rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro30    11
Napisano (edytowany)

Napisałeś że w 2012 kupiłeś 92 konny ciągnik to kupno nowego teraz nie jest dublowaniem Twoim zdaniem bo ja uważam że jest i nie ważne czy chce się kupic 140 czy 60 km.Pozdrawiam , kto był cwańszy to wziął w poprzednim naborze 2 nowe ciągniki (ZNAM TAKICH)ja niestety do nich nie należę no ale cóż teraz jest dobra okazja na kupno nowego ciągnika bo ceny spadły a jak był PROW to nie wiedzieli dilerzy jeden z drugim ile wziąśc kasy za ciągnik czy inną maszyne

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Ceny ciągników ciągle rosną .. Nie staniały tylko firmy oferują dogodne warunki kredytowania . Kiedy rusza programy nowe znowu ciut ciut pójdą do góry . Przykład zetor 100 konny kiedyś kosztował około 140 tyś .. Teraz ten sam tylko z inna maska 180 tyś

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Wszystko juz prawie bylo w temacie :P

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahos    0
Napisano (edytowany)

właśnie jak wygląda w nowym PROWie składanie wniosku z innym rolnikiem ?

bedą preferowali takich co wspólnie z innym rolnikiem będą chcieli kupować

 

wszystkie posty nie na temat zostaną odpowiednio nagrodzone i usunięte z tematu

Edytowano przez Matey
język polski trudna mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Potrzeby gospodarstw w Polsce są duże .. Pozatym nawet przy zwrotach niektórych niestac na wielkie zmiany . Prow oferuje możliwości z których należy skorzystać do 60% zwrotu to jest duże wsparcie .. W srednich gospodarstwach lepiej zainwestować w produkcje .. Bo co nam po ciągniku skoro nie ma zaplecza z produkcji czy mleka czy warzyw . średnich huba ze produkcja jest na wysokim poziomie to wtedy park maszynowy zeby jeszcze ja podnieść

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

przestancie juz wyciagac łapy po te dotacje ok ?

jeszcze nic nie wiadomo a juz wszystkie mozliwe tematy, które dotycza darmowej kasy, sa oblegane jak sklepy za komuny, tyle ze za komuny i tak wiecej ludzie dostali, mimo ze nic niby nie było, niz teraz dostana w tych smiesznych psełdodotacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

@Koma666

Widzę prawdziwy ból ...

Nie mów każdemu co ma robić. Wiesz poco są te dotacje ? poto abyś mógł pojeździć nowym ciagnikiem abyś miał wygode a tak to na kazdej gospodarce na zawsze by stała C360 która by obrabiała 50 hektarów. Dla mnie to nie musi być tych dotacji , jeśli Państwo będzie wypłacało odszkodowania w momencie spadania cen ( mleka , sprzedaży bydła ) Wtedy każdego będzie stać na nowy ciagnik i maszyny. A zresztą są osoby które jeszcze nie wyciągnęły tej łapy i nie wzięły ani grosza :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

sa osoby i beda które nigdy nie skorzystały i nie skorzystaja bo te psełdodotacje sa dla bardzo waskiej grupy rolników, napewno dla mniej niz 10% wszystkich rolników, a ci co najbardziej potrzebuja wsparcia nie dostna nic bo jakies głupie esu im sie nie zgadza czy inne so

 

ja nigdy nie korzystałem i nie bede korzystał z zadnego psełdoprogramu poza zwykłymi dopłatami obszarowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

sa osoby i beda które nigdy nie skorzystały i nie skorzystaja bo te psełdodotacje sa dla bardzo waskiej grupy rolników, napewno dla mniej niz 10% wszystkich rolników, a ci co najbardziej potrzebuja wsparcia nie dostna nic bo jakies głupie esu im sie nie zgadza czy inne so

 

ja nigdy nie korzystałem i nie bede korzystał z zadnego psełdoprogramu poza zwykłymi dopłatami obszarowymi

 

A wiec kolego pochwal sie swoja hodowlą i pow. no bo wiesz co niektórzy jakby dostali dotacje i mieli kupić ciągnik czy inną maszyne za 40% ceny to i tak jest to wówczas ogromny wydatek. A najpierw trzeba wpłacic całą kaske aby był zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

niby po co mam sie chwalic ?

internet to nie jest miejsce zeby pokazywac całemu swiatu swój majatek, wiem ze wielu jest takich naiwnych i pokazuje swoje całe zycie w necie za darmo ale ja do nich nie naleze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

No własnie jesli chodzi o to co mówił przedmówca ., słyszałem coś o tym że mają być wypłacane zaliczki .. chyba z prow .. wiem to z niepewnego źródła ale już kilka razy to słyszałem ze tak ma być ..

 

Ta kasa nie jest zadarmo bo trzeba spełnić warunki wiec coś za coś


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Napisano (edytowany)

niby po co mam sie chwalic ?

internet to nie jest miejsce zeby pokazywac całemu swiatu swój majatek, wiem ze wielu jest takich naiwnych i pokazuje swoje całe zycie w necie za darmo ale ja do nich nie naleze

 

zadałem proste pytanie. A Ty Kolego tak mi odpowiedziałeś jakbym poprosił o twe zdjecia w negliżu albo i jeszcze nie wiadomo co.

przeciez Ciebie nie namierze i nie zbombarduje :P przecież Takich jak ja i takich ja Ty w Polsce są tysiące.

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

tak ale po części koma666 ma rację,ja stawiam bubynek inwentarsko-składowy wycena inwestycji to ponad 700 tys. składałem wniosek na dofinansowanie,(kredyt z dopłatą do procentu) chciałem wziąć coś około 300tyś.bo tyle byłbym w stanie spokojnie spłacić i co i LIPA ponieważ jedno z wymogów to pozostała suma na koncie lub w materiale, ale musi być.Fakt, ten budynek postawi się taniej ale wycena zostaje wyceną i tak na maksa była okrojona.Więc na moim przykładzie te przepisy co oni ustalają to jakiś chory system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

..kredyt na niski procent czyli młodego rolnika a prow to zupełnie dwie różne sprawy nie wiec co tam jest wspólnego

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobi_deer    0
Napisano (edytowany)

Mam pytanko, może ktoś wie czy jak będę z kolegą składał na modernizacje to ile jest zwrotu- 200 000zł czy może więcej?

Edytowano przez Matey
capslock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

naucz sie czytac kolego, to sie dowiesz. Byla odpowiedz na Twoje pytanie juz kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

200 tyś i nic więcej nie będzie ! I dobrze :)

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Do 200 tyś zwrotu. A nie 200 tyś zwrotu.. Ile kupisz tyle ci zwrócą 50 % kosztów kwalifikowanych ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

50 albo 60% zwrotu .. Zależy jak dla kogo

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9
Napisano (edytowany)

"Kwoty i wielkość wsparcia do 60% kosztów kwalifikowalnych operacji w przypadku młodych rolników i inwestycji zbiorowych albo, do 50% kosztów kwalifikowalnych w przypadku pozostałych operacji i nie mniej niż 30 % kosztów kwalifikowalnych."

 

prosze.

Edytowano przez Marcin91
post napisany z włączonym podkreśleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Pisalem juz o tym wcześniej . Ale dzięki ze powtórzyles ;)

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

michał czytaj i myśl, ja poparłem koma666 który napisał że te rozdania mogły by być według innych kryteriów bo nie wszyscy którzy by chcieli i potrzebowali to i tak nie dostaną i tyle , dla przykładu podałem siebie.I nie poprawiaj mnie, poczytaj swoje paręnaście postów wstecz i zobacz ile sensownych dałeś odpowiedzi,ja tam nie znalazłem żadnej i to nie tylko moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj