rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Damian20    2

Jeśli chodzi o nasze ziemie to napewno nie 80 km i brona aktywna z siewnikiem na hydropaku 2.5 m :D Do tego trzeba conajmniej 110 km to po pierwsze a po drugie co tak uczepiliście się tych koni I tych traktorów,sąsiada stać to sobie kupił Unia pomogł i się cieszy że ma 140 km na 25 ha :D a Ci którzy to tępią to moim zdaniem czysta zazdrość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to nie jest zazdrość .. poprostu taki ciągnik mu nie jest potrzebny za zdrowy rozum


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

może nie w temacie,ale nie wiem dlaczego jeden drugiemu tak zazdrości jeśli ktoś kupił większy ciągnik to go kupił i tyle,a jeśli ,,ty,, nie kupiłeś to miałeś pecha lub zaspałeś ( nie wystarczy wstać trzeba się jeszcze obudzić) Co do PROW 2014-2020 nowe zasady, nowe możliwości,może coś skapnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Jeśli spełnia wymagania o dotacje w Nowym Prow To niech sobie je bierze jak tylko chce ma ograniczenie 200 tyś na maszyny to mu wystarczy więci tak nie weźmie wiecej .. slawek1234 popieram cię w 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Co do mocy są błedy w prow .. .. ale dali taka mozliwosc


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

A ja uważam że było dobrze a co będzie to się dowiemy kiedyś :) Dzisiaj Kalemba się wypowiedział że Będzie zwrócona uwaga na wykorzystanie bardziej efektywnego tego sprzętu a przede wszystkim mocy Ciągników wiec coś zapewne mają na myśli uwalić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja jestem za tym ..tak jak mowił minister ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jeśli chodzi o nasze ziemie to napewno nie 80 km i brona aktywna z siewnikiem na hydropaku 2.5 m :D Do tego trzeba conajmniej 110 km to po pierwsze a po drugie co tak uczepiliście się tych koni I tych traktorów,sąsiada stać to sobie kupił Unia pomogł i się cieszy że ma 140 km na 25 ha :D a Ci którzy to tępią to moim zdaniem czysta zazdrość :)

Bez kombinacji nie kupisz 140KM na 25ha. Mój wuja ma 29ha i zgodnie z limitem mógł kupić ciągnik 90-95KM, ale wszystko da się obejść bo np kolega na 10 ha i kupił JD 5080M czyli 80KM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

No właśnie ale jak to mówią kto nie kombinuje ten nie ma :D bo akurat mój wujo na 24 ha oraz hodowla krów przeszło 140 km + - 10 % :):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo3013    1

Orjetuje sie ktos czy z PROW_u 2014-2020 przeznaczone beda jakies srodki na zalozenie dzialalnosci poza rolniczej np. firmy transportowej,oczywiscie ja rolnikem jestem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

jarooo a czytałeś założenia PROW 2014-2020 na stronie MRiRW. Jeśli nie, to wejdź i poczytaj. Czy ktoś ma tam wejść wyszukać Tobie i tu zacytować....

A co do tych mocy ciągników to czcze gadanie... Pomiędzy ciągnikiem Pronar 140 KM z Fendt 140KM jest z 400 tys. różnicy, jak już macie się czegoś czepiać to tego...

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Az taka jest różnica w cenie ? .. Ja Pier.... Że tak powiem

 

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Chyba trochę przesadziłeś gospodarny z taką różnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

też mi sie tak wydaje 200 tys to jest to możliwe ale nie wiem bo nie orientuje sie w cenach tych maszyn


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ale biedolicie przeciez kazdy ma możliwosc do 200tys zwrotu (było 300) wiec nikt wiekszego zwrotu nie dostanie tylko włąsnie chodzi o to ze jeden przeznaczy ten zwrot tylko na ciagnik a inny praktycznie na cały park maszynowy. Kazdy musi sensownie rozgospodarzyc pieniedzmi tak aby nie kupił np. tylko ciagnika o mocy 100km np. < do grabirki 7gwiazd lub maszyny pochodne po poczciwej C330 . Kazdy ma inny parkt maszynowy i kazdy inaczej gospodarzy i kazdy robi tak aby miał dobrze a ze chce sie ktos postawic i za wzelka cene kupic 100km na 10ha to jego broszka przeciez ani ja ani wy na ciagnik mu sie nie dokłądacie a wiec albo rata i spłata albo nowy przyjaciel zwany Komornikiem uświadomi nam czy jesteśmy wstanie spłącic należności.

Wazne aby nikt nie wpychał nosa nie w swoje sprawy i bedzie dobrze. A jak ktoś chce tego nosa nosić wysoko to predzej czy póżniej dostanie pstryczka w nachala i sie ubudzi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Wuja rozmawiał z szefem agencji w poznaniu .. I tak ten kto wzioł np ciągnik z prow starego .. W nowym juz nie może wsiąść ciągnika tyczy się też to maszyn .. Inne maszyny tak byle nie te same . Prawdopodobnie będzie premia 60 tyś dla małych gospodarzy i to nie będzie wykluczać np innych programów typu zwrot. Narazie wiem tyle .. Ale zaznaczyli ze jeszcze może się to zmienić ..

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

ale biedolicie przeciez kazdy ma możliwosc do 200tys zwrotu (było 300) wiec nikt wiekszego zwrotu nie dostanie tylko włąsnie chodzi o to ze jeden przeznaczy ten zwrot tylko na ciagnik a inny praktycznie na cały park maszynowy. Kazdy musi sensownie rozgospodarzyc pieniedzmi tak aby nie kupił np. tylko ciagnika o mocy 100km np. < do grabirki 7gwiazd lub maszyny pochodne po poczciwej C330 . Kazdy ma inny parkt maszynowy i kazdy inaczej gospodarzy i kazdy robi tak aby miał dobrze a ze chce sie ktos postawic i za wzelka cene kupic 100km na 10ha to jego broszka przeciez ani ja ani wy na ciagnik mu sie nie dokłądacie a wiec albo rata i spłata albo nowy przyjaciel zwany Komornikiem uświadomi nam czy jesteśmy wstanie spłącic należności.

Wazne aby nikt nie wpychał nosa nie w swoje sprawy i bedzie dobrze. A jak ktoś chce tego nosa nosić wysoko to predzej czy póżniej dostanie pstryczka w nachala i sie ubudzi

 

Bardzo mądrze napisane, zgadzam się w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

Michalmeer, Ty chyba nie masz co robic, bo zauwazylem, ze ciagle siedzisz na forum tylko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

witam. Mam takie pytanie, chcialbym sie zmiescic w tym przedziale wielkosci ekonomicznej 15- 100 tys euro ale mam tylko 18 ha i zabraknie mi z 5 ha upraw do tych 15 tys euro wielkosci ekonomicznej, czy mozna dobrac sobie do tego dzierzawe zeby sie liczyla do tej wielkosci ? a jak tak to jaka to musi byc dzierzawa? wystarczy np na 3 lata czy musi byc na 10 lat podpisana notarialnie ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Wuja rozmawiał z szefem agencji w poznaniu .. I tak ten kto wzioł np ciągnik z prow starego .. W nowym juz nie może wsiąść ciągnika tyczy się też to maszyn .. Inne maszyny tak byle nie te same . Prawdopodobnie będzie premia 60 tyś dla małych gospodarzy i to nie będzie wykluczać np innych programów typu zwrot. Narazie wiem tyle .. Ale zaznaczyli ze jeszcze może się to zmienić ..

 

szef czytał i powiedział ameryki nie odkrył a Ty Kolego takze wez pobierz pdf z projetem i poczytaj co cię interesuje.

PS. a ten co nie kupił ciagnika w poprzednim prowie moze go kupic do 20% zwrotu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Wuja rozmawiał z szefem agencji w poznaniu .. I tak ten kto wzioł np ciągnik z prow starego .. W nowym juz nie może wsiąść ciągnika tyczy się też to maszyn .. Inne maszyny tak byle nie te same . Prawdopodobnie będzie premia 60 tyś dla małych gospodarzy i to nie będzie wykluczać np innych programów typu zwrot. Narazie wiem tyle .. Ale zaznaczyli ze jeszcze może się to zmienić ..

to czyli będzie można skorzystać z Restrukturyzacji małych gosp. jak i z MGR? bo póki co w rozporządzeniu jest napisane że jak się skorzysta z tego pierwszego to potem kwota pomocy na MGR będzie pomniejszona o tą jaką otrzymałem z restrukturyzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Agrogoto mam w telefonie wiec jestem na bierzaco .. :P. Projekt mam już .. A co do konkretnych wytycznych do pol rocza wszystko się wyjaśni . Wiec po co mam czytać projekt kilka razy skoro będą w nim zmiany być może na tyle istotne ze ten będzie bez użyteczny ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Co do ograniczenia mocy ciagnika na hektar taki przykład mam na papierze 10 ha uprawiam 60 ha jaki ciagnik mi przysługuje? Mam skladac papierny na 60KM? Sory ale 2 rok kosze ponad 20 ha trawy c-360 kosiarka 165cm i nie jest to nic przyjemnego, np szykowałaby mi sie ziemia 7 km od domu mam wozic obornik rozrzutnikiem 3,5 tony?

 

Jeszcze takie pytanie ktos moze sie orientuje czy teraz bedzie mozna skladac wniosek z innym rolnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Soltys85 a kogo interesuję ile uprawiasz , jak nie masz na papierze to nielegalnie , jak byś miał na papierze to by przysługiwał 20ha trawy rocznie to jakimś 80 km da radę skosić :) może to nie odnośnie tematu ale my mamy 15ha trawy i kosimy zetorem5340 który ma 62.5km :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj