rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

aster453    26

Kolego jeśli dostaniesz się do straży to zapomnij o gryzipiórkach z ARiMR ! W dzisiejszej dobie praca w straży to mistrzostwo świata, problem w tym że od kilku lat na jedno miejsce jest wielu chętnych. A jeśli chodzi o sedno sprawy to dotychczas nie było by to możliwe z racji obowiązku ubezpieczenia w KRUS, wątpliwe by w nowym rozdaniu miało się coś zmienić w tej kwestii.

 

Podpinam sie do postów powyżej nie piszcie bzdur na prow / mgr można było być na zus co do mr nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Podpinam sie do postów powyżej nie piszcie bzdur na prow / mgr można było być na zus co do mr nie wiem

 

Drogi kolego zastanawiam się dlaczego stwierdzasz że piszę bzdury skoro sam przyznałeś "co do mr nie wiem".? Skoro kolego nie posiadasz informacji w tej kwestii więc już Ci odpowiadam pełnym zdaniem. Nie ma możliwości by być ubezpieczonym w ZUS i skorzystać z programu "ułatwianie startu młodym rolnikom" który zaiste wchodzi w skład PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

jesli pisaliście o starcie dla młodych to sie zgodzę jednak - już nie chce mi sie wracać do Waszych postów poprzednich - wprost nie było napisane że chodzi o MR stąd jak później inni napisali wywnioskowałem że moze chodzi o MGR jeśli nie to sorki mój błąd :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ciekawe kto sie rzuci na produkcje prosiąt jak pomór coraz bliżej i rusek leci sobie z nami w kulki a świnie już po 4,20 a w zeszłym tygodniu po 4,80 coś czuje że w nowym prowie będzie dużo kasy przesuniętej z budowy nowych chlewni na maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Czy w nowym prow bendzie mozna bendzie oprucz obor i chlewni wpisac w wniosek wiaty i budynki garazowe itp

 

 

tego nie wiem, ale za darmo powinni dawac slowniki ortograficzne, tak na starcie.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

Czy w nowym prow bendzie mozna bendzie oprucz obor i chlewni wpisac w wniosek wiaty i budynki garazowe itp

w nowym PROW w MGR będzie można wpisać magazyn paszowy , budynek garażowy nie wchodzi w grę

lecz nikt Ci nie zabroni w wiacie/hali czy budynku paszowym trzymać maszyn - oczywiscie nieformalnie, w razie kontroli wywalasz wszystkie maszyny z magazynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a na remont tj zmiane dachu eternitu i wiezby dachowej jakies pieniadze beda na magazyn paszowy obora przerobiona na magazyn zbozowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

w MGR to chyba nigdy nie było środków na remont budynków juz istniejacych... ale mogę sie mylic

kasa chyba jest na budowę nowych budynków inwentarskich i budynków magazynowych na paszę itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

jakie byly kakretne wytyczne ze starego prowu

 

 

 

wjedź na stronę arimr.gov.pl tam wszystko jest or wujek google podpowie Ci na pewno, zależy o co Ci chodzi kwestia doboru maszyn, jakie wnioski, czy co trzeba było spełnić ale to wszystko jest tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Zależy czy masz hodowlę czy tylko roślinną, znajomy dostał na 16ha ciągnik 100KM przy hodowli krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

ja jak kolega the1mati1 tez mam takie samo pytanko odnosnie ciagnika tyle ze ja mam 10ha swoich i 10 dzierrzaw i prodokcje rislinna ale powoli rozwijam chodowle bydla tzn mam 6 sztuk i mysle o Belarusie920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dopóki nie będzie odpowiednich aktów prawnych nie ma do się rozpisywać w szczegóły bo to wszystko się może pozmieniać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

To, co większość pisze jest po prostu pozbawione sensu. Dopóki nie ma konkretnych przepisów (a ich nie ma), na pytania "czy mogę to, czy tamto" nie można odpowiedzieć. Powoływanie się na poprzedni PROW, też nie mają sensu, bo chyba nikt nie wierzy, że jedno, z drugim ma cokolwiek wspólnego (a jeśli tak, to jest w błędzie). Sam fakt, że mowa jest o programie na lata 2014-2020, a pod koniec 2014 nikt nie wie, jak to ma wyglądać, mówi sam za siebie. W poprzednim PROW miałem pytania po 2 latach "funkcjonowania", bo interpretacja jest domeną Warszawy. Ostateczne "klepnięcie" zasad miało być 24. 04., potem 11. 07., później po tzw. "konsultacjach społecznych", do połowy sierpnia. Do dziś nie ma nic. Może na wiosnę, ktoś powie co trzeba było zrobić jesienią, żeby z nowego PROW skorzystać, odsuwając tym samym wszelką odpowiedzialność od siebie. Krótko (?) mówiąc - poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

moim "osobistym i prywatnym zdaniem" jest fakt że firmy produkujace ciągniki i inne maszyny rolnicze nie pozwolą naszym politykom odciąć siebie od strumienia pieniedzy,,,

zapewne wymogi bedą bardziej rygorystyczne, ochrona śrdowiska, innowacja, i przyczepią się tych TUZ-ów... choć nie byłoby głupie żeby rolnik który dostał dofinnasowanie na np. 3 ciągniki których wiek nie przekracza 3-5 lat i znów chce 2 kolejne nowe-tym razem nie dostał, znam również kilku rolników którzy nie dostali dofinansowania bo mieli chodowle trzody... jest jeszcze spora grupa rolników którym strach albo finanse nie pozwoliły na zakup nowych maszyn

reasumujac zacytuję Ecopiotr "poczekamy,zobaczymy

 

PS. jest jeszcze grupa rolników - którzy nie składają wniosków o dopłaty, bo boja sie ze im ziemię zabiorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dziś mówili, chyba w agrobiznesie, że ma być jakiś nabór z PROW 2014-20 w tym roku, ciekawe o jakie dokładnie działanie im chodziło, ale wątpię, żeby to się spełniło, a już na pewno nie MGR ani MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Póki co cisza :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj