rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

W starym prow faktury nie mogly byc starsze niz dzien ogloszenia list rankingowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie lepiej iść sie do agencji zapytać w niektórych kwestiach .. pozatym ostateczny prow bedzie znany na półroczu .. wiec nie wiem po co te wyscigi..

 

a myśleliscie już jak ta rachunkowosc bedzie wyglądać i czy bedzie warto ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W starym prow faktury nie mogly byc starsze niz dzien ogloszenia list rankingowych

 

Lecz fakturę mogą wypisać nawet za dwa lata


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jesli dogadasz sie z kims tak to raczej bez problemu ale ciagnika bez faktury nie zarejestrujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Wie ktoś jak to jest z budową budynku np obory na MGR?ktoś budował?na dzień składania wniosku trzeba mieć pozwolenie na budowę? czy tylko projekt i kosztorys?jak to wygląda od strony formalnej.Co poklei się realizuje.Większość z nas brała lub chce brać na maszyny więc mało kto wie jak to wyglądało w tamtym PROW lub bd wyglądać w tym budowlanka ale jakoby ktoś coś wiedział to proszę o wskazówki.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

W poprzednim naborze pozwolenie na budowę było potrzebne przed podpisaniem umowy.Na dzień składania wniosku nie było potrzebne.Jak będzie teraz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Chcę kupić ciągnik w przyszłym tygodniu na raty. Czy mogę go wciągnąć na nowy PROW jako modernizacja jeśli uda się załapać? Jak spłacę taki ciągnik i będę miał faktury to dostanę część zwrotu?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawrenowicz    1

Witam serdecznie :)

Jestem studnetem rolnictwa, razem z Tata prowadzimy gospodarstwo rolne (nasienne) 200 ha , prawnie nie figuruje w zadnych dokumentach

a moje pytanie brzmi nastepujaco :

czy moge ubiegać sie o dotacje dla mlodego rolnika + prow 2014-2020, wczesniej zadna ziemia nie byla na mnie przepisana wiec zostalo mi jeszcze 2,5 roku studiow by prawnie bylo by mozna nazwac mnie rolnikiem> czy jezeli zloze wniosek na prow to moge dostac pozytwywna odpowiedz jezeli uzupełnie wykszatałcenie w przeciagu 3 lat tak jak to wyglada w przypadku MR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chcę kupić ciągnik w przyszłym tygodniu na raty. Czy mogę go wciągnąć na nowy PROW jako modernizacja jeśli uda się załapać? Jak spłacę taki ciągnik i będę miał faktury to dostanę część zwrotu?

 

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

 

Nie.

 

na młodego rolnika z PROW 2007-2013 co będzie nabór w połowie maja też nie przejdzie?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Witam serdecznie :)

Jestem studnetem rolnictwa, razem z Tata prowadzimy gospodarstwo rolne (nasienne) 200 ha , prawnie nie figuruje w zadnych dokumentach

a moje pytanie brzmi nastepujaco :

czy moge ubiegać sie o dotacje dla mlodego rolnika + prow 2014-2020, wczesniej zadna ziemia nie byla na mnie przepisana wiec zostalo mi jeszcze 2,5 roku studiow by prawnie bylo by mozna nazwac mnie rolnikiem> czy jezeli zloze wniosek na prow to moge dostac pozytwywna odpowiedz jezeli uzupełnie wykszatałcenie w przeciagu 3 lat tak jak to wyglada w przypadku MR ?

 

Z tego co wiem teraz trzeba mieć już ukończone wykształcenie w dniu składania wniosków więc możesz uczestniczyć w PROW dopiero jak ukończysz szkołę. Może to i lepiej bo sporo MR w poprzednim PROW uwalili z procentami za nieterminowe ukończenie szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Nie trzeba mieć ukończonego wykształcenia rolniczego. Ja akurat byłem w trakcie kształcenia, więc dostarczyłem oświadczenie ze szkoły ze faktycznie jestem absolwentem oraz w oświadczeniu została podana data ukończenia tak żeby mieli pewność, że wyrobie się w określonym czasie. Wszystko jak najbardziej przeszło w poprzednim PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

na młodego rolnika z PROW 2007-2013 co będzie nabór w połowie maja też nie przejdzie?

 

Żadna maszyna nie przejdzie zakupiona przed dniem ogłoszenia listy kolejności przyznawania dofinansowania.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Kalemba nam już raczej kasy nie rozłoży i naboru nie ogłosi ale za to Sawicki był dobrym Ministrem . .

 

http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/marek-sawicki-bedzie-ponownie-ministrem-rolnictwa,49822.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

z PSLu.

A co PSL zrobił dla rolników?

 

Miejmy nadzieję że nie skopią tego całego PROWu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

fireseba tylko pamiętaj ,że nabór można zrobić na maszyny tylko na 200 tys a jak brałeś już maszyny to mała możliwość że weźmiesz

mrursus 7 nie wiem czy Sawicki był taki świetny nie powiedział bym tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

@poziomka mam gospodarstwo od 7 marca tego roku, moi rodzice mają ponad 50lat i nigdy na nic się nie załapali. Na 70ha mam dwa c360 i t-25 tyle unia mi dała:) 1 kwietnia przyjedzie do mnie nowiutka 412 vario i sam muszę ją spłacać bo nabrałem jeszcze dzierżaw a ciągnik jest potrzebny na dziś nie za rok.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Bardziej teraz trzeba myśleć o tym czy będzie nas stać na prow przy tej sytuacji jest bardzo zle . Niektórzy za nie liczą siły na zamiary a potem mówią ze wszyscy winni tylko nie oni . Na ten czas bardziej liczy się rozsadek niż 50% zwrotu.. W nowym młodym rolniku trzeba mieć ukończona szkole .

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

@poziomka

No dzięki Sawickiemu to ruszyła polska gospodarka :) Wiedział co robić i kasy troche tam wynegocjował no cóż czas pokaze ;) Kalemba zły nie był obiecał rolnikom i słowa nie dotrzyma przez " Rząd " o tym pomorze całym. Szkoda gadac

Edytowano przez mrursus7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

fireseba nie stety tak się dzieję, każdy ma kredyty i nie każdy bierzę również na prow .Jak potrzebny to kupujesz niestety co zrobić :)

mrursus7 ale afera była związana z nim i było kombinowanie także każdy jest dobry jak nie siedzi przy stołku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Takie rzeczy jak ustawienie swoich ludzi w Agencji to można powiedzieć że normalna rzecz w naszym kraju, w każdej większej firmie tak jest, przychodzi nowy prezes a wraz z nim jego ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

wie ktoś może kiedy będzie nowy zaktualizowany projekt ?? co mi się wydaje ze zanim Sawicki wprowadzi swoje zmiany to mgr znowu się odciągnie znając życie to będzie w połowie 15 :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Jak się sprężą to będzie na początku albo na koniec 2014 roku. Wszystko zależy teraz od Sawickiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

no bo pewnie wtedy bedzie, nikt nie liczy na koniec tego roku, ani poczatek nastepnego. Wiceminister z MRiRW juz wiele razy mowila, ze 2014 jest rokiem przejsciowym, w domysle: 'mozecie pomarzyc o pieniadzach w tym roku'. Ja zakladam, ze obora stanie w 2016, oby w pierwszej polowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj