rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
helus89    9

WITAM. Chciałbym zapytac czy słyszał ktos funduszach dla rolników którzy nie korzystali do tej pory z żadnego dofinansowania ? ponoc na ten cel ma byc przeznaczone 60 tys dla rolnika . czy wie ktos o wymaganiach i czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi83g    0

Doradźcie mi. Moi starzy na emeryture będą mogli przejść dopiero w 2026 roku. Czy jest jakaś możliwość żeby na mnia przepisali jakąś część i żebym ja mógł wystartować w nowym prowie, na młodego rolnika? Czy ktoś się na tym zna.

 

Doradźcie mi. Moi starzy na emeryture będą mogli przejść dopiero w 2026 roku. Czy jest jakaś możliwość żeby na mnia przepisali jakąś część i żebym ja mógł wystartować w nowym prowie, na młodego rolnika? Czy ktoś się na tym zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Tak mogą odpisać CI cześć ziemii i będziesz mogł skorzystac z programu "ułatwianie startu młodym rolnikom". I do przepisania nie jest jakas tam część ziemii tylko srednia liczona z wojewodztwa w którym mieszkasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Witam. wczoraj rozmawiałem z kolegą ze kółek rolniczych i powiedział mi ze odniżyli próg z 15 tys euro do 6 tys euro żeby ubiegac sie o prow czy to prawda ?

 

A co do odpisu .. tak jak najbardziej można tylko osoba odpisująca ziemie jest zablokowana i nie może ubiegać sie o pomoc z prow czy innych tego typu . to zaostrzyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zrobili tak bo sporo dużych gospodarstw dzieliło się na dzieci i teoretycznie każdy z nich mógł skorzystać z dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

tak to wiem a jak z tyą zmiana tego progu to jest teraz rzeczywiscie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Jeżeli złożyłbym wniosek na MGR to muszę przejść koniecznie na vat ? czy to nie jest konieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3595    2

40 lat

 

 

Ale te 40 lat to chyba w przypadku "młodego rolnika". A mi chodzi o mgr w PROW 2014-2020.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokoo    0

Witam serdecznie,

z tym obniżeniem progu do 6 tys euro, to prawda ? Bo nigdzie nie moge znalezc takiej informacji ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Kiedy konsultacje dobiegną końca i będzie znany ostateczny kształt PROW 2014-20 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Prawdopodobnie na półroczu .

40 lat tyczy sie młodego rolnika i 60 % zwrotów w ramach prow na maszyny na prodykcje prosiąt itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Doradźcie mi. Moi starzy na emeryture będą mogli przejść dopiero w 2026 roku. Czy jest jakaś możliwość żeby na mnia przepisali jakąś część i żebym ja mógł wystartować w nowym prowie, na młodego rolnika? Czy ktoś się na tym zna.

 

A to nie jest tak, że rodzice odpiszą Ci całą ziemię i Ty będziesz opłacał za nich KRUS (oni będą domownikami), a emeryturę dostaną tak czy siak? Wydaje mi się, że tak to właśnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

w moim przypadku to było tak [cztery lata temu miałem przepisane gospodarstwo] ojciec już miał wiek emerytalny a mamie brakowało rok czasu to była domownikiem i opłacałem krus za mamę przez ten rok a po tym roku dostała emeryturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Prawdopodobnie na półroczu .

40 lat tyczy sie młodego rolnika i 60 % zwrotów w ramach prow na maszyny na prodykcje prosiąt itp

Nie koniecznie na produkcję prosiąt Może być zwykła maszyna, najzwyklejsza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

no tak chodziło mi o to tylko przecinka nie użyłem ..

na nowym prowie trzeba prowadzic rachunkowość to juz pewne i 20 % te ż musi byc to tez jest pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

czy przy prowie albo może jakiejś innej pomocy unijnej jakoś wyżej premiują osoby z wyższym wykształceniem rolniczym? kiedyś coś mi się obiło o uszy a teraz będę chciał zdobyć kwalifikacje rolnicze i nie wiem czy robić kurs czy studia podyplomowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Tak krus do wszystkich programów typu prow czy młody rolnik musi być .. ludzie no czytajcie program ..

 

musisz miec wykształcenie rolnice to napewno a jakie to mało kogo obchodzi , chociaż moge sie mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Tak krus do wszystkich programów typu prow czy młody rolnik musi być .....

Tylko żeby ktoś tego nie zaskarżył ;)

Mamy swobodę działalności gospodarczej i takich ograniczeń nie może być.

Mam nadzieję że wychwycą to Ci co tworzą nowy PROW bo potem będą skargi że rolnikowi który nie płaci KRUSu odmówiono - ja na pewno będę dym kręcił ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj