rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Nie nie będziesz mógł, jest napisane jak byk w projekcie...

Edytowano przez Farmtrac685DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

60% zwroty przysługuje młodym rolnikom (czyli osoba do 40 roku życia ) i inwestorom zbiorowym

50 % reszcie wnioskodawców

 

Nie pytajcie sie o to samo !

 

Maszyny tylko nowe i nie można ich dublować wiec jeśli wzioles ciągnik to juz nie możesz go wsiąść ( to wymyślili bardzo dobrze :P Ci co zwieli wszystko nowe teraz zabardzo nie mogą nic brać )

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

I bardzo dobrze że nie można robić teraz odtworzeniówki Skończyły się dobre czasy że co 5 lat wymieniali na nowe sprzęty Zacznie się nabór kiedyś tam to wszystko się okaże bo znając naszych urzędników to jeszcze im się z pięć razy zmieni Póki co jeszcze PROW 2007-2013 nie skończyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Teraz to jest taka kosmetyka większych założeń niecznienia takie drobne sprawy tak takie nie dociagniecia

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Wiadomo jak ktoś dubluję ciągnik o tych samych parametrach to się zgadz , ale ja np. wziąłem MF 5430 92km bo tyle mi się należało z 20ha w 2012r. ale do 30 lat jeszcze parę mi brakuję więc relatywnie jestem młodym rolnikiem i już dzisiaj mam 40ha i dalej się rozwijam więc za dwa lat może mi te 92km nie wystarczyć i co wtedy ?? definitywnie mam zakaz brania ciągnika o mocy np. 125km pomimo że ciągnik większy, mocniejszy całkiem inne parametry?

Druga sprawa jak wcześniej pisałem uprawiam 40ha ale swojego i dzierżaw dł.ter. mam 25 to co liczę do wskaźnika SO 25 czy 40ha bo tyle ma we wniosku obszarowym???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Przeciez możesz kupić ciągnik tylko bez pomocy .. .. I taka opcja odpowiada bo jeden miał by dwa nowe a do drugiego nie starczy

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nie wiem czy doczytaliście ale była mowa o kupnie ciagnika Ci co nie brali za 20% zwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

nie wiem czy doczytaliście ale była mowa o kupnie ciagnika Ci co nie brali za 20% zwrotu

 

Gdzie Ty to wyczytałeś? W projekcie? Gdzie to jest? Bo jakoś nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9
Napisano (edytowany)

"W przypadku beneficjentów, którzy w ramach PROW 2007-2013 zakupili: ciągniki, kombajny, kosiarki, siewniki, agregaty uprawowe, pługi, opryskiwacze, rozsiewacze nawozów, rozrzutniki nawozów mineralnych, wozy asenizacyjne, ładowacze, przyczepy, ładowarki teleskopowe, wózki widłowe oraz inne maszyny, za niekwalifikowalną uznaje się operację, w przypadku której nastąpi zakup rzeczy tego samego rodzaju, jak rzecz dofinansowana w ramach PROW 2007-2013 (np. kolejnego rozrzutnika)"

 

 

Z tego wynika , że agencje nie obchodzi jaki ciągnik kupiłes czy 125 czy 95. Ją obchodzi to czy brałes na ten program już ciągnik.

Edytowano przez mrursus7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
Napisano (edytowany)

Wiadomo jak ktoś dubluję ciągnik o tych samych parametrach to się zgadz , ale ja np. wziąłem MF 5430 92km bo tyle mi się należało z 20ha w 2012r. ale do 30 lat jeszcze parę mi brakuję więc relatywnie jestem młodym rolnikiem i już dzisiaj mam 40ha i dalej się rozwijam więc za dwa lat może mi te 92km nie wystarczyć i co wtedy ?? definitywnie mam zakaz brania ciągnika o mocy np. 125km pomimo że ciągnik większy, mocniejszy całkiem inne parametry?

Druga sprawa jak wcześniej pisałem uprawiam 40ha ale swojego i dzierżaw dł.ter. mam 25 to co liczę do wskaźnika SO 25 czy 40ha bo tyle ma we wniosku obszarowym???

No kolego chyba żartujesz że 92 km 40 ha nie obrobisz u nas gościu 110 ha ciężkiej ziemi jtakim obrabia i wszystko ma na czas zrobione dobrze że to wprowadzili może więcej ludzi na tym skorzysta

Edytowano przez Matey
post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

 

Gdzie Ty to wyczytałeś? W projekcie? Gdzie to jest? Bo jakoś nie widzę.

 

"Koszt zakupu ciągnika rolniczego może być kosztem kwalifikowanym w części nie przekraczającej 20% pozostałych kosztów kwalifikowanych." tylko ze pomyliłem programy :P

str. 129 do cytatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Komputer mi coś siada i nie moge odczytać z tego wstepnego zapisu prowu ..

mam Pytanie czyli ciągnik 20 % wsztskich kosztów .. a jeśli chodzi o maszyny to rozumiem ze one mogą siegać 100% kosztów kwalifikowanych tak ? maszyny poza ciągnikiem rolniczym ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Tak ale trzeba pamiętać, że to nie jest Modernizacja Gospodarstw Rolnych tylko 6.7.4 Poddziałanie: Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych, wsparcie sięga 500k z czego na traktor możesz dostać 100. Ponadto:

Pomocy nie udziela się podmiotom, które skorzystały z pomocy finansowej w ramach

następujących działań objętych PROW 2007-2013:

„Modernizacja gospodarstw rolnych”,

„Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”,

„Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Przejżałem projekt i nic nie znalzałem o gospodarstwach powyżej 15 tys euro i zwiazanymi z tym modernizacjami na zkup maszyn itp .. w którym do jest dziale ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Zapewne to będzie w 3 etapie Prow 2014-2020 który wyjdzie pod koniec lutego.. bo jeszcze wszystkich zasad to jeszcze nie znamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a możliwe bo pewnie bedzie najwieksze zainteresowanie tym dlatego tak długo to trwa .. ok dzieki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

"W przypadku beneficjentów, którzy w ramach PROW 2007-2013 zakupili: ciągniki, kombajny, kosiarki, siewniki, agregaty uprawowe, pługi, opryskiwacze, rozsiewacze nawozów, rozrzutniki nawozów mineralnych, wozy asenizacyjne, ładowacze, przyczepy, ładowarki teleskopowe, wózki widłowe oraz inne maszyny, za niekwalifikowalną uznaje się operację, w przypadku której nastąpi zakup rzeczy tego samego rodzaju, jak rzecz dofinansowana w ramach PROW 2007-2013 (np. kolejnego rozrzutnika)"

 

 

Z tego wynika , że agencje nie obchodzi jaki ciągnik kupiłes czy 125 czy 95. Ją obchodzi to czy brałes na ten program już ciągnik.

Moim zdaniem jest to zapis na wypadek jakby ktoś kupił jakąś maszynę w ramach prow 2007-2013 a przy składaniu w 2014-2020 już by jej nie uwzględnił czy też sprzedał jest to blokada dla tych co robili 5 lat i na sprzedaż bo unia następne da. Zapisy programu wyraźnie mówią że Restrukturyzacja musi doprowadzić do wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA), w szczególności w wyniku racjonalizacji technologii produkcji lub wprowadzenia innowacji, zmiany profilu lub skali produkcji, poprawy jakości produkcji lub zwiększenia wartości dodanej produktu, co najmniej o 20 % w odniesieniu do roku bazowego w okresie 5 lat od dnia przyznania pomocy. Także nie powinno być problemu jeżeli wystarczy przelicznika kw/ha czy też wystąpi konieczność zakupu większych maszyn z uwagi na zwiększenie skali produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja popieram ten przepis -kupiłeś jeden to ci starczy daj szansę innym tak samo z powtarzalnością maszyn.A jeżeli chce ktoś drugi ciągnik nowy to niech kupi za swoje a nie całe życie liczy na drapane.Ps po co ciągnik 140 km na działki po 30 arów więcej zgniecie niż uprawi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Panowie mam pytanie jesli np. dostane ciagnik 90km z nowego prow. Sprzedałbym stare (dwa które mam na podworku) i w zamian kupiłbym 15-20 letniego np 130km. Czy wtedy agencja nie zrobi mi problemu. Dodam że ciagniki robiły by na 55ha z bardzo duża tendencją wzrostową.

Czy ktoś wie czy w starym prow by coś takiego przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Ciekawe jak będzie w tym Prowie czy ciągniki powyżej 20 lat licza sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Kiedyś czytałem o tym jaka jest amortyzacja na ciągnik i po ilu latach się juz nie uwzględnia go wozliczeniu .. Teraz nie pamiętam nie chce nikogo wrowadzac w błąd ale albo 15 albo 25 lat

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek12123    0

Witam wszystkich, chciałbym was zapytać czy mając gospodarstwo od 2lat o powierzchni 6.79ha mógłbym po 2014r skorzystać z jakichś programów UE, oraz jakie te programy mogłyby być? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi1235    0

Słyszał ktoś moze kiedy planowane są pierwsze nabory na ,,Modernizacje Gospodarstw Rolnych'' ? Oraz ,, Restrukturyzacja Małych Gospodarstw Rolnych'' ? :)


Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja popieram ten przepis -kupiłeś jeden to ci starczy daj szansę innym tak samo z powtarzalnością maszyn.A jeżeli chce ktoś drugi ciągnik nowy to niech kupi za swoje a nie całe życie liczy na drapane.Ps po co ciągnik 140 km na działki po 30 arów więcej zgniecie niż uprawi.

 

Po pierwsze działek 0,3ha mam kilka.

Po drugie nie będę tym ciągnikiem pryskał.

Po trzecie pokaż mi gdzie napisałem że dubluję maszyny czy wg. Ciebie zakup ciągnika o 35km mocniejszego jest dublowaniem?

Jeśli jednak rozporządzenie w życie w takiej formie jaka jest teraz to trudno poszukam w innych programach albo za gotówkę kupię.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

@slawek12123 i @gigi1235 poczytajcie ten temat kilka stron wcześniej, nie zaszkodzi wam to a odpowiedzi znajdziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj