rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    315
...Dodatkowo na końcu artykułu jest dopisek że wiele się moze zmienić i że nowy minister zapowiedział już wycofanie dotychczasowej wersji projektu i dalsze zmiany.

Moje zdanie jest takie, że "cwaniak" wrócił na ministra a że nie ma kasy to opóźnia wejście nowego PROWu aby był napisany pod jego koleżków wmawiając wycofanie dotychczasowego projektu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

cos tam może w tym prawdy jest jak mówi przedmówca


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się zapytać czy jak bym wziął kredyt CSK lub jakiś kredyt z dopłatą ARiMR do oprocentowania. To czy mógłbym potem skorzystac jeszcze z PROWU 2014-2020 na budowę obory? Czy musiałbym wybrać między kredytem z dofinansowaniem a PROW-em ?

 

pozdrawiam Darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Nie można łączyć kredytu preferencyjnego z dofinansowaniem PROW.Tzn nie można użyć dwóch rodzajów pomocy na jedna inwestycję.Co innego na rożne inwestycje typu maszyny na prow a obora na kredyt preferencyjny.Tak można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za odpowiedz.

Czyli korzystając z PROW na budowę obory musiałbym wziąść kredyt komercyjny, a jak bym chciał jeszcze coś dobudować albo jakiś sprzęt dokupić to bym skorzystał z kredytu preferencyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Witam wszystkich

Mam pytanie dotyczące "budowy studni głębinowej " wraz z wyposażeniem jej. Czy jest taka możliwość na MGR ?

W starych naborach pisze ze można przeprowadzić budowę ujęć wodnych, zakup urządzeń do uzdatniania i nawadniania ciśnieniowego ?

Czy studnia głębinowa zaliczała sie do tego w starych naborach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Witam

czy programy np z prow-u można łączyć z kredytem fabrycznym firmy danej maszyny np ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

@biznes12

Chodzi ci co finansowanie fabryczne ? to tak

 

tak finansowanie fabryczne jak np kupię ciągnik z New hollanda i tam maja taki kredyt 3 % (powiedzmy) a ciągnik kosztuje 130.000 to jakbym wzioł calom sumę na ten fabryczny kredyt to czy mógłbym połączyć to z prow-em? i potem czekać na zwrot? (kiepsko tłumacze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak bo w tym kredycie "trzy" procent niema pomocy ue czy pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

tak bo w tym kredycie "trzy" procent niema pomocy ue czy pl

 

a wiesz może czy można by ubiegać się o zwrot do małej ładowarki tak 40 km jak się ma tylko 20 ha? bez hodowli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    27

można wiedzieć czy w prow jest jakiś limit mocy przy kupnie ciągnika np ileś koni ma mieć maksymalnie na posiadaną ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egon123    0

Witam. Na początku mówię, że nie wiem czy dobry dział. Nowy jestem i nie mam pojęcia gdzie to umieścić, więc jeśli źle to jeżeli jest możliwość to proszę przenieść...

 

Przejdźmy do tematu. Mam 45lat i 14ha ziemi. Chciałbym sobie zakupić jakiś ciągnik, bo tłuc się MTZ 80 już nie mam siły. Czy jest szansa, że dostał bym jakąś dopłate albo coś w tym stylu na ten otoż ciągnik ? Tak żebym zapłacił tylko część kwoty ? Jak dowiedziałem się, że sąsiad za nowgo dżona z turem płaci 97tys, a ogólnie kosztuje 270tyś to mówię "czemu by nie spróbować." Celuje w jakiś do 100km bo po co mi większy, lecz nie wiem czy taką dopłate w ogóle dostane... Słyszałem, że na 12ha ziemi dostają nawet dopłaty na np. Te Belarusy 100konne więc... Może :D

 

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

sosiad albo plecie bzdury albo realizuje projekt z prowu 2007-2013 ty na tamten prow nie masz szans Wiec przepros mtz80 i czekaj na nowy prow moze sie zaapiesz Lecz narazie to najmadzejsi ze wsi nie wiedza dokladnie jak bedzie dzielona kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egon123    0

Czyli co? Musze czekac ? Składać jakieś papiery i czy w ogóle jest jakaś wyznaczona liczba koni w ciągniku na ha ziemi czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było orientacyjnie 4km/ha ale to też zależało a jak teraz będzie to się okaże. Po odpisaniu vat-u i zwrocie w wysokości 60% to historia sąsiada może nabierać sensu:) Trzeba wziąć pod uwagę że początkowo należy zapłacić 100% tej sumy, a dopiero po jakims czasie kasa się zwraca. Ale na 14 ha 100km napewno nie dostaniesz. Mój znajomy na 16 ha + produkcja świń dostał 82km...oczywiście w starym prow. W nowym będzie prawdopodobnie jeszcze trudniej. W nowym prow ma być bezzwrotna dotacja dla gospodarstw nie łapiących się na modernizację. Ale co i jak będzie to nikt jeszcze nie wie. Może za jakieś pół roku się wyjaśni.

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

stawiał ktoś z was panowie na prow biny ? jak to wyglądało dużo papierków?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

ja stawiałem biny było bardzo trudno na początku wszyscy mówili ze tylko zgłoszenie trzeba a to nie prawda jest w naszym złodziejskim państwie dziura w budżecie wiec wszystko po najwyższych kosztach jak chcesz na dotacje drogi projekt bo indywidualny kilka wizyt i pomiarów geodezyjnych kierownik budowy odbiory każdy etap kosztuje wszyscy łapy wyciągają (bo przecież tobie za to zwrócą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Powiązania z innymi aktami prawnymi

Przepisy, z których wynika, iż istnieje możliwość podwójnego finansowania operacji

kwalifikującej się do wsparcia w ramach tego poddziałania (m.in. kredyty preferencyjne, ulga

inwestycyjna).

 

Czyli mam rozumieć że na oborę mogę wziąść kredyt preferencyjny i otrzymać 500tyś zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Gdyby była taka możliwość łączenia kredytu preferencyjnego to bardzo dobrze :)

 

A jak jest z zaliczkami ? jak to wyglądało w starym PROW-ie ? jeżeli robię zakup za 300 tys brutto to wychodzi z tego 231 tys netto

231 :2 - 115 500 to ta połowe co by się kwalifikowała do zwrotu to jest jako zaliczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W razie pytań piszcie ma e-mail na www.agropomocny.com.pl

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

. Od powyższej zasady

przewiduje się wyjątek dla inwestycji dotyczących rozwoju produkcji mleka krowiego. W

przypadku takich inwestycji pomoc może być przyznana, jeżeli w gospodarstwie jest

utrzymywane co najmniej 25 krów albo utrzymywane jest minimum 15 krów i w wyniku

realizacji operacji do dnia złożenia wniosku o płatność ostateczną osiągnięty zostanie próg co

najmniej 25 krów

 

Czy dobrze to rozumiem ? Jeśli ktoś ma 16 krów i składa papiery na ciagnik i sprzęt to musi w ciągu pół roku zwiekszyc do 25 krów ? czy to jest w przypadku realizacji " budowy nowej obory ? "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj