rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hej. A czy utwardzenie podwórka zalicza sie jako modernizacja budynków gospodarskich czy cos innego czy wogóle nie ma na takie cos pieniedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

A ja powiem tak, na areał 30 ha , kupiłem ( na PROW) ciągnik o mocy 140 km ( a chciałbym o mocy około 160), pewnie powiecie że mnie trochę popier....ło ?

to jaką masz produkcję że ci dali 140km? bo też jest mi potrzebny ciągnik podobnej mocy ale mam mało ziemi póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

co do tego czyja jest to kasa to po części jest to każdego z nas bo unia daje ale nikt nie mówi, że co roku Polska do niej wpłaca (chociaż wpłacamy 3,5mld a dostaliśmy za 2012 15,5 mld euro)

Co do przepisów jestem za nimi bo na pewno byłoby tak, że sprzedadzą ciągniki i wezmą na nowe no bo to jest ekonomicznie uzasadnione np. jesteś na wacie kupiłeś ciągnik za 300 netto czyli wyniósł Cie 150. Teraz sprzedasz go za 200 i kupisz kolejny za 350 (inf. ceny itp) i wyniesie cię 175 czyli zarobiłeś na tym 25 tysięcy i w bonusie masz nówka ciągnik. A ten co nie korzystał z prowu albo zaczął gospodarzyć będzie na szarym końcu kolejki chętnych i marne szanse że dostanie. A tak Ci co już kupili, ciągnika nie dostaną a ten co nie korzystał będzie miał teraz szanse. W końcu niech każdy ma szansę się rozwijać.

 

A tak z ciekawości @michalok @wiesio ile wasze ciągniki mają lat i jaki mają przebieg? Bo jakby moja frotka zobaczyła, że takie areały obrabiacie jaką mocą zaraz by zastrajkowała i chciała większego pomocnika, dobrze że stoi w garażu i tego nie czyta :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Ja mam 50 krów i trzy ciągniki c-360, c-360 3p i t-25:) W poprzednich latach nie załapałem się nawet na złotówkę bo gospodarstwo należało do moich rodziców którzy mają po 50-tce. Mam nadzieje że teraz coś dostanę bo ciężko obrabiać samemu 80ha 40 letnimi ciągnikami tym bardziej że glina i bagna. Dużo mi nie trzeba wystarczy jeden ciągnik z turem i ogrzewaniem bo przy -20 stopniach ciężko wozi się szambo ;)

No jeżeli z tylu ha nie kupiłeś nawet używanego ciągnika o mocy 80- 100km to widać jaki z ciebie gospodarz. Przeciez taki ciągnik możesz kupiś nawet za 30 tyś co jest jedną trzecią tego co dostajesz w dopłatach. Bo teraz używane ciągniki są tanie. Bałbym się tobie dać jakiekolwiek dofinansowanie bo niezaradność widzę wielką. Człowieku niektórych stać kopic ciągnik używany o mocy 80km przy 20h a nawet i przy mniejszych areałach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Ludzie, przestancie lamentowac jaka ta Unia niedobra, ze nie mozecie kupic drugiego ttraktora za nie swoje pieniadze. Czemu nie kupicie nowki w 100% za swoje? Jesli chcecie miec realny wplyw na to, co jest w tym projekcie tyo NAPISZCIE DO MINISTERSTWA, ktore oddalo ten projekt do konsultacji. Za niedlugo (albo moze juz) bedzie tam formularz pt. Co bys zmienil w projekcie PROWu. Ostatnie 3 strony to zalosne jeki, ze Unia nie chce Wam zafundowac nowej farby na placu. Chcecie takka, to powtarzam-kupcie za swoje. A co do 50krow i 3starych traktorow, to ja osobiscie nie widze problemu. Moze kolego co roku powieksza produkcje, kupuje pola, albo lata na wakacje na Seszele? Co sie tak do niego przyczepiliscie?

Sorry za offtop.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

własnie chodziło mi o gospodarstwa które chcą sie rozwijać .. nie o wegetujące .. .. czytałem w rpt gosciu na 30 ha kupił fendta 714 vario i do tego nową amazonke to mnie to jest dziwne ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

przepraszam wszystkich,ale niemoge nic znależć wnowym PROW na temat MG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta29    0

pytanie jake wymagania będa dla tych małych bo problem w tym że mały nie zapłaci 1000zł doradcy za wypełnienie wniosku tak zeby przeszedł bo nie jest w stanie

 

Aby tylko tysiąc złoty ja poprzednio płaciłam 1500 za wniosek doradcy:(,a u nich też rośnie apetyt w miare jedzenia.nawet Ludzie placili 2000 i 2500 jak jakiś skomplikowany wniosek,dużo faktur,budowa.to i potrafili wziąść 2500.(ale już miła pani albo pan z agencji kontaktuje się z doradcą,jakieś uzupełnienia itp itd to jego broszka,nawet jak potrzeba to wsiadał i zawoził sam uzupełnienia)

Jak ktoś ma wziąść za 200 czy 300 tysięcy,no nawet niech weźmie za 150 to nie będzie mial tysiaka aby zapłacić za wniosek,no już bez przesady.Niestety jak coś się chce mieć to trzeba zainwestować,za darmo nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Już o tym się wypowiadałem... Ale dodam, co to komu przeszkadza że ktoś kupi kolejną maszynę. Czy to za wasze pieniądze???? Są takie maszyny jak ciągniki, przyczepy, czy wspomniane kosiarki.... Dla mnie te przepisy są chore. Jakim prawem ktoś ma decydować na co ktoś ma wydać przyznane mu pieniądze?! A Ile motogodzin to według Was tyle że można sprzedać ciągnik. CZy ciągnik to tylko KM?! czy też komfort pracy i ekonomia.... Inna sytuacja, jak ktoś kupił Joskina Ferti-space 12m3 za 150tys. a ktoś tytana też o pojemności 12m3 to co może jeszcze ustanowić że każdy może kupić tylko rozrzutnik z czarnej białostockiej? I wrócę do tych używanych ciągników, po co demonizować, jak ktoś zechce sprzedać to sprzeda. I jak niektórzy mogą oceniać czy czyjś zakup był uzasadniony czy nie co wy w E&Y pracujecie, widzę tutaj że każdy jest wyspecjalizowany w audycie na swojej wsi. Nie wiem gdzie wy mieszkacie... ale u mnie takich rzeczy nie ma jak opisujecie. I dodam, może kogoś to zaboli ale takie mam zdanie, jak kogoś nie było stać na maszyny w starym PROW to i z nowym mu nie będzie po drodze.. Jestem dobrej myśli że to przepisy nie przetrwają. pozdrawiam

 

czyli Twoim zdanie Ty masz dostać do oporu a drugi nic ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Ja mam pytanie jeśli chce w nowym PROWie skorzystać z dofinansowania na budowe budynku a nie chce kupować maszyn to mogę te pieniądze w całości przeznaczyć tylko na budynek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tak możesz . A ja ma inne pytanie . Napisane jest w tym projekcie tymże osoby które skozystaly z ostatnich funduszy czyli prow i reszty nie może kozystac z tego programu do 15 tyś euro .. Pisze tak . Kto jest beneficjentem nie może .. Czyli jeśli ktoś zakończył program to już nie jest beneficjentem tak ?

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michał podoba mi się Twoja stopka w okienku, dlatego piszę, ale przeczytaj jeszcze raz to co napisałem... -_- a pisałem m.in. o tym że z jakich powodów ktoś ma mi zabraniać kolejnego zakupu maszyny, chodzi mi głownie o ciągniki i przyczepy. Skoro różnica cenowa na maszynach o takich samych parametrach może wynosić kilkadziesiąt tys. a nawet ponad sto. Gdzie tu sens. Skoro teraz co niektórzy psioczą że ktoś sobie nówki sprzęty pokupuję, stare posprzedaję, i nową farbę będzie miał. To czemu nie było lamentu jak ktoś kupował mandam za 15 tys. a ktoś horscha za 60 to tak jak by ktoś kupił trzy mandamy. Teraz jest inna odsłona tej sytuacji. A ja wziąłem do oporu, i jakoś nikomu nie zabrakło jeszcze nowy nabór był i na premie zostało. Jak ktoś ciężko przed UNią pracował to nie miał problemu żeby odpowiednie kryteria spełnić. A nie teraz się pobudzili wszyscy po pieniądze...to tylko wisienka na torcie a wszystko jest w głowie, tylko trzeba się do roboty wziąć.

I Nie piszcie że ktoś nie miał szans na PROW, bo to niepoważne, jak ktoś uważa że nie miał szans to teraz łatwiej nie będzie. Agencja sama papu nie nałoży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie nie dało rady skozystac więcej niż z młodego rolnika .. Gdzie zakupiłem nowe maszyny a resztę wziolem tak jak kasa pozwoliła .. Czyli gospodarstwo się rozwija .. Teraz dalej chce inwestować gdzie kwota zwrotu nie przekroczy w pierwszym roju 30 tyś zł .. Chce rozbić modernizacje na etapy i na te 6 lat .. chociaż nie wiem jak to będzie czas pokaże co jak i gdzie można by rozwijać zeby się opłacało .

 

.

Edytowano przez Michalmeer
  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Gospodarny Ty mówisz o rozwijaniu jak jeszcze nawet rodzicom za mleko nie zapłaciłeś chyba że chcesz to zrobić korzystając z nowego naboru , u nas też są tacy jak Ty co to oni nie osiągnęli a jak się rozwijają tylko w niedzielę mają czas w polu robić bo reszte tygodnia to od banku do banku chodzą B) trochę więcej pokory kolego względem innych no ale może takie wartości z domu wyniosłeś odnośnie nowego naboru to tylko na dziś jest gdybanie za rok dopiero się okaże co i jak a ten projekt to tylko nasze życzenia :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Znaczy gotowy plan co i jak będzie gdzieś na półroczu tak mniej więcej a zanim wprowadza wszystkie systemu doradcy się naucza co i jak to mine sporo czasu . I mam nadzieje ze bez kolejek się obędzie .. Też racja łatwo się mówi kiedy ktoś za kogoś coś robi ;)

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma zamiar startować po maszyny to niech to zrobi w pierwszym naborze bo wiadomo jak to u nas jest z obiecankami,ja w ostatnim naborze czyli 2011 złożyłem wniosek na wszystkie możliwe maszyny na całą pule na 17ha i dostałem wszystko maszynki stoją w garażu.ciekawe jaki ten nowy przelicznik będzie według czego faktur czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Na 17 ha .. Czyli wzioles 300 tyś zwrotu na ten areał ?

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Bardzo duże obciążenie jak na 17 ha .. Obrabiaaz tylko te 17 ha ?

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No u nas gościu wzioł na taki areał dwa nowe ciągniki 60 i 90 konny i maszyny towarzyszące ale taki był urok tego PROWU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Az dziwne ze przyznali dwa .. Standardowo kombinowane bylo ale jeśli dawali

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No sam się zdziwił bo złożył dwa wnioski jak nie przejdzie jedenn to może drugi i przeszły obydwa wachał się trochę bo to tak jak piszesz duże obciążenie ale szkoda było nie wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

To pewnie z dwóch roznych programow kozystal

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Panowie jest już formularz na stronie minroi odnośnie projektu PROW. Czas się wykazać merytorycznymi argumentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A później płacz, że pszenica w żniwa po 600, bo już na magazyn nie starczyło, żeby przeczekać na lepszą ceną. Zresztą pewnie bank juz się o ratę upomina. Chyba że kolega ma 17 ha jakichś warzyw to wtedy 260 tys to tyle co nic dla niego.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj