rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
henio2    545

Jak nie masz na te 60 kwitów że dzierżawisz to nic nie zrobisz dostaniesz na 10 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

właśnie jak wygląda w nowym PROWie składanie wniosku z innym rolnikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Ja wiem ze mi nie przyznaja na 60 ha to proste tylko do tego pije ze nieraz komus na 10 ha jest potrzebny dajmy na to 120 Km. He poziomke Wy, a ja kosze sam :D no i chetnie bym sie na takiego zetorka zamienił :D ale to nie na temat. Ojciec tez ma 10 ha razem bedzie 20 ha o jaki ciagnik mozna bylo sie starac w poprzednim naborze?

 

Z tego co słyszałem mozna bedzie skladac wniosek wspolnie...A jak jest z tym wsparciem na gospodarstwa niskotowarowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22pawel22    0

witam wszystkich mam pytanie jak liczy sie łaki do wartosci ekonomicznej posiadam tylko tuz 12 ha i 20 krow czy przekrocze te 15 tys euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Poszukaj wcześniej był link do starego kalkulatora wtedy sobie obliczysz

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich naborach było tak że do ESU nie wliczało się upraw jak była hodowana zwierzyna,a jak ktoś wpisał to prowadzący wniosek przy poprawkach to sprawnie wycofał i ESU leciało w dół a beneficjent lądował poza zieloną listą,właśnie nie wiadomo jak teraz to będzie liczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

W nowym PROW tak jak w obecnym do ESU nie będą wliczane użytki zielone i kukurydza na kiszonkę bo są traktowane jako pasza dla prowadzonej hodowli

Tylko uprawy potencjalnie towarowe czyli zboża, buraki cukrowe, kukurydza na ziarno i inne takie które potencjalnie możemy sprzedać

 

W nowym PROW tak jak w obecnym do ESU nie będą wliczane użytki zielone i kukurydza na kiszonkę bo są traktowane jako pasza dla prowadzonej hodowli

Tylko uprawy potencjalnie towarowe czyli zboża, buraki cukrowe, kukurydza na ziarno i inne takie które potencjalnie możemy sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

A jakie są wymogi zeby ubiegać się o prow? Ten zarost 20 % też się tego tyczy ?

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Czyli wyliczając sb "SO " w internetowym kalkularze mam nie wpisywać użytków zielonych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Panowie, to jeżeli hoduje bydło i mam same użytki zielone to w kalkulatorze ESU biorę pod uwagę same bydło a ilość ha wogóle nie liczę? Tak było w naborze MGR 2007-2013 czy żle myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Tak było w PROW 2007-2013 Prowadząc hodowlę bydła mlecznego nie wpisywałem do kalkulatora ESU kukurydzy na kiszonkę i użytków zielonych Teraz ma być podobnie Będą zmiany w tym nowym PROW np: maksymalna kwota zwrotu to już nie 300 tys. tylko 200 tys. Noi koniec z typową odtworzeniówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Nie SO tylko SP czyli standardowa produkcja czyli w sumie to samo co wyliczenie ESU Ruszy nowy nabór to wszystko się wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a kukurydza na ccm albo ccs liczy sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

SO, nie raz ten skrót był używany w tym temacie ale fakt jest to standardowa produkcja (z ang. Standard Output)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Można brać na PROW używane maszyny do 5 lat CCM I CCS to chyba też pójdzie w paszówkę a nie na potencjalnie towarową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak ccm idzie w paszówkę to i ziarno powinno iść w paszówke, ahh te nasze przepisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9
Napisano (edytowany)

Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Jeśli 3 lata temu brałem Młodego rolnika to teraz w tym przyszłym naborze mogę brać maszyny na Prow ? z góry dzieki za odpowiedz . Bo jedna osoba na forum mi troche pomieszała.

I odnośnie zwrotu. Jesli mam 38 lat i dostaję ONW to przysługuje 60 % zwrotu ? czy nie ?

Edytowano przez mrursus7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wpadł jakiś nowicjusz i sieje panikę. Kilkanaście razy juz był wklejany link jak ma wyglądac nowy prow czy ciezko jest przeczytac 10 zdan?? Chamstwo na smietniku się zrobiło. ,

 

Moderatorzy do pracy !!! :lol:

 

Nie nie bedzie mozna kupic uzywanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Własnie było coś o tym , że tylko nowe maszyny

 

ALe jesli chodzi o mnie to pytam czy mam łączyć 38 lat z nowym prowem bo niby w latach 2007-2013 dostałem wsparcie. Wiec jak z tym bedzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie miałem podane zboża do ESU to prowadzący mój wniosek je wykreślił ,także zostały tylko zwierzęta,bo jak wyliczył zapotrzebowanie to jeszcze zabrakło zboża B) więc jak widać polski urzędnik jak chce to potrafi się wykazać to są fachowcy od wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie pytanie odnośnie nowej ,,modernizacji". Uprawiam 40ha ornego ale tylko 25 mam swojego i na dzierżawach długoterminowych ale we wniosku na dopłaty mam wcześniej wspomniane 40ha to z czego będę liczył SO z 40 czy 25???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobi_deer    0
Napisano (edytowany)

Witam , mam takie pytanie czy jak wziołem w 2012r na prow ciągnik i pług to teraz w przyszłym naborze będe mógłwziąść ciągnik i pług ???\

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj