rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A kiedy będzie PROW i na co będą przeznaczone środki ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jak bedzie to bedzie .. o drugi sie pyta kiedy jak nikt nie wie .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ale w tym prow jest nie sprawiedliwe jak inny brali po kilka ciagników w tamtym prow

 

 

A kiedy i gdzie to całe śmieszne PROW było sprawiedliwe? Już same kupowanie komus maszyn jest mało sprawiedliwe społecznie, a pozatym co chwile zmieniają zasady i coraz trudniej o wszystko. To jak obecny rozwijający się rolnik ma konkurować z rolnikami, którzy w poprzednich Prowach nabrali maszyn za pół darmo często tylko po to bo mogli? Przecież tego młodego rolnika zjedzą w butach bo pokupili sobie po kilka ciągników, cały park maszynowy włącznie z wykostkowaniem podwórza. A nowy nie dostanie nic bo sie niestety przepisy zmieniły i radź sobie sam. Zasady powinne być równe dla wszystkich albo nie powinno być żadnego Prowu ceny maszyn wróciły by na ziemie i coś można by kupić. Oczywiście rolników nie ma co winić bo oni tylko wykorzystali sytuację jaką mieli ale co maja powiedzieć inni rolnicy jak mają teraz konkurować z tymi wcześniejszymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

A ja chciałem się zapytać czy w prowie można otrzymać zwrot pieniędzy z ciężarówki lub busa, którą bym kupił? Ciężarówka wykorzystywana do przewozu warzyw.

Edytowano przez krzychu94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

-lepsze rozdrobnienie paszy

-wzrost wydajności

-lepsze wykorzystanie paszy (nie wystepowanie zjawiska wybierania smaczniejszych kęsów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

no i panowie z wozem paszowym też może być problem bo jest dopłata do bydła od 3 sztuk czyli jak by nie patrzeć branie maszyn w produkcji mleka czy bydła też nie bedzie łatwe a może i bardzo trudne .. tak mówili ma szkoleniu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

Z bydłem nie wiadomo jeszcze do końca, bo nie dawno w agrobiznesie widziałem wypowiedź wiceminister gospodarki i wypowiadała się że jeszcze nie wiadomo czy będzie dofinansowanie od 3 krów czy tak jak jest teraz od 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak wygladalo by taka sprawa jest budynek tkz magazyn na zboze normalna stodola i obora przerobiona na zboze i tak trzeba by to troche zmodernizowac tj dach zmieinc i w srodeku troche kilka scian z burzyc i przerobic pod typowy magazyn czy bylo by na to jakies dofinansowanie bo koszt tego wszystkiego bylby okolo 150 tys okolo tego jak to by wygladalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

było już mówione nie pamietam ile razy ze dotej pory było że musi być krus i tego chyba nie zmienili


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

W starym PROW nie trzeba było być na KRUS-ie. Ja jestem ubezpieczony w ZUS a kupiłem ciągnik rolniczy z dofinansowaniem unijnym- modernizacja gospodarstw rolnych, Nie piszcie więc bzdur!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

super by bylo i w tym prowie bo licze na kupno ciagnika chociarz a trzeba miec jakis wklad wlasny czy calosc daja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

calosci to nigdy hyba nie dawali tylko 50 procent a starszym rolnikom tez daja czy tylko mlodym i co jesli ktos wezmie w tym roku MR to z PROWU gdyby chcial skorzystac np na nowa maszyne to moglby czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
W starym PROW nie trzeba było być na KRUS-ie. Ja jestem ubezpieczony w ZUS a kupiłem ciągnik rolniczy z dofinansowaniem unijnym- modernizacja gospodarstw rolnych, Nie piszcie więc bzdur!!!
Dokładnie. Ja też nie byłem ubezpieczony w KRUS (kumpel też) i zero problemów z PROW/MGR. Natomiast o PROW/MR można zapomnieć.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Dokładnie. Ja też nie byłem ubezpieczony w KRUS (kumpel też) i zero problemów z PROW/MGR. Natomiast o PROW/MR można zapomnieć.

czyli jak ktos wezmie MR to z PROWU juz nic nie bedzie mógł a z tego PROW to do jakiego wieku osoby moga korzystac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

MR-Młody Rolnik

MGR-Modernizacja Gospodarstw Rolnych (działanie 1.2.1 z tego co pamiętam)

Jakie będą zasady w tym nowym to chyba jeszcze nikt nie wie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

ja co dopiero przejolem gospodarstwo od ojca i tak powoli sie interesuje tym wszystkim a daja calosc np na ciagnik czy trzeba miec wklad wlasny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Zwracają połowę lub nawet 60% kosztów inwestycji. Czyli wykladasz całość a po zrealizowaniu oni cześć zwracają.

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jakby tylko swoja gotowka wchodzila w gre to tyle sprzetu by nie bylo

radek1983 a duzo masz ziemi bo na konkretne ciagniki jest potrzeba konkretna ilosc ziemi i ciekawe czy dzierzawy doliczaja czy tylko wlasnociowe ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj