rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ecopiotr    106

Nawet kosztem wykończenia "starych"? Jak tak dalej pójdzie, to może będzie ZAKAZ prowadzenia gospodarstwa po 40-ce... Niemcy, przy ponad 90- milionowej ludności mają ok. 500 000 gospodarstw i funkcjonują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niemcy mają niecałe 300 tys gospodarstw na 80 ml ludzi a Polacy 1 500 tys na 39 mln. Wiec bronisz małych gospodarstw czy jesteś im przeciwny bo nie rozumiem???

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Z tych 1,5 mln tzw. gospodarstw większość, to "gospodarstwa" by być w KRUS. I tego jestem nie tylko przeciwnikiem, ale i wrogiem. Bo oni jadą na pracy rolników, sami nie robiąc (w rolnictwie) nic. I o to, mam żal do PSL, że "w interesie" rolników zablokowali reformę KRUS. Jeśli ktoś żyje z rolnictwa (bez względu na areał, bo ha truskawek, a ha łąki to jednak dwa światy), czy poza działalnością rolniczą, dorabia sobie, to OK. Nie widzę sensu w gospodarstwach 5- 10 ha, na 5-6 klasie, gdzie min. egzystencji wynosi 50 ha. Z drugiej strony nie jestem też zwolennikiem molochów (mówię o swojej okolicy), gdzie Pan Doktor ma 300 ha i zatrudnia 2 robotników, którym płaci kiedy chce, a na tym areale mogłoby dostatnie żyć kilka rodzin, to mnie trafia. OK, ja z tym co mam, zarobię na siebie, ale nie chodzi tylko o mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PSL nigdy nie działał w interesie rolników to największy wróg rolnictwa, a dlaczego zatrzymano z reformę KRUS?? Idą wybory i nikt nie chce się narażać. Tak samo z rozdawaniem kasy na prawo i lewo małym gospodarstwom które często faktycznie nie istnieją. Teraz też ma być nabór w przed wyborami na wsparcie małych gospodarstw. Wszystko przed wyborami "na huraaa" byle szybko, a po wyborach rozpatrywanie itd. czyli jak już tam wyjdzie. Dopłat też miało być wiecej niz do tej pory a bedzie zdecydowanie mniej... Tak można pisać i pisać... tylko po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

A8185, mimo że postrzegam Ruch Narodowy bardziej jako zagrożenie, niż receptę na przyszłość, mówimy tym samym językiem. A po co? Fakt, siedząc w domu i robiąc swoje, nie zmienimy nic. Wciąż mam nadzieję, że w końcu ktoś się obudzi i zacznie wprowadzać zmiany, które mają sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

fakt ci którzy są tylko na krus żeby byli ubezpieczeni i starali sie o pomoc jak przy normalnych gospodarstwach tez jestem przeciwnikiem ..musi być być albo to albo to ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A8185, mimo że postrzegam Ruch Narodowy bardziej jako zagrożenie, niż receptę na przyszłość, mówimy tym samym językiem. A po co? Fakt, siedząc w domu i robiąc swoje, nie zmienimy nic. Wciąż mam nadzieję, że w końcu ktoś się obudzi i zacznie wprowadzać zmiany, które mają sens.

 

 

Co prawda w Ruchu Narodowym nie widzę zagrożenia, ale ostatnio mocno pod upadli w mojej opinii (i szukam nowego awataru). Masz rację w ten sposób nie zrobimy nic. Tu musi obudzić się cale społeczeństwo ale to cięzka sprawa

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

pomału pomału panowie z tymi planami na maszyny z prow bo to bedzie bardzo trudne ... w wpierwszej kolejnosci bedzie ochrona srodowiska .. wiec dużo osób może pożegnać sie z maszynami na prow .. byłem na szkoleniu dotyczacym prow i sama pani z wodr to przyznała


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Też byłem na takim szkoleniu. Trochę to bez sensu, prowadzić szkolenia w temacie otwartym - jeszcze nic nie wiadomo na 100%. Ochrona środowiska? Dopłaty w tej samej wysokości co teraz, 100% do 10 ha, za następne 10 - 50%, za resztę - 0! Czyli mniej niż do tej pory. Mam ponad 60 ha na Naturze 2000 i po prostu nie będzie mnie stać na jej ochronę. Zbyt wiele rzeczy jest robione bez rozeznania tematu, na zasadzie "zróbmy tak i zobaczymy, co z tego będzie". Konsekwencje ponosi rolnik, który nie ma żadnego wpływu na decyzje. I jak po roku albo dwóch, ktoś dojdzie do wniosku, że pomysł był zły, to się zmienia, wg. starej zasady. O odszkodowaniu za szkody mowy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dopłaty do 50 ha są 100% .. powyżej 50 ha - 50% a powyżej 100% nic u mnie tak mówili


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A dzieci nie macie? Ja powiedziałem Sawickiemu na spotkaniu, że jak tak zrobią to niech się nie zdziwią, że rolnicy będą dzielić ziemię na rodzinę i wielkość gospodarstw średnio spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no właśnie i teraz się zacznie - dzielenie pod dopłaty ;)

Choć nie ukrywam że sam chciałbym wiedzieć jak w przyszłorocznych dopłatach bezpośrednich zrobić z dopłatami bo jest ~34ha i na dwóch ~24 i ~10ha (czy warto aby jeden miał powyżej 10 a drugi 23 ;) ). Zobaczymy jak wymyślą do wiosny.

 

Wracając do wątku głównego - wydaje mi się że ja jednak będę musiał odpuścić nowy PROW, po prostu trafia się teraz częściej ziemia a i papierkologii coraz więcej w tych działaniach ARiMR. W sumie czytam ten wątek w razie gdyby pojawiło się działanie typu MGR (nawet z GVA liczonym przy zwiększeniu powierzchni do dopłat).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomex510    0

a ja mam pytanie jeśli wziołem ciągnik w tym poprzednim prow 2007-2013 to teraz mogł bym wziąść kolejny w tym nowy prow 2014-2020 ty nie wolno tak prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
tomex510 to raczej będzie trudne a w zasadzie nie możliwe było o tym w poradniku rolniczym chyba że Ci co już brali maszyny to będzie ciężko wziąść drugi raz tak samo, zresztą kolega wyżej już pisał o tym proszę czytać uważnie komentarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomex510    0

A Jesli nie brał bym samego ciągnika bo mam zamiar wziąść prase chwytak owijarke i pług to zmieniło by coś a czym a co sie teraz porobiło ze nie mozna wziasc ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie można bo jak już sie wzieło jeden to starczy inni tez chcą .. mi sie to podoba .. a nie liczac tego że bardzo cieżko bedzie załatwić nawet pierwszy ciągnik


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Witam, mam pytanie , czy mogę skorzystać prowu oraz pójść do pracy w strazy ?

 

Kolego jeśli dostaniesz się do straży to zapomnij o gryzipiórkach z ARiMR ! W dzisiejszej dobie praca w straży to mistrzostwo świata, problem w tym że od kilku lat na jedno miejsce jest wielu chętnych. A jeśli chodzi o sedno sprawy to dotychczas nie było by to możliwe z racji obowiązku ubezpieczenia w KRUS, wątpliwe by w nowym rozdaniu miało się coś zmienić w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

W przypadku beneficjentów, którzy w ramach PROW 2007

2013 zakupili: ciągniki, kombajny,

kosiarki, siewniki, agregaty uprawowe, pługi, opryskiwacze, rozsiewacze nawozów,

rozrzutniki nawozów mineralnych, wozy asenizacyjne, ładowacze, przyczepy,

ładowarki

teleskopowe, wózki widłowe oraz inne maszyny, za niekwalifikowalny uznaje zakup rzeczy

tego samego rodzaju, jak rzecz dofinansowana w ramach PROW 2007

2013 (np. kolejnego

rozrzutnika

.

Inwestycja, której dotyczy operacja, musi spełniać wymagania

określone przepisami prawa

mającymi zastosowanie do tej inwestycji

 

Michalmeer jak na obory mają być pieniądze a Ty mnie straszysz :P aż przeczytałem jeszcze raz projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nam pani z wodr mówiła ze w pierwszej kolejnosci bedą dofinansowana dla ochrony środowiska i tego typu .. na ciągniki bedą musiały byc naprawde mocne agrumenty żeby dostać .. a jak bedzie nie wiem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Ale ja mówie o oborach bo wcześniej było o tym głośno za maszynami mam takie samo zdanie jak Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian7    0

Czy jest szansa wziąść ciągnik , jeśli nigdy nie korzystałem z Prow ? Bo czytam kilka stron wczesniej i wynika , że będzie cięzko. Ale jaka to sprawiedliwosc ? w poprzednim Prow sąsiad wziął 2 ciągniki był w dobrej sytuacji finansowej. Teraz ja jestem w niej i chciałbym kupić choć jeden a wiadomo zwrot by sie przydał. Dodam również , że mam 2 stare ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358

ale ciągnik i chrona środowiska ma coś wspólnego no np składać na taki który spełnia normy tierIV no i juz jakis punk zaczepienia jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj