rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

biznes12    23

z tego nowego prow-u nie mozna kupowac tych samych maszyn jeśli sie z korzystało z MGR w 2007-13 a jak zakupiłem ciągnik za młodego rolnika z tego naboru co teraz był to bd mógł zakupić 2 ciągnik z MGR 2014-20? bo jakby nie patrzeć to 2 różne programy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Matey przeczytaj pomocy nie przyznaje się strona 234

 

 

No to pisałem przecież, że możesz skorzystać z restrukturyzacji a potem z modernizacji a nie odwrotnie, bo jak niby, prowadzisz gospodarstwo o wielkości ekonomicznej ponad 10k euro, korzystasz że wsparcia i doprowadzasz te gospodarstwo do wielkości ekonomicznej poniżej 10k euro, troche nie logiczne nie?

 

 

nie można wziąć jednocześnie restrukturyzacji i modrnizacji pisze o tym w opisie restrukturyzacji małych gospodarstw. I o ile się nie mylę to żeby wziąść restrukturyzację trzeba mieć max 10 tys euro a na modernizację trzeba mieć min 13 tys euro jeśli dobrze to zrozumiałem

 
Jak wyżej, 13k euro na młodego rolnika, na modernizacje +10k euro, na restrukturyzacje -10k euro

 

 

@Matey

Czyli wg tego fragmentu modernizacja gospodarstw jest jak najbardziej możliwa po skorzystaniu z restrukturyzaji małych. Ciekawe jak to się ma do Młodego Rolnika. Chyba nie powinno być jakichś problemów, ale żadnego zapisu łączącego te dwa programy nie znalazłem. 

 

@kruk372

Masz rację, ale Ty mówisz o czym innych. Restrukturyzacja małych jest dostępna w pierwszej kolejności, po niej modernizacja. Ty mówisz o odwrotnej kolejności co oczywiście jest zabronione.

 

 

Jak ktoś brał MR z 2007-2013 to teraz nie weźmie, jesli pytasz o to czy możesz brać MR z 2014-2020 i potem iść na MGR 2014-2020 to wychodzi na to że tak, zreszta ktoś wczoraj o tym pisał chyba


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickk    0

Czy jeśli połączę się z dwoma rolnikami i np będę chciał skorzystać z MGR i wziąć maszyny, to czy  maksymalna kwota dofinansowania będzie 3 x 200 000 czyli 600 000 czy nadal 200 000 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

@Matey

W łączeniu dwóch programów chodziło mi o: restrukturyzację małych i młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saganp    0

a czy gdzieś znajdują się zapisy precyzujące czy na MGR będzie możliwy zakup gruntów rolnych? np. w analizie SWOT piszą o zbyt dużym rozdrobnieniu gospodarstw i że celem MGR jest m. in. zwiększenie skali produkcji, ale nigdzie nie podają że zakup ziemi będzie kosztem kwalifikowanym... Ktoś znalazł coś konkretnego na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@Matey

W łączeniu dwóch programów chodziło mi o: restrukturyzację małych i młodego rolnika

 

nie da rady

 

Pomocy nie przyznaje się:
 na inwestycje dotyczące plantacji roślin wieloletnich na cele energetyczne oraz niektórych działów
specjalnych produkcji rolnej, w szczególności: hodowli zwierząt laboratoryjnych, hodowli ryb
akwariowych, hodowli psów rasowych, hodowli kotów rasowych;
 osobie, która jest beneficjentem jednego z poniższych instrumentów wsparcia:
- „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Różnicowanie w
kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013,
- „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Premie dla młodych rolników”, „Premie na rozpoczęcie
działalności pozarolniczej” objętych PROW 2014-2020.
 

 

 

tak na chłopski rozum, jak weźmiesz MR który ma dolny limit 13k euro, to nie łapiesz sie na restrukturyzacje która ma górny limit 10k euro. A biorąc najpierw restrukturyzacje wg mnie wykluczasz się z późniejszego MR bo żeby skorzystać z MR możesz prowadzić gospodarstwo max 12 miesięcy (żeby skorzystać z restrukturyzacji musisz gospodarstwo prowadzić już)

 

generalnie

restrukturyzacja + modernizacja ok

młody rolnik + modernizacja ok

 

restrukturyzacja + młody rolnik nie

 

 

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

@Matey

Biorąc pod uwagę Twoją opcję, myślę że masz rację. Np. w moim przypadku jest trochę inaczej. Całe gospodarstwo stoi na ojca. Restrukturyzacja małych była by oczywiście "za jego panowania :P " i na niego. Myślę że wielkość SO była by naprawdę bliska 10 tysięcy, minimalnie mniejsza. Zakładając wzrost wg tego programu min. 20% weźmy przykład że dochodzimy do progu 13 tyś. i gosp. "nadaje się" do skorzystania z młodego rolnika - oczywiście mnie. Taka opcja chyba wyklucza problem 12 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFAL219    0

Panowie wiecie może kiedy ruszają nabory na  PROW 2014-20??

Edytowano przez Matey
kursywa, pogrubiona czcionka, podkreślenie, kolor czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiadomo nic o konkretnej dacie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFAL219    0

A może chociaż jakaś przybliżona data? 

 

 

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta + orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@Roxer jak ojciec twój weźmie program restrukturyzacja małych gospodarstw to przez 5 lat od wypłaty pomocy nic ci nie przepisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Jeżeli ojciec wziął a syn zgodzi się kontynuować program ojca to czemu ARiMR ma tego nie łyknąć? W różnych działaniach to przechodziło. Może i tutaj przejdzie tylko czy wtedy syn będzie mógł wziąć MR? Oto jest pytanie.

 

Mnie natomiast zastanawia czy z MGR dałoby się wyrwać parę drobnych maszyn których nie miałem jak wziąć w MGR 2007-2013 (przyczepa wywrotka, TUR+przedni TUZ, ładowacz typu BYK do bigbagów, możliwe że zbiornik na ON, może wał na przedni TUZ i ewentualnie pług). Sami widzicie, że drobnica. Natomiast za własne nie opłaca mi się tego kupować bo zaczynają się trafiać grunty do kupienia.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Witam, mam pytanie odnośnie nowego PROW .

W przypadku gdy bym chciał postawić kaszarnię , czy owa inwestycja kwalifikuję się do jakiegokolwiek dofinansowania ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

czy z mgr będzie można inwestować w maszyny, magazyny do przechowywania zbóż, grunty rolne, czy ma któs aktualny kalkulator do obliczania wielkosci ekonomicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jeżeli złożę wniosek zbiorowy (2-ROLNIKÓW) i jeden wziął w poprzednim PROW ciągnik a drugi nie to czy teraz mogą go wziąć wspólnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

q

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

W bylej modernizacji bylo 40% zwrotu i dodatkowe 10% jesli ktos mial np. NATURA 2000 czyli razem 50%

W tym widze ze jest 50% i 60% dla mlodych rolnikow. Czy jest to dodatkowe 10% jesli ktos ma np. NATURA 2000? W przypadku mlodego rolnika na NATURA 200 bylo by to 70% dofinansowania.

Ludzie przeczytajcie zatwierdzony PROW 2014-2020. Czytać was nauczyli jak nie to w ogóle się nie starajcie o programy zostawcie to do ludzi bardziej ogarniętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ale wymyślił :) żeby tacy ludzie pracowali w agencji to by można było liczyć na 100 % refundacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

q

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Gwarantuje ci, że jak przeczytasz obecny zatwierdzony PROW 2014-2020 zostaną rozwiane twoje wątpliwości oczywiście pod warunkiem, że umiesz czytać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja czytałem wszystko o mgr i tak nie  rozumiem za dużo  :wacko:  np kupno kombajnu nie ma sie ni jak do produkcji zwierzęcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

całkowicie hipotetycznie zakładając, że dostaję na 40ha Valtrę tT53 (40ha*4km=160km, a t153 ma 155 koni) i potrzebuję do niej przyczepy, a nie posiadam żadnej, jak wiadomo do takiego ciągnika pasowałoby kupić coś w okolicach 15t i chciałbym się dowiedzieć czy taki np

 

JOSKIN 5500/15BC125 | to jest 14t / 15,5m3 to nawet pomnożyć te 15,5m3*0,8 i daje nam to 12,4t [nadstawki ofc na własny koszt itd B)]

 

w jednej tabeli widzę, że trzeba na taką przyczepę 100-150ha albo 150-200ha, a w drugiej natomiast widzę, że ładowność/moc ciągnika spokojnie by się to zmieściło

 

jak to właściwie jest panowie? przyczepa dobierana jest, że tka powiem sztywno? przeszła by taka do takiej Valtry? dużo zależy od prowadzącego w kwestii doboru maszyn?

 

pozdrawiam

 

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj