rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Tylko skąd ludzie biorą te głupoty. To dobre pytanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzornyMDW    219

Nie wiem właśnie... ciężko im przeczytać rozporządzenie z 12 grudnia o Prow na lata 2014-2020 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jeżeli złożę wniosek zbiorowy (2-ROLNIKÓW) i jeden wziął w poprzednim PROW ciągnik a drugi nie to czy teraz mogą go wziąć wspólnie

proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Z dużymi przyczepami był ciężki temat. Na 40ha jak miałeś działki w sporych odległościach od siedliska to można było wynegocjować 1 szt 10-12t. Znajomy na 100ha dostał 2szt po 12t.

a wiesz coś więcej jak to motywował?

Pytam bo jeżeli mam składać wniosek to myślę m.in o przyczepie 8-9ton (cynkomet). Chodzi o to żeby pasowała do MTZ952.3 lub Zetor 10145. Niestety do dopłat jest 25ha (całości do obrobienia jest 33ha z czego prawie 4ha łąk), najdalsze pole 4-5km. Brać 4,5-6tonówkę średnio mi się widzi i tak sobie myślę czy jest szansa na większą. Powiedzmy że jeszcze parę ha widzę że jest do wzięcia w okolicy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

bolek2, w 13 Gru 2014 - 22:32, powiedział:snapback.png

jeżeli złożę wniosek zbiorowy (2-ROLNIKÓW) i jeden wziął w poprzednim PROW ciągnik a drugi nie to czy teraz mogą go wziąć wspólnie

proszę o odpowiedz

 

Nie wydaje Ci się oczywiste , że jeśli nie można wziąć drugiej takiej samej rzeczy jak w poprzednim MGR , to tak samo połowy takiej rzeczy też nie można?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

 

bolek2, w 13 Gru 2014 - 22:32, powiedział:snapback.png

 

Nie wydaje Ci się oczywiste , że jeśli nie można wziąć drugiej takiej samej rzeczy jak w poprzednim MGR , to tak samo połowy takiej rzeczy też nie można?

 

 

 

też mi się tak wydaje ,ale może się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze rozumiem, ktos kto prowadzi gospodarstwo rolne i specjalizuje sie w produkcji mleka musi posiadac minimum 15 krów by mógł skorzystac z modernizacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

a na koniec 25 szt :D

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak chcesz zasiłek to do MOPSu. To jest pomoc w celu rozwoju, poprawy konkurencyjności.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Sory ale niby jaki sens wspomagać kogoś kto ma mniej krów?15 a nawet te 25 krów czyli wymagana ilość ma mobilizować do rozwoju a to i tak wg mnie mała skala produkcji która przy rynku bez kwot może nie gwarantować przyzwoitego życia...ja mam 2 razy tyle i nie wiem czy się na rynku utrzymam za parę lat to co mowa o takich małych...niestety takie są teraz realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Jak koleś ma jeszcze produkcję zwierzęcą to czemu nie może? Jak są sianokosy i powiedzmy masz do zebrania 4ha w sianokiszonkę to ile czasu zgrabiasz, prasujesz i owijasz małym ciągnikiem np 60km a ile szybciej to zrobisz większym? Jak ktoś ma samą produkcję roślinną to ok, niech se 20 ha obrabia 60 km ciągnikiem ale jak jeszcze masz zwierzęta to sory ale nie obrobi się. Mi na 20ha przydałby się większy ciągnik niż 90 km.

co ty mi chłopie będziesz pier.dolił jak 110km z pomocnikami obrabia 100 ha; 60tka, a nie większy niż 90km...

Panowie, jak wam się nie podobają kryteria urzędasów to nic nie stoi na przeszkodzie żebyście za swoje kupili odpowiednie według was maszyny. MGR obowiązkowy nie jest.

forum też nie jest obowiązkowe

Z dużymi przyczepami był ciężki temat. Na 40ha jak miałeś działki w sporych odległościach od siedliska to można było wynegocjować 1 szt 10-12t. Znajomy na 100ha dostał 2szt po 12t.

to jeszcze w miarę ok, rozdrobnienie jak i oddalenie mam dość duże

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to to jest to słynne wspomaganie małych gospodarstw...

a myślałeś że jak masz ze 3 krowy i z 5 ha ziemi (przykładowo) to dadzą ci kasę żebyś miał 10x tyle?

modernizacja ma wpływać na rozwój i konkurencyjność, jak w podanym przykładzie... co byś zmodernizował? wybudował byś oborę na 10 sztuk? i pewnie hala udojowa rybia ość 2x5 :D

Krassus zazwyczaj pisze zbyt dosadnie ale tutaj muszę się z nim zgodzić.

skąd chcesz wziąć kasę na inwestycje jak nie możesz się utrzymać nawet ze swojego mikro gospodarstwa, kredytu nawet nie dostaniesz żeby sfinansować połowę inwestycji

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

co ty mi chłopie będziesz pier.dolił jak 110km z pomocnikami obrabia 100 ha; 60tka, a nie większy niż 90km...

forum też nie jest obowiązkowe

to jeszcze w miarę ok, rozdrobnienie jak i oddalenie mam dość duże

 

Nie masz produkcji zwierzęcej to nie cwaniakuj z 60tką bo nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Panowie pytanie - pamięta ktoś może czy w starym prow w momencie składania wniosku na budowę obiektu inwentarskiego trzeba było już posiadać pozwolenie na budowę, czy owe składało się w późniejszym terminie w razie ewentualnego pozytywnie rozpatrzonego wniosku. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na etapie weryfikacji można było taką dokumentację uzupełnić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak to jest dokłądnie z tymi przelicznikami mocy na ha bo jednak sprawa jest dla mnie dosc niejasna. Powiedzmy ze bede miał wpisane na wiosnku 20 ha (o ile beda sie liczyc notarialne dzierzawy na 10 lat jak w poprzednim PROW ) lecz tak naprawde uprawiam 70ha ale wiadomo z umowami notarialnymi dzierzawy jest rożnie a to sie ktos boi a to nie pasuje mu. I jeśli wpisze w biznes planie zwiekszenie areału do 30 ha czy da rade przepchnąc ciagnik 115-125km? Ciagnik bedzie moim jedynym w gospodarstwie bo te pow 25 lat sie i tak nie licza. Produkcja głownie roslinna i niewielka ilośc trzody chlewnej do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Nie masz produkcji zwierzęcej to nie cwaniakuj z 60tką bo nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

nie cwaniakuj jak g**no wiesz, przyjeżdżaj nawet jutro jak chcesz tylko weź tysiaka o którego się zaraz założymy jeśli masz jaja

Edytowano przez Matey
kultury troche więcej + post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a myślałeś że jak masz ze 3 krowy i z 5 ha ziemi (przykładowo) to dadzą ci kasę żebyś miał 10x tyle?

modernizacja ma wpływać na rozwój i konkurencyjność, jak w podanym przykładzie... co byś zmodernizował? wybudował byś oborę na 10 sztuk? i pewnie hala udojowa rybia ość 2x5 :D

Krassus zazwyczaj pisze zbyt dosadnie ale tutaj muszę się z nim zgodzić.

skąd chcesz wziąć kasę na inwestycje jak nie możesz się utrzymać nawet ze swojego mikro gospodarstwa, kredytu nawet nie dostaniesz żeby sfinansować połowę inwestycji

ja nie wiem co wy sie tak spinacie... chyba po to jest to forum zeby pytac i wypowiadac sie, nie wiem czy ja was obraziłem czy co.... Panie MĄDRY tak sie składa ze nie mam 3 krów i 5 ha ale troszke wiecej, nie rozumiem po prostu tego czemu dawano dotacje to krów dojnych ale tylko wtedy gdy ich ilosc w stadzie nie przekraczała 10 sztuk a teraz nagle by uzyskac premie trzeba miec 25... z jednej strony nakłaniaja do tego by nie chodowac wiecej sztuk a z drugiej jesli sie chce załapac na troszke kasy to trzeba nagle miec 25. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

nie cwaniakuj jak gówno wiesz, przyjeżdżaj nawet jutro jak chcesz tylko weź tysiaka o którego się zaraz założymy jeśli masz jaja

 

Ale co Ty mi chcesz udowodnić?Że ktoś ma zwierzęcą i na 100ha ma 110km ciągnik tylko i pomocników małych?Ja nie obrabiam połowy tego a mam 110KM,86KM i 47KM ale jak trzeba to 20ha trawy jednego dnia zebrać żeby była jakość to żaden problem bo są wydajne maszyny,większośc pracy na polu wykonuję sam i jak miałbym 60KM ciągnikiem to robić to bym w domu był gościem.

 

PS. Nie spinaj się tak bo Ci żyłka w tyłku pęknie :)

Edytowano przez Matey
post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek512    1

Witam wszystkich! Przeczytałem zatwierdzony prow i nie rozumiem pewnej kwestji. Chodzi o wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA), co najmniej o 10% w odniesieniu do roku bazowego w okresie 5 lat od dnia przyznania pomocy.Jak to rozumieć?np. Jeśli zlożył bym o kupno ciągnika i płóg to jak udowodnić że dzieki tym maszynom wzrosły dochody w gospodarstwie o 10%? Zajmuje sie produkcją roślinna na powierzchni 90ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

W poprzednim PROWie GVA robiło się najłatwiej zwiększeniem areału , czy da się teraz też tak to zobaczymy jak będą szczegółowe wytyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

a wiesz coś więcej jak to motywował?

Pytam bo jeżeli mam składać wniosek to myślę m.in o przyczepie 8-9ton (cynkomet). Chodzi o to żeby pasowała do MTZ952.3 lub Zetor 10145. Niestety do dopłat jest 25ha (całości do obrobienia jest 33ha z czego prawie 4ha łąk), najdalsze pole 4-5km. Brać 4,5-6tonówkę średnio mi się widzi i tak sobie myślę czy jest szansa na większą. Powiedzmy że jeszcze parę ha widzę że jest do wzięcia w okolicy.

 

Nie znam szczegółów.

Inny znajomy na 30 pare ha chciał 2x 8t, to mu powiedzieli, że może brać 2x 6t. Skończyło się na jednej sztuce 8t.

 

 

Witam wszystkich! Przeczytałem zatwierdzony prow i nie rozumiem pewnej kwestji. Chodzi o wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA), co najmniej o 10% w odniesieniu do roku bazowego w okresie 5 lat od dnia przyznania pomocy.Jak to rozumieć?np. Jeśli zlożył bym o kupno ciągnika i płóg to jak udowodnić że dzieki tym maszynom wzrosły dochody w gospodarstwie o 10%? Zajmuje sie produkcją roślinna na powierzchni 90ha.

 

Jak udowodnić coś czego nie ma ? Nowy ciągnik z pługiem nie zwiększy ci dochodów.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Miejmy nadzieję że przy naborze mleczarzy wzrost gva o 10% to wzrost produkcji mleka w docelowym roku o 10% w stosunku do bazowego lub liczby krów o 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj