rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

GRGOJ    19

hahahaaha, NIE.

Po pierwsze chodzi o zwiekszenie produkcji do dnia wystapienia o platnosc ostateczna, czyli juz po zrealizowaniu inwestycji, a po drugie nigdzie nie ma napisane, ze jak masz krowy to nie jestes zobowiazny do prowadzenia rachunkowowsci. Co do powiazania z GVO, to mozna roznie interpretowac, ale skoro juz w Modernizacji z zeszlego roku bylo GVO, to pewnie te warunki tez beda obowiazywac w nowym programie. Ja zakladam, ze bedzie trzeba oba spelniac- zwiekszyc obsade I GVO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Zwiększenie produkcji do dnia wystąpienia o płatność ostateczną ? Czyli co w ratach będą dawać ten zwrot ? Czy dopiero po 5 latach mam mieć te 25 krów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A jeśli ktoś ma krowy i świnie to może skorzystać z dwoch działań ? Hymn ciekawe to jeszcze dużo zmienia zanim wszysto będzie wiadomo

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

mrursus: co Ty z tymi 5latami? Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku stawiasz powiedzmy ta obore, po skonczeniu inwestycji (czyli wybudowaniu jej), skladasz wniosek o platnosc ostateczna. Przeciez wszystko czarno na bialym napisane. Do momentu zlozenia wniosku o platnosc koncowa musisz spelniac warunki wyplaty pieniedzy, czyli min te 25krow, ktore wymagaja. I pamietaj, ze zwiekszenie poglowia o 20% nie zwiekszy Ci GVA o 20%.

 

Michalmeer: tak, ale pisza tylko o wsparciu produkcji prosiat, a nie trzody chlewnej w calosci, wiec jesli ktos chce produkowac tuczniki, to ma problem. Moim zdaniem nie nie przyznaja pomocy na rozwoj tuczarni, ani generalnie czegokolwiek powiazanego, jesli nie udowodnisz, ze bedziesz sie zajmowac prosietami, a nie tucznikami.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Chodzi mi dokładnie o kupno ciągnika. Czyli jeżeli rozpatrzą mi wniosek pozytywnie i kupie ciągnik to musze w ciągu roku zwiekszyc z 20 krów na 25 ? to oto chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

napewno jest jakiś limit czasowy do kiedy masz zwiekszyć .. tylko z drugiej strony napiszcie o tym w konstultacjach . przeciez zakup krowy a niekiedy 5 czy wiecej to tez są duze pieniądze .. a jeśli nie ma miejsca w oborze to co wtedy ? dopkupic 5 krów i trzymać je w kurniku ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

po pierwsze bedziesz musial UZASADNIC, ze kupno traktora jest Ci potrzebne do zwiekszenia produkcji, poprawi wynik finansowy gospodarstwa, zwiekszy udzial w rynku, zrobic odpowiedni biznesplan itp. blablabla, po pozytywnej decyzji kupujesz w 100% za swoje (cena brutto), potem skladasz wniosek o platnos ostateczna (czyli zwrot 50-60% ceny netto) i do tego czasu masz miec te min. 25, czy ile sobie wymysla, krow. Przy okazji idziesz do skarbowki po zwrot VATu za traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Nie jestem vatowcem. A jeśli już odpowiadasz to powiedz mi co może zwiekszyć produkcje o 20 % ? te GVA całe ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wzrost 20 proc.GVA to będzie nie lada wyzwanie bo we wcześniejszych naborach ktoś chciał być wcześniej na liście to składali z 10 proc GVAi teraz się załamują bo to nie takie proste urzędnikowi udowodnić jeśli chodzi o świnie to mają dzielić dla tych którzy w porzednim roku mieli min 40 macior a w dniu złożenia wniosku o płatność będą ich mieli 150 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

GVA wykazać w liczbach na papierze nie jest trudne i kazdy moze to osiągnąć. Tylko jak ktoś trafi na "dobrego" urzednika to wówczas nie ma GVA do obalenia. hmm według mnie agencja powinna to GVA egzekwować poprzez ksiegowość bo staje sie to wymogiem i wówczas łątwo mozna sprawdzić obroty i jaki zysk/wkłąd w roku bazowym a docelowym. i chyba to coś ma na rzeczy

 

ps. GVA na nowy ciągnik poprawa komfortu pracy wiąząca sie z lepszym samopoczuciem, zdrowiem operatora wzrost według stawek leczenia NFZ (he i wzrost powiekszony )

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

A przejdzie to jeśli zakupie rozrzutnik nowy to zamiast 100 razy małym rozrzutnikiem pojade 45 razy co wiąże sie z oszczędnością paliwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Ja nie wiem, ja wnioskow nie oceniam :) mysle ze to dobry argument, poza tym oszczednosc czasu to tez oszczednosc pieniedzy, wieksza wydajnosc pracy itd. A co do wzrostu GVA, to musisz sam sobie policzyc poszukaj kalkulatora gva lub SO, pobierz i wypelnij, wyjdzie Ci wzrost produkcji jaki musisz osiagnac, zeby spelnic ten warunek.

A co do VATu najlepiej idz do ksiegowej, mysle ze kupujac traktor i rozrzutnik warto bedzie przejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Obliczałem sobie ten wzrost Gva i własnie wychodzi że bym musiał z tylu sztuk mieć 25. Ale ten problem jest jeśli do momentu przyznania płatnosci mam mieć 25 sztuk to wtedy ile 35 ( aby osiągnąć ten wzrost Gva ? Wiec to błedne koło troszke jest. Czy akurat po przyznaniu pomocy musze mieć te 25 krów ! ? czy moge mieć 20 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Moj przykład ladowacz czołowy czyli załadunek zboża z pryzmy , zwozka słomy to juz powinno wystarczyć do poprawy komfortu pracy i zdrowia bo nie będę musiał tego robić ręcznieoszczednosc czasu i nie wydam pieniędzy na usługę . Z przednim tuz i wałem na nim też przejdzie gdysz uprawa agregatem przed siewem nie będzie potrzebna z powodu tego walu . Automatycznie oszczędzam na czasie .paliwie i amortyzacji sprzętu .. Po sciernisku tez się doda ze pójdzie raz a nie dwa razy i jakoś wyjdzie :D

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Tak naprawde wszystko zależy od umotywowania. A żeby dowiedzieć sie wszystkiego najlepiej iść do doradcy i on rozwieje nasze wszystkie wątpliwości. Ale aby dziwi mnie to co napisalem wczesniej moze będzie ktoś znał na te pytanie odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wszystko ładnie ale wkład własny w inwestycje jest trudny do uzbierania jeszcze zależy w jakim czasie .. Kiedy policzyłem o wartości inwestycji 40000 tyś zł szczerze mówiąc dla 16 tyś zwrotu chyba nie warto się brudzić . Oczywiście wszystko zależy od wymogów i dostosowania i od tego jaka kwota zwrotu będzie czy 50% czy60 % ..

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wlasnie nie wiem jak to wygląda .. Może ktoś wie ?

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michał ale o te dotacje można się ubiegać od wartości inwestycji min. 50 tys. zł . 60% zwrotu dla młodych (do 40 lat) 50 % po 40 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Aha tego nie wiedziałem ze trzeba mieć kosz inwestycji minimum 50 tyś . A jak to wygląda co do vat . Jeśli jestem na wacie to kwota 50 tyś netto a jak ktoś nie jest to od 50 tyś brutto ?

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ogolnie to chodzi o to zeby podnieść produkcje i tym samym konkurencyjność gospodarstwa wiec wciągu jakiegoś czasu będziesz musiał albo podnieść wydajność albo zakupić krowy .

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

No ale podnosząc o 20 % swoją gospodarke aby uzyskać ten wzrost GVA musze postawić wiecej krów .. wtedy ile mamy ich postawić... Najlepiej to trzeba iść do doradcy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj