rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konrad82    50

Mówił mi to znajomy którego żona pracuje w ODR .Wierzyć się nie chce, lipa totalna ...

A ja chciałem mały ciągniczek taki  z 85 km :(


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

My jeszcze nic na PROW nie braliśmy, teraz mamy cichą nadzieję że się uda. Jest wiele głosów że nie można ciągników itp, ale ile w tym prawdy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

jest  że jeśli brałeś już w 2007-13 a teraz jeśli chcesz kupić to nie ma przeszkód ,zresztą dopiero coś za ROK nie wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

są przeszkody, z tego co mi mówił koleś z Agencji, na 100% będzie, że nie można wziąć teego samego typu maszyny co się wzięło w starym PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

Po pierwsze nic jeszcze nie jest zatwierdzone . Moim zdaniem ta osoba co wzięła ciągnik w Prow 2007-2013  i teraz będzie mogła . Tacy jak Korbanek albo John Deere polska  nie do puszą do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

żebyś się nie zdziwił z tym ciągnikiem w top agar pisali że komisja europejska w lipcu odesłała projekt polskiego prow z 250 poprawkami ( czy coś koło tego ) tak więc jeszcze nie prędko puki coś ruszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten przepis można już przeczytać w założeniach PROW z kwietnia, poprawki poprawkami, jednak ja też myślę i mam taką nadzieję że lobby jest na tyle duże że nie będzie takich ograniczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

komisja już swoje poprawki zgłosiła, widocznie do tej kwestii nie mieli zastrzeżeń, a ciągniki nawet jak się wzięło w przeszłości na modernizację będzie można wziąć z kilku innych programów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Po pierwsze nic jeszcze nie jest zatwierdzone . Moim zdaniem ta osoba co wzięła ciągnik w Prow 2007-2013  i teraz będzie mogła . Tacy jak Korbanek albo John Deere polska  nie do puszą do tego :)

 

Coś w tym jest co mówisz, mi się wydaje że głównym beneficjentem tego całego PROWU są właśnie dilerzy i producenci sprzętu... i to oni będą lobbować aby sprzęt trafiał do dużych bogatych gospodarstw nawet jak im ten sprzęt nie jest tak potrzebny jak rolnikowi, który jeszcze nic na prow nie brał, bo temu pierwszemu dużó łatwiej będzie go im sprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Coś w tym jest co mówisz, mi się wydaje że głównym beneficjentem tego całego PROWU są właśnie dilerzy i producenci sprzętu... i to oni będą lobbować aby sprzęt trafiał do dużych bogatych gospodarstw nawet jak im ten sprzęt nie jest tak potrzebny jak rolnikowi, który jeszcze nic na prow nie brał, bo temu pierwszemu dużó łatwiej będzie go im sprzedać...

 

gdyby tak było to i przy obecnej aktualizacji wniosków mgr 2007-2013 zakup ciągnika byłby punktowany a jednak dilerzy nie mieli nic do powiedzenia i duża liczba osób zrezygnowała z zakupu ciągnika aby tylko choć troszeczkę skorzystac z dofinansowania na zakup innych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Z mojego punktu widzenia, zarówno PROW, jak i MR jest o kant d... rozbić, bo nikt (poza beneficjentami) nie zadaje sobie pytania - czyim kosztem? Co z tego, że ktoś będzie mógł kupić nowy ciągnik, którego moc 3-krotnie  przekracza areał, na którym ma pracować i na który tak na prawdę go nie stać (ale o tym dowie się później, kiedy przyjdzie płacić AC, serwis i raty od kredytu), ponieważ poprawia jedynie komfort pracy, ale nie (a wręcz przeciwnie) ekonomię gospodarstwa? Kto za to płaci? - każdy jeden rolnik, który swoją ziemię uprawia, bo z ogólnej puli środków przeznaczonych na dotacje, część jest oderwana na finansowanie tego typu bzdur, inna część na pensje dla tych, którzy te wnioski przyjmują, sprawdzają, weryfikują, odsyłają do poprawki i w końcu akceptują/odrzucają. Jednak jedno jest pewne - zatrudnieni raz, już nigdy (a przynajmniej nie w w najbliższym czasie, etatu nie zwolnią). Podobnie jest z MR, założenie (nie wiadomo przez kogo, bo nikt się przyznać nie chce), że młodzi ze wsi uciekną, by w mieście zarabiać 1500 brutto, zamiast na wsi mieć 4000 netto, to sytuacja, która wymaga zmian. Te zmiany są oczywiście wprowadzane w życie koszem innych, bo innej puli nie ma. Na "dzień dobry" więc dajemy takiemu "ochotnikowi" 100 000 zł, + szansę na następne 500 000 zł, a jeśli będzie cwany i stworzy grupę producencką, to nie tylko będzie "rolnikiem roku", ale i środki się znajdą (znowu wyciągnięte z ogólnej puli) na realizację dowolnych projektów.

Moim zdaniem regresywny system dopłat (czyli im ktoś ma więcej ha, tym proporcjonalnie mniej dostaje), nie tylko pozwoliłby na utrzymanie gospodarstw rodzinnych, ale w efekcie na wzrost średnich (nie tyle w ha, co ekonomi i ergonomii tych gospodarstw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Mówił mi to znajomy którego żona pracuje w ODR .Wierzyć się nie chce, lipa totalna ...

A ja chciałem mały ciągniczek taki  z 85 km :(

 

Kolego są tacy co nic jeszcze nie brali i też by chcieli skorzystać z nowego dofinansowania .Uważam ,że to jest sprawiedliwe rozwiązanie .Pozdrawiam.

Coś w tym jest co mówisz, mi się wydaje że głównym beneficjentem tego całego PROWU są właśnie dilerzy i producenci sprzętu... i to oni będą lobbować aby sprzęt trafiał do dużych bogatych gospodarstw nawet jak im ten sprzęt nie jest tak potrzebny jak rolnikowi, który jeszcze nic na prow nie brał, bo temu pierwszemu dużó łatwiej będzie go im sprzedać...

 

Mi w ODRerze mówili ,że zbożowcy nic nie dostaną .Jedynie Ci co mają zwierzaki czyli krówki ,opasy ,maciory (prosiaki) .Będą promowane właśnie takie gospodarstwa i dobrze :)

Ecopiotr dobrze piszesz kolego rękoma i nogami się pod tym podpisuję .Czytałem odnośnie tej grupy producenckiej i wystarczą 2 osoby i już jest .

 

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Trzeba będzie na Różnicowanie wystartować...  Przecież bez klimy siana nie będę przewracał....uff ;)  A 120 km w przewracarce trochę głupio będzie wyglądał...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Cieszysz sie ze komus nie dadzą a Tobie dadzą swiadczy tylko o poziomie jaki reprezentujesz ogolnie takie sie propaguje tredy na naszej wsi, zazdrosci jeden drugiemu i tak wszyscy sa w tym samym garze o co wam ludzie chodzi az tak zachłanni sie zrobiliscie a w tym wszystkim chodziło zeby produkować dobrze i zdrowo dla ludzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolego

Vladoo1 o co Tobie się rozchodzi ,bo chyba o coś innego niż mi ?A to ,że będzie sprawiedliwie to dobrze ,bo tak tylko cwaniacy ,by się nachapali !.Ja  szczerze mówiąc nie chciałem składać wniosku na nowy PROW ,ale się skuszę zobaczę co z tego się urodzi ,tym bardziej ,że szykują się inne pieniądze darmowe od cioci Unii ,które posłużą mi na rozwój gospodarstwa :D

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

A my chcielibysmy wziac ciagnik na wiosne. Jakie kryteria trzea spelniac aby dostac fundusz ? Ile trzeba miec ha ? I o co chodzi z tymi punktami ?  A i najwazniejsze kiedy trrzeba skladac wnioski ?

Sorki za tyle pytan, ale w ogole nic nie bralismy z PROWu i jestem zielony z tego.

Sorry za brak polskich znakow.

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszAudi    0

Witam:) Moja sytuacja wygląda następująco; mam 15 ha. zdecydowałem się skorzystać z PROW-u. Ciągnik kupię używany w tym roku za gotówkę ( do 100 PLN), chcę większy max 120 KM. Z PROW-u chcę tylko sprzęty tzn. pługi 4 obracane. agregat uprawowo siewny 3m, agregat uprawowy 4m, grubera, sieiwnik do nawozów i opryskiwacz 700l.

Czy jest taka mozliwość tak moją sytuację rowiązać?? orientuje się ktoś czy taki osprzęt mi przysługuje?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Witam:) Moja sytuacja wygląda następująco; mam 15 ha. zdecydowałem się skorzystać z PROW-u. Ciągnik kupię używany w tym roku za gotówkę ( do 100 PLN), chcę większy max 120 KM. Z PROW-u chcę tylko sprzęty tzn. pługi 4 obracane. agregat uprawowo siewny 3m, agregat uprawowy 4m, grubera, sieiwnik do nawozów i opryskiwacz 700l.

Czy jest taka mozliwość tak moją sytuację rowiązać?? orientuje się ktoś czy taki osprzęt mi przysługuje?  

 

120km na 15ha ? Po co Ci taki ? ,żeby obrobić w trzy dni?

4 obracana z prowu na 15ha - bez szans , może 3+ sie udać obracana. cos dużo maszyn uprawowych chcialbys = 3 . Weź agregat na talerzu do siewnika i Ci zastąpi agregat uprawowy i grubera.

Warunków jeszcze nie ma ale ciężko będzie być "na zielonej" z takim areałem , nie piszesz jakie województwo ani czy masz produkcję zwierzęcą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszAudi    0

Dokładnie tak kolego, szybko obrobic i miec czas dla siebie i rodziny...A tak po za tym ciągnik i tak kupie większy , bo obrabiam jeszcze pola rodzeństwa w sumie cos koło 20 ha + moje 15! jestem z woj. Lubelskiego, posiadam 5 sztuk krów mlecznych i 9 sztuk rzeżnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

masz jeszcze czas to przemyśleć i uświadomić sobie że i na 35ha 120KM to bardzo dużo, no chyba, że główny cel to mieć większy ciągnik od sąsiada ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Pewnie żeby mógł rzucic dalej beretem od sąsiądów też by rzucił :P


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Czepiacie się, może kolega pracuje na etacie i nie chce siedzieć całymi nocami na polu w sezonie.Mówicie że 120KM na 35h to dużo, a co powiecie jak koleś  niedaleko mnie na 50ha kupił ciągnik ponad 200KM xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszAudi    0

O widzisz kolego trafiłeś w 10:) już nie chciałem odpisywać na te kometarze bo brak mi słów... 120 km jest to duzo ale nia za duzo! Ja dorabiam sobie na "lewo" ładny pieniądz... i z czasem różnie bywa. Naprawde zycie jest za krótkie zeby rypać od switu do nocy i nie mieć czasu nawet na ryby z synem pojechać...  Tak czy inaczej ciągnik kupie za gotówkę a sprzęty chciałbym dobrać na PROW. Uda się to super, a nie to też dobrze. Dwa lata dłużej popracuje i kupię za gotówkę używki takie jakie bendę chciał.

A tak z innej beczki jak kupiłem sobie autko Audi A8 (fakt kawał auta) to też gadali po co Ci?? naco Ci taki? gdzie ty nim bedziesz jezdził?? to auto na autostrady a nie wiejskie drogi!! A ja odpowiadałem a CH...J WAS to interesuje moje pieniądze nie wasze!! Tak samo z traktorem po co Ci taki, co ty nim bedziesz robił itp...

Umnie w okolicy jest dużo gospodaży którzy mają po 40 50 ha i ciągniki od 150 KM  do 200KM...

 

Edytowano przez LukaszAudi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj