rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

ZETTI77    1

Czy wiadomo w jaki sposób trzeba udowodnic wartość przychodów ze sprzedaży,za jaki okres no i co z tym nieszczęsnym krusem w przypadku modernizacji gospodarstw o przychodach od 15-100 tys. euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Mam pytanie odnośnie biznes planu. Jezeli mam aktualnie biznes plan to jeżeli skorzystam z pomocy to wtedy muszę dokończyć ten biznes plan czy ten nowy zacząc odrazu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Czy wiadomo w jaki sposób trzeba udowodnic wartość przychodów ze sprzedaży,za jaki okres no i co z tym nieszczęsnym krusem w przypadku modernizacji gospodarstw o przychodach od 15-100 tys. euro.

też ciekaw jestem co z tym KRUSem.

W sumie mając dochód ze sprzedaży 15000euro przy kursie 4,2740 daje niecałe 65tys zł. Pomnożyć to przez 1,2 (20%) i odjąć te 65tys daje to około 13 tys zł sprzedaży. O tyle musi wzrosnąć produkcja. Z 4ha pszenicy przy plonie 6ton i cenie 600zł za tonę wychodzi 14400 zł brutto sprzedaży.

Czyli jak ktoś się łapie (ma te 15tys euro) to przy założeniu że dokupi ciut ponad 5ha teoretycznie przejdzie ;)

Wiem wiem, mocno uprościłem.

 

Ciekaw jestem co z tego wyjdzie bo nie jestem na KRUSie, z MGR1.2.1 kupiłem ciągnik, siewnik, rozsiewacz i opryskiwacz. Brakuje mi obecnie paru gadżetów takich jak:

- zbiornik na diesel - pewnie jest to wyposażenie a to się nie łapie,

- tuz i tur do ciągnik - pewnie jak wyżej,

- ładowacz big-bagów do rozsiewacza - j.w.

- przyczepa (tylko mi potrzebna ~9ton wywrotka a przy ~30ha raczej nie przejdzie),

Wiem że to gadżety ale dlatego nie opłaca mi się kupować ich jako nowych ze środków własnych.

 

No i krąży mi po głowie wiata na maszyny zimą a latem na zboże tylko to nierealne finansowo (no chyba że realizacja 2020 ;) ).

Tylko wtedy dwa etapy, zakup maszyn a potem budowa....


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

Czy jak ktos wzioł doplaty na ziemi to po ilu latach moze ja sprzędac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@ZETTI77 Konkretniej o co chodzi z tym Krusem?

@mrursus7 Na pewno musisz wykonać obecny plan. Ale czy dostaniesz PROW jeśli jeszcze nie wykonałeś poprzedniego biznesplanu tego nie wiem.

@Nikita_Bennet Przyczepa to akurat nie problem. Powołujesz się na aktualny stan i na realne wyliczenia powiększenia się gospodarstwa, co potem zostanie zawarte w biznesplanie. Siła argumentów.

@DobryxD Jeśli chodzi Ci o zakup ziemi na podstawie PROW to jest to chyba okres 5-ciu lat tak jak wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

martwi mnie tylko że jeżeli miałbym ruszyć z wiatą to musiałbym mieć w chwili złożenia wniosku zatwierdzony projekt. Tak było w starym PROW/MGR.

Jak będzie w nowym ktoś wie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Czyli teoretycznie żałóżmy , że dostaję wsparcie i realizacje biznes planu zaczynam po skończeniu obecnego ?

 

A jeśli chodzi o tą rachunkowośc to ktoś może coś wie ? to będzie taka wewnętrzna dla siebie ? czy powiązana ze skarbówką ? i podatkiem od tego ?

Edytowano przez mrursus7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Na pewno nie z podatkiem co innego rachunkowość co innego podatek tak samo Vat to są różne sprawy i nic jedno do drugiego nie ma, rachunkowość jedynie dla AR i MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Czyli jak to ma wyglądać jakaś książka i mam pisac przychody i odchody z gospodarstwa ? czy tylko zbieranie faktur ? I czy takie coś było w poprzedniej modernizacji ? bo jeden ze wsi tak zbiera faktury a nie jest na vacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

podejrzewam że VATowcy będą mieli z głowy rachunkowość bo ta od VATu w zupełności wystarczy.

 

Jak to jest z budynkami w tym PROWie 2014-2020? Nie pamięta ktoś na której stronie tego tematu jest coś napisane? Trochę sporo do przejrzenia.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

A co będzie z ryczałtowcami ? będą musieli przejść na coś ? i płacić podatek czy napewno podatek odpada i rachunkowość będzie taka wewnętrzna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@Nikita_Bennet Wiata jeżeli w ogóle przejdzie na PROW to raczej jako 200 tys zwrotu bo z tego co wiem 500 tys lub 300 tys jest tylko na budowę budynków inwentarskich. Na razie w projekcie PROW nie ma wzmianki o projekcie budowy.

@mrursus7 W poprzedniej chyba nic takiego nie było. Tak jak pisałem, nie wiadomo jeszcze jaka będzie dokładnie rachunkowość. Zapewne trzeba będzie prowadzić księgę przychodów i kosztów, robić bilanse roczne i mieć na to kwity ale to tylko domysły, nie wiadomo jakie będą wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
@Nikita_Bennet Wiata jeżeli w ogóle przejdzie na PROW to raczej jako 200 tys zwrotu bo z tego co wiem 500 tys lub 300 tys jest tylko na budowę budynków inwentarskich. Na razie w projekcie PROW nie ma wzmianki o projekcie budowy....

200tys to i tak sporo bo wielkiej wiaty bym nie budował.

 

Co do mojego wcześniejszego pytania to mówisz że przyczepa przejdzie - ok ale sama przyczepa to 40-50tys netto max a jest chyba minimalna kwota na jaką musi opiewać umowa z ARiMR i musiałbym kupić coś więcej z maszyn? 40 netto to jest 20 tys dofinansowania z ARiMR a ma chyba być min 50 tys zwrotu czyli inwestycje na minimum 100tys zł? Przynajmniej coś gdzieś tak czytałem


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@Nikita_Bennet W Projekcie jest napisane, że minimum 50 tys. zł kosztów kwalifikowanych więc ja rozumiem to jako koszt zakupu a od tego dopiero otrzymujesz zwrot minimu 30% maksimum 50% (60% dla MR). Jeśli użyjesz dobrych argumentów to przejdzie.

@Ulizany... Poszukaj w projekcie PROW, jest trochę informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

koledzy jedna rzecz mnie zastanawia. Wielkość całej inwestycji przy zwrocie 50% i 60%. Przy 50% -200tys zł netto zwrotu czyli inwestycja 400tys netto.

a przy 60% zwrocie wygląda to juz inaczej. 60% - 200tys netto wiec cała inwestycja 333tys zł...... czy też jest górna granica większa...??? może mi ktoś ta kwestię wyjaśnić.


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

przy 60% też masz zwrot na maszyny maks 200tys tylko po prostu będziesz musiał sam wyłożyć mniej z kieszeni ale też się wiąże to z tym że inwestycja będzie musiała być o te 10% tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a no właśnie.... musi być mniejsza wartość całej inwestycji o 10%....

to bez sensu trochę...kupisz taniej....ale mniej... tylko 360tyś netto.

to żadna to większa pomoc tak naprawdę dla MR.

 

a no właśnie.... musi być mniejsza wartość całej inwestycji o 10%....

to bez sensu trochę...kupisz taniej....ale mniej... tylko 360tyś netto.

to żadna to większa pomoc tak naprawdę dla MR.

 

dla 360tys inwestycji pod znakiem zapytania jest przejście na VAT (chyba , że będzie to obowiązek wszystkich) bo nie opłaci się w żaden sposób


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Na 60% zwrotu a 50% zyskują tylko ci co mają zakupy do 400 tysięcy, a później to już bez różnicy czy masz 50% czy 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Kamilo0 @ Z KRUSEM to chodzi mi o to czy trzeba być w nim ubezpieczonym żeby otrzymać dofinansowanie mgr tak jak to jest w przypadku restrukturyzacji małych gospodarstw. Ja w KRUS nie jestem i mam nadzieję że nigdy nie będe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

@PATr czyli zwrot 60% jest również do 400tys netto??? wtedy miałoby to ręce i nogi . Czyli większa pomoc dla MR.

 

@PATr czyli zwrot 60% jest również do 400tys netto??? wtedy miałoby to ręce i nogi . Czyli większa pomoc dla MR.

 

@mrursus7 przepraszam pomyliłem z podatkiem dochodowym.


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Możesz kupić sobie maszyn i za milion, i tak nie dostaniesz więcej niż 200 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj