rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

bubel500    4

Witam

Ja z takim pytaniem.. Może orientuje się ktoś czy pieniądze z MR będzie można połączyć z modernizacją gospodarstw?


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jeśli w programie MR napiszesz np ze kupisz przyczepe i bedziesz chciał ją wziąsc na zwroty to bedzie podwójne finansowanie a tak nie można


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Chodziło mi o to żeby MR był jako wkład własny do MGR


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

wczesniej premia MR mogla byc jako wklad wlasny a teraz nie wiem, ale pewnie tez tak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

można chyba będzie kupować używane maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Orientuje sie ktoś, czy jeżeli bede chciał pobudować jakikolwiek budunek inwentarki na MGR, to wraz ze złożeniem dokumentów musze dostarczyc pozwolenia na budowę oraz plany budynku, czy moge to uzupełnic w trakcie????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Raczej będziesz miał jakiś czas na uzupełnienie tego, ale chyba przy podpisywaniu umowy już musi być wszystko kompletne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

a ciekawe jak to będzie ze spółkami np ojciec z synem(2 gospodarstwa ) , bo piszą o zworcie na maszyny 200tys a jak będzie spółka to będzie 400tys zwroty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Krystian86, jak chcesz coś budować to radzę już łatwić pozwolenia, bo to może trwać nawet 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Krystian86, jak chcesz coś budować to radzę już łatwić pozwolenia, bo to może trwać nawet 1,5 roku.

 

Dokładnie. Póki co Polska pod tym względem jest bardzo do tyłu. Trwa to bardzo długo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jaki sa teraz koszty pozwoleń itp????

 

Np. kosztorys inwestorski to już koszt 1000-2000 PLN.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

A jaki sa teraz koszty pozwoleń itp????

 

2 miesiące temu dopiero zacząłem całą procedurę i praktycznie stoję w miejscu..

W gminie opłaty to są groszowe sprawy 200-300zł

Geodeta za mapki pod projekt budowy - 600zł

W moim przypadku raport środowiskowy, którego jeszcze nie zacząlem robić, ale koszty zaczynają się od 2500zł wzwyż....

Projekt budowy to mysle, że gdzieś 4000-5000zł (zależy od budynku)

No i sama prowizja od kredytu też ładnie wyniesie..

To jeszcze wyjdzie w praniu może drugie tyle kasy.. Dlatego trzeba działać już teraz, a budować to można do 3 lat od uzyskania ostatecznego pozwolenia na budowę, więc trochę czasu jest na odłożenie kasy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to jest chore płacić za coś co jest urzedasów obowiązkiem .. nam problem z budową silosów bo podwórze nie jest moje a na dzierzawionym gruncie moze byc cieżko


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I to strasznie chore. Na własnym gruncie za własne pieniądze i trzeba mase papierów . Mało tego budować też musisz jak ci karzą, od są siada tyle a od budynków tyle. Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dlatego przeczytajcie co było wcześniej pisane - łatwiej wybudować goły budynek w kredycie np MR a doposażyć go/wykończyć już z PROW/MGR bo jak zle coś postawisz z MGR to kasy nie dostaniesz a przy kredycie nie robi to różnicy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

dlatego przeczytajcie co było wcześniej pisane - łatwiej wybudować goły budynek w kredycie np MR a doposażyć go/wykończyć już z PROW/MGR bo jak zle coś postawisz z MGR to kasy nie dostaniesz a przy kredycie nie robi to różnicy.

 

Też tak myślę. Mój klient chciał kiedyś budować przez MGR ale jak podliczyliśmy to okazało się, że wyjdzie taniej metodą gospodarczą przy pomocy znajomego murarza, brata i szwagra na doskok.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5
Napisano (edytowany)

Tylko teraz (jak przejdzie w KE) możliwe jest łączenie MGR z kredytem preferencyjnym więc jak się podliczy to wyjdzie sporo taniej jak się wszystko weźmie na PROW. Trzeba więc przy budowie zachować wszystkie normy i dozwolone odległości żeby później nie było, że 0,5mln zł przeszło koło nosa...

A papierkowa robota to swoją drogą... Nie latać do Agencji z 20 czy 30 fakturami do rozliczenia, tylko 2 góra 3 faktury i będzie łatwiej przejść całą tą procedurę. Teraz są firmy, które komleksowo budują i wyposażają takie budynki, więc przed inwestycją należy się mocno zastanowić jaką drogę wybrać...

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Orientuje się ktoś czy na modernizację obory albo rozbudowę też tak długo papiery się wyrabia?a inna kwestia jak chciałbym stodołę przekształcić na inwentarski i zmodernizować na jałownik wraz z wymianą dachu.Jakie procedury musiałbym przejść?czy już teraz zaczynać z papierami czy to będzie prostsze niż postawienie nowego budynku?

 

Kolejna sprawa czy przy wielkości np obory DJP dobierana jest pod stan pogłowia w gospodarstwie czy też hektary?bo nie ukrywam mało mam hektarówa sporą produkcję i obawiam się odmowy albo zatwierdzenia budynku sporo mniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8617    0

witam orientuje sie moze ktos jak tj z zalesianiem gruntow rolnych w tym roku? slyszalem ze ten program mial ruszyc od czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

witam orientuje sie moze ktos jak tj z zalesianiem gruntow rolnych w tym roku? slyszalem ze ten program mial ruszyc od czerwca

 

Koło czerwca to chyba raczej nie chyba, że ktoś ma jakieś potwierdzone informacje?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5
Napisano (edytowany)

DanielFarmer, jeżeli modernizujesz (lepiej użyć słowa "odnawiasz", bo urzędasy mogą tą inwestycje różnie potraktować) to robisz tylko kartę informacjną przedsięwzięcia z wnioskiem do gminy i to trwa krócej aniżeli byś budował od podstaw. Co innego dobudowanie do istniejącego już budynku, to tu już chyba jest bardziej skomplikowane.. Co do przelicznika DJP to brany jest pod uwagę tylko stan pogłowia jakie posiadasz.

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czyli mając 40 krów, chcąc wybudować oborę na 70 sztuk to ile trzeba mieć ha ziemi na siebie? bo w tej chwili jest tylko 10 swojej, reszta ustne dzierżawy... czy nie mogę uzasadnić tym że paszę kupuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dobra tak pogłównie lecimy a co z tym wzrostem 10 % i książką przychodów i rozchodów ?są jakieś założenia jak ma to być ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Co do przelicznika DJP to brany jest pod uwagę tylko stan pogłowia jakie posiadasz.

 

Czyli ktoś kto ma np. 20 dojnych może wybudować nową oborę też tylko na 20 czy np. na 40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj