rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Nie jest to do końca sprecyzowane więc trzeba czekać na konkretne przepisy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Panowie, wiem ze niektorzy juz przygotowuja plany i pozwolenia pod budowe chlewni spodziewajac sie dofinansowan na budynki gospodarcze.

 

Moje pytanie - czy juz obecnej wersji projektu mozna powiedziec jednoznacznie czy te dofinansowania beda tylko na budynki dla zwierzat czy takze na budynki gospodarcze - np dla maszyn, magazyny zboza?

 

dolaczam sie do pytania tylko czy to bedzie tylko pod budowe nowych budynkow np na zboza czy tez ebdzie mozna na modernizacje starych budynkow by np zmenic dach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To dofinansowanie będzie związane z produkcją zwierzęcą i jeżeli udowodnisz ,że konieczny jest remont ,lub budowa magazynu na paszę dla zwierząt ,to powinieneś załapać się .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli trzeba chowac jakies zwierzeta ? i ile sztuk by musialobyc tych zwierzat i jak dlugo trzeba je chowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego na tą chwilę naprawdę nic więcej nie jesteśmy Ci powiedzieć konkretnego. Nie ma zatwierdzonego PROW 14-20, nie ma rozporządzeń. Pisanie cokolwiek więcej niż jest w projekcie to puste słowa nie mające nic do rzeczy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Witam, wiem ze była masa postów zwiazana z moim pytaniem ale na dobra sprawe nic konktetnego nie znalazłem i dalej stoje pod znakiem zapytania. Chodzi mi o wykształcenie potrzebne  do starania na PROW czy jesli mam wykształcenie wyższe mgr inż. lecz w kierunku nierolniczym i mogłbym dostac poswiadczenie na piśmie ze pracowałem w gospodarstwie rolnym dłużej niz 3 lata lecz nie opłacałem składki KRUS( nawet jako domownik) to czy taki staż bedzie sie liczył dla agencji czy musze robic podyplomowy tytuł rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli chodzi o działania Modernizacja Gospodarstw Rolnych w ramach starego PROW to w Twoim przypadku:

 

"wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie".

 

Takie oświadczenie nic Ci nie da. Dokumentem potwierdzającym doświadczenie będzie zaświadczenie z krus o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik lub domownik. Z jakiego działania chcesz skorzystać w PROW 2014-2020?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Chodzi mi o modernizacje gospodarstw rolnych bo na młodego rolnika nawet nie licze bo 20 tys euro przelicznika i do tego 70% gruntów własnych jest nie wykonalne w moim przypadku. Modernizacja była  by juz bardziej przystępna bo troche gruntów własnych troche dzierżaw bym uzbierał bo to tylko kwestia papierków i reszte warunków bym spełnił ale wykształcenia  niestety nie mam a zanim zrobie to tez duzo wody upłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Co do MR to 10 tyś Euro wielkości ekonomicznej a nie 20 tyś. Tak jest w projekcie PROW.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Moim zdaniem to bez sensu jest pisanie tu postów narazię bo nic nie wiadomo a każdy coś piszę czy ktoś coś już wie jak będzie wiadomo to w telewizji czy na stronie agencji będzie wiadomo. Odrazu mnie zjedźcie za to ale nie podoba mi się zbędny spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Na razie jest tyle napisane i nie zatwierdzone, A później interpretacja tego też może być różna

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/dokumenty/projekt_PROW_2014_2020_do_KE.pdf

I czekamy jak te osiołki...

 

Czyli ten projekt w linku z 7 kwietnia jest powiedzmy podstawa do jakichkolwiek gdybań co i jak? Bo tam własnie jest wpisany dochod dla MR na poziomie 10 tys euro a dla modernizacji na poziomie 6 tys? Czy nie mam racji? Bo w inernecie mozna znaleźc strony gdzie jest podawane odpowiednio 20 tys i 15 tys euro i juz wkoncu nie wiem czym sie sugerowac.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie. Póki co sugerujmy się tym projektem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No to gruntownie zmienia postać rzeczy w moim przypadku i przy tych zadadach nawet ubieganie sie o młodego rolnika było by mozliwe ale nie ma sie co ekscytowac trzeba czekac na decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

czy da sie zamienić działki w modernizacji??,bo mam z pewnym facetem umowe dzierżawy na 6 lat i ta działke wstawiłem do modernizacji a on mi teraz wyjezdza ze chce sprzedać ta działkę ale po 100 tys/ha i nie mam zamiaru tyle płacić za pole  :(  a kupiłem w tym roku pole(ktore nie było wstawiane w modernizacji) i na to miejsce chciałbym wstawic to pole,ale nie wiem czy sie da?  :( Powiem jeszcze ze ta działka co kupiłem jest duza wieksza od tej wydzierzawionej co wstawiłem do modernizacji


Czy ktos miał podobny przypadek?


 


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Ma możliwość wypowiedzieć umowę z datą pewną?  Jak nie to co Cię obchodzi że chce sprzedać?

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

 

czy da sie zamienić działki w modernizacji??,bo mam z pewnym facetem umowe dzierżawy na 6 lat i ta działke wstawiłem do modernizacji a on mi teraz wyjezdza ze chce sprzedać ta działkę ale po 100 tys/ha i nie mam zamiaru tyle płacić za pole  :(  a kupiłem w tym roku pole(ktore nie było wstawiane w modernizacji) i na to miejsce chciałbym wstawic to pole,ale nie wiem czy sie da?  :( Powiem jeszcze ze ta działka co kupiłem jest duza wieksza od tej wydzierzawionej co wstawiłem do modernizacji

Czy ktos miał podobny przypadek?

 

 

niech sobie sprzedaje komu chce, jak masz umowę notarialną to dla Ciebie zmieni się tylko właściciel i przez te 6 lat możesz spokojnie uprawiać ziemię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale to bedzie musial sie po sadach ciagac dlugo a jak ten nowy wlasciciel wejdzie w pole i np da jakies koszty to co tamten bedzie musial zwrocic te koszty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Właściciel jak przepisał na 10 lat przy notariuszu to wiedział co robi wiec to ze mu sie zawidziało sprzedac to osobę ktora uprawia pole i ma na to porzadne jakby nie patrzec poswiadczone notarialnie papiery to interesować nie powinno bo umowy nie wypowie od tak sobie chyba ze cos dodatkowo wpisane w akt było w co wątpie. To rownie dobrze ktos by Ci przepisał notarialnie a za rok by mu sie zmieniło i by zabrał, po to sie podpisuje zeby miec pewnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Wersja skrócona jest przystępniejsza.W najpopularniejszych działaniach wymagania coraz większe a kryteria zawężają pole manewru tj. dofinansowanie będzie na konkretne wytyczone cele i dla konkretnej grupy.W MGR budynki inwentarskie będą dotowane jak leci,moim zdaniem bez wyjątku,z maszynami pewnie będzie trudniej,choć takie służące do produkcji zwierzęcej powinny przejść na co osobiście liczę :) 60% zwrotu kusi rozpoczynać budowę ale przy obecnej sytuacji na rynku mleka strach,bo koszta idą w setki tyś i nawet z dofinansowaniem trzeba się liczyć ze sporą sumą.Pozostaje też kwestia wzrostu GVA o 10% Czy da się to wykazać...


 

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj