rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

jarekmalina    5

Dlatego, bo swoje pole zamiast nowiutkim John Deerem, starą 914 też uprawisz... A jak nie masz budynków to świń w lesie hodować nie będziesz przeciesz... Nowe maszyny zbytnio dochodu w gospodarstwie Ci nie zwiększą... Najwyżej komfort pracy.. A budynki dadzą Ci więcej możliwości... Mam tylko nadzieję, że nie będzie tyle biurokracji z budową co w PROW 2007-2013... Na MGR można wyposażyć budynek, a budowli nie wliczać w koszty do ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1
Napisano (edytowany)

masz rację jarekmalina

oni chcą ,żeby rozwinąć hodowlę bo mają kwoty mleczne znieść :)

Edytowano przez 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5
Napisano (edytowany)

Krowiarze już pomoc mieli w ostatnim naborze na MGR...

Teraz czas na hodowców trzody... Tylko żeby ta cena świń jeszcze zachęcała do dalszego rozwoju..

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1819

Jak myślicie czy tylko z notarialnymi gruntami na 10 lat bede bez problemu mogl korzystac z nowego PROWU czy bede musial miec ziemie na wlasnosc zeby z czegos skorzystac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Ciekawe dla czego oni tak ślepo brną w promowanie budownictwa ? Budować ma zwrot to jest normalnie prze>>>>bane , sto razy lepiej jest wyremontować park maszynowy a budować własnym kosztem .

zmienić się mają przepisy co do korzystania z wód, w sumie coś się cały czas zmienia a w tym PROWie ma coś być w tym temacie.

Budynków łatwo nie sprzedasz jak np ciągnik. Budynek stawiasz na gruncie będącym Twoją własnością a często i tej samej działce co dom (lub przyległej). Poza tym tak jak koledzy wyżej piszą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

Krowiarze już pomoc mieli w ostatnim naborze na MGR...

Teraz czas na hodowców trzody... Tylko żeby ta cena świń jeszcze zachęcała do dalszego rozwoju..

Ale ja nie korzystałem, więc mam duże szanse ,że otrzymam pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Jak myślicie czy tylko z notarialnymi gruntami na 10 lat bede bez problemu mogl korzystac z nowego PROWU czy bede musial miec ziemie na wlasnosc zeby z czegos skorzystac ?

 

W projekcie wszystko jest opisane.. Musisz mieć co najmniej 1ha ziemi, lub budynki do prowadzenia produkcji.. Z 1ha nie uzyskasz wielkości ekonomicznej gospodarstwa 6 tys euro, więc trzeba mieć też hodowlę, żeby minimalny próg spełnić.. Kolego, pobierz sobie ten projekt i na stronie 112 jest wszystko opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe dla czego oni tak ślepo brną w promowanie budownictwa ? Budować ma zwrot to jest normalnie prze>>>>bane , sto razy lepiej jest wyremontować park maszynowy a budować własnym kosztem .

Łatwiej będzie rolnikom z zachodu kupić od komornika niż samemu budować i wypopsażać 2016 rok się zbliża B) proste potem przyjdą niskie ceny warchlaka i po hodowli o takim programie to należało myśleć dziesięć lat wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Ciekawy rozwój wydarzeń przedstawiłeś....

Ale myślę że będzie inaczej niż piszesz, bo jak warchlak będzie tani to ludzie zamiast go sprzedać po kosztach, będą go tuczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1819

 

W projekcie wszystko jest opisane.. Musisz mieć co najmniej 1ha ziemi, lub budynki do prowadzenia produkcji.. Z 1ha nie uzyskasz wielkości ekonomicznej gospodarstwa 6 tys euro, więc trzeba mieć też hodowlę, żeby minimalny próg spełnić.. Kolego, pobierz sobie ten projekt i na stronie 112 jest wszystko opisane.

 

 

Wiem doskonale co jest w tym projekcie.

 

Chce tlyko wiedzieć czy mając 26 ha dzierżaw notarialnych na 10 lat, dizeki którym teraz bede staral sie o MR to czy w PROW 2014-2020 będe "osobą posiadająca 1ha, a moje gospodarstwo >6 tys" Poprostu czy dzierżawa zapewni mi spelnienie tych warunkow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Dziś w Agrobiznesie mówili że te nabory będą podzielone na 3 części: 1-dla producentów trzody, 2-to do 500000zł na inne budynki, 3-to do 200000zł na maszyny. Czyli Ci co chcieli kupić większy ciągnik to będzie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1819
Napisano (edytowany)

Więc uważasz, że za 400k netto kupi się mniejszy ciągnik ? :ph34r:

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1
Napisano (edytowany)

za tyle to można kupić 200 konnego deutz fahr TTV :)

Edytowano przez 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

ile czasu ma UNIA na rozpatrzenie tego projektu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

no tak a naprzykład silosy zbozowe to pod co beda sie łapać pot ten 2 punkt? maszynami bedzie cieżko zeby zwiekszyły przychód .. ale przechowalnie czy silosy juz tak bo wiadomo jaka cena jest w żniwa


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5
Napisano (edytowany)

ile czasu ma UNIA na rozpatrzenie tego projektu?

 

Coś mi się obiło o uszy że 6 miesięcy, ale Sawicki ma nadzieję że w 4 się wyrobi i na jesieni ruszy nabór...

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krz4ys    0

Witam

 

Mam pytanie odnośnie projektu ,,Płatności dla rolników kwalifikujących się do wsparcia w ramach systemu dla małych gospodarstw (Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa)". Dokładnie chodzi mi o wysokość wsparcia. W projekcie jest zapis:

 

"Roczna stawka pomocy odpowiada 120% rocznej płatności, do otrzymania której beneficjent

kwalifikuje się w ramach systemu dla małych gospodarstw. Opisana wyżej stawka pomocy

przysługuje za rok, w którym beneficjent trwale przekazuje swoje gospodarstwo, i lata

następne, do roku 2020 włącznie. Pomoc wypłaca się jednorazowo".

 

Czy ktoś mógł by mi to dokładnie wytłumaczyć bo nie rozumiem za bardzo tego od czego będzie liczone to 120 % płatności od jakiej kwoty. Czy chodzi o (Restrukturyzacja małych gospodarstw 60 tys zł) ?, Czy o wysokość przyznawanych dopłat bezpośrednich? Czy od wielkości ekonomicznej gospodarstwa?

 

Z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a ktoś się orientuje czy i na jaką kwotę, będzie można liczyć na zwrot przy zakupie materiału szkółkarskiego (drzewa, krzewy, sadzonki), to będzie może podchodziło pod 200tys na maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Witam czy pomoc dla małych gospodarstw te 60 tys. będzie tylkodla tych co mają mniej niż 6 SO ,ja mam 7ha i 5 szt bydła i sprawdzałem w tym ich kalkulatorze to mam ponad 6. Na początku było że do 15 SO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    927

Mógłby mi ktoś powiedzieć na jakiej zasadzie można brać i czy w ogóle bym dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

wystarczy ten temat poczytać, nie dość że samo pytanie byle jak zadane to jeszcze lenistwo bo się przeczytać nie chce, przeczytaj z 10 ostatnich stron to się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

są wśród was osoby, które nie korzystały z poprzedniego prow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2013    1

jak myślicie mogą dofinansować na przerobienie chlewów na garaże? i na powiększenie obory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj