies tam graty to by przeszlo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli ze nie dostalby nic ? to c otrzeba by bylo zrobic jeszcze nigdy nic nie bralismy z unii z tych dofinansowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

żeby zarobić powinieneś przejść na vat z tego co piszesz masz prod. zwierzęcą będziesz musiał odprowadzać vat 8 i nie unikniesz tego Na zmianę dachu będą potrzebne pozwolenia i wiele innych kosztów  Jak zrobisz to sam będzie dużo taniej i mniej problemów

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Czy aby ubiegać się MGR z PROW 2014-20 trzeba mieć wykształcenie rolnicze? Nie znalazłem żadnych informacji w tym nowo zatwierdzonym PROW o tym czy beneficjent w chwili składania wniosku musi miec wykształcenie rolnicze? Jak to było w PROW 2007-13?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

musi byc wykształcenie ronicze srednie lub wyższe badz nierolnicze i staz pracy w gospdarstwie było chyba 3 lata w starym prow dokumentowny opłacaniem KRUS jako rolnik

 

Co do zmiany dachi bedzie to koszt kwalifikowany pod warunkiem ze zmiana jest z eternitu w innym wypadku to nie przejdzie. Sama zmiana dachu bez zmian konstrukcji raczej nie bedzie wymagała pozwolenia na budowe poniewaz to bedzie tylko remont. Chyba że bedzie to przebudowa istniejacego budynku na inny cel połaczony ze zmiana dachu to juz pozwolenie potrzebne.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj