rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

melon10641    1218

Phi, co to za teksty.. A co mnie obchodzi że ktoś nie brał wcześniejszego PROW, jego wina.

A heniu2 nie mierz ludzi swoją miarą, takie teksty które piszesz są typowe dla polaczków zawistników, w galerii nic nie masz, a i w głowie niewiele...

 

phi a co mnie to obchodzi że miałeś plany na 714 trzeba było brać we wcześniejszym PROWie :)

Tu bardziej chodzi o to, żeby nie było tak, ze jak ktoś kupił 5 lat temu ciągnik zrobił z 1500mtg teraz sprzeda i kupi sobie nowy i szczęśliwy. Dostałeś dotację na daną maszynę spoko fajnie chcesz to bież kolejną ale inną bo po co Ci 2 takie same? Fakt czasem to zaboli w przypadku tych kosiarek ale w przypadku ciągników nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a czy ostatecznego zdania niema unia ale to bylo wiadome że cos zrobią bo kasy naprawde jest mniej i nie chcą żeby bylo tak jak teraz sie stało że po 3 latach kasy brakło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Melon. Moje słowa o 714 to była aluzja do utraconych możliwości, taki skrót myślowy, to 1. A 2 to to że źle myślisz. Wszelkie dotacje maja zwiększać rentowność gospodarstw, tak, to jeśli ktoś wziął ciągnik 5 lat temu i miał 50 ha a teraz ma 100ha. To logiczne że potrzebuję większej siły pociągowej, albo ciągnika pomocniczego...I nie podawaj skrajnych przypadków, może gdyby nie te nowe przepisy to na allegro pojawiło by się 30tys. ciągników na sprzedaż, bez przesady. A nawet jeśli ktoś by sprzedał ciągnik to co to kogo obchodzi, ktoś by miał nowy i kupiec by miał nowy, po o Niemcom portfele nabijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Phi, co to za teksty.. A co mnie obchodzi że ktoś nie brał wcześniejszego PROW, jego wina.

A heniu2 nie mierz ludzi swoją miarą, takie teksty które piszesz są typowe dla polaczków zawistników, w galerii nic nie masz, a i w głowie niewiele...

Kolego to Ty nie mierz swoją nie stać buło cię na maszyny i unia dałe to masz się czym chwalić chociaż w galeri ;) za czyjeś kupić to nie sztuka ja maszyny mam do pracy w polu a nie do wstawiania zdjęć w galerii B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i przed Unia i w Unii się rozwijałem to mnie nie rozśmieszaj...Ale jak widać są ludzie którzy nawet przy takiej pomocy nie potrafią się odnaleźć. I zobacz sobie Ile tys. gospodarstw skorzystało z PROW może Cie to czegoś nauczy. I zrezygnuj z dopłat jak "cudze" Ci śmierdzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Panowie może nie dążmy do kłótni a powróćmy do PROWu :P

@gospodarny1992 masz swoje zdanie, pewnie nie zmienisz, spoko rozumiem. Ja mam swój punkt widzenia i przy nim też pozostanę ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

no wlasnie w tym temacie wazny jest nowy PROW , i jak z niego skorzystac , a ten nowy daje szanse tym co nawet jak chcieli to nie mieli szansy skorzystac z starego PROWu . I starajmy sie pomagac sobie pisac co kto wie o nowym PROWie bo narazie to zbyt wiele nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

 

Ponadto:

w przypadku inwestycji dotyczących rozwoju produkcji mleka krowiego pomoc może

być przyznana, jeżeli w gospodarstwie jest utrzymywane co najmniej 45 krów albo

utrzymywane jest minimum 15 krów i w wyniku realizacji operacji do dnia złożenia

wniosku o płatność ostateczną osiągnięty zostanie próg co najmniej 45 krów.

 

Czyli kupno np. wozu paszowego nie bedzie mozliwe; jesli wpierw sie nie spelnia tego warunku 45 krow, to lepiej nie ryzykowac. Nie oszukujmy sie- ciezko bedzie podnosic obsade z powiedzmy tych 15-20 krow i zasiedlac obore jeszcze przed wyplata pomocy. No chyba, ze krowy przyjada wczesniej, a platnosc bedzie po jakims czasie.

 

 

czyli ja np. chcialbym sobie w tym naborze zlozyc wniosek na budowe nowej obory (obecnie mam 25) a chcialbym tak ponad 30, Moglbym zlozyc wniosek na wieksza obore ale tyle sztuk bydla to nie wystarczy mi paszy, a hektarow nie ma gdzie kupic.. wiec jakbym mial dojsc do tych 45 krow ? czyli ja odpadam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ma stronie młodych rolników jest prow nowy etap drugi ale to chyba tylko ogólne dane


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3211    0

Melon. Moje słowa o 714 to była aluzja do utraconych możliwości, taki skrót myślowy, to 1. A 2 to to że źle myślisz. Wszelkie dotacje maja zwiększać rentowność gospodarstw, tak, to jeśli ktoś wziął ciągnik 5 lat temu i miał 50 ha a teraz ma 100ha. To logiczne że potrzebuję większej siły pociągowej, albo ciągnika pomocniczego...I nie podawaj skrajnych przypadków, może gdyby nie te nowe przepisy to na allegro pojawiło by się 30tys. ciągników na sprzedaż, bez przesady. A nawet jeśli ktoś by sprzedał ciągnik to co to kogo obchodzi, ktoś by miał nowy i kupiec by miał nowy, po o Niemcom portfele nabijać.

 

 

Skoro tak dobrze się rozwijasz to dlaczego cie nie stać na zakup drugiego ciągnika ze swoich środków? Takie programy są dla pseudo-rolników. Oczywiście nie każdy kto dostał pomoc nic nie robi, ale osbiście znam parę osób któży skozystali z MR i teraz nic nie robią, maszyny stoją i czekają 5 lat zeby je sprzedac. Kontrole są wogule śmieszne jak i całe te przepisy które zmuszają do róznego rodzaju przekrętów. Takie dopłaty powinny byc dawane ale jeseli po 5 latach gospodarstwo sie nie rozwineło wszystko powinni kazać zwrócić przepis ze nie mozna sprzedac ciągnika przez 5 lat tez jest smieszny taki ciągnik po 5 latach nie ma duzo mtg nakręconych a juz jest sprzedawany po to aby na nim zarobic. Tu powinna byc granica jakichś 10-15 lat chyba ze był by to jakis bardzo awaryjny ciągnik to wtedy mozna go sprzedać wczesniej. Ogólnie duzo do poprawy jest w tych wszystkich programach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

karol3211 jak zrobią większe wymogi żeby wykluczyć psudo-rolników to i wykluczą część prawdziwych rolników. Tylko kto jest pseudo a kto jest prawdziwy?

Programy są po to aby z nich korzystać, jak ktoś spełnia warunki to mu się należy. Dopłaty do gruntów trafiają do ich właścicieli a nie rolników ale w tym temacie to już nikt nic nie mówi.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

kłucimy sie o to co jest bez sensu .. przepisy na to pozwoliły ze niektórzy tylko czekają aby wyprzedać to co zakupili .. to jest wina tych co układali przepisy . a i tak na koncu wyjdzie ze przepisy robili pod siebie ..

 

zajmijmy sie nowym prow-em


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ja mam 50 krów i trzy ciągniki c-360, c-360 3p i t-25:) W poprzednich latach nie załapałem się nawet na złotówkę bo gospodarstwo należało do moich rodziców którzy mają po 50-tce. Mam nadzieje że teraz coś dostanę bo ciężko obrabiać samemu 80ha 40 letnimi ciągnikami tym bardziej że glina i bagna. Dużo mi nie trzeba wystarczy jeden ciągnik z turem i ogrzewaniem bo przy -20 stopniach ciężko wozi się szambo ;)


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3211    0

karol3211 jak zrobią większe wymogi żeby wykluczyć psudo-rolników to i wykluczą część prawdziwych rolników. Tylko kto jest pseudo a kto jest prawdziwy?

Programy są po to aby z nich korzystać, jak ktoś spełnia warunki to mu się należy. Dopłaty do gruntów trafiają do ich właścicieli a nie rolników ale w tym temacie to już nikt nic nie mówi.

 

Ten system własnie wyklucza także część rolników z powodu zbyt małych pow. gospodarstw i innych przepisów. Dlaczego jesli ktoś ma 10ha dostaje pomoc przy rozwoju a ten co ma 9 juz nie ma takich szans bez zakupu ziemi czy wzięciu dzierzawy dlaczego kontrole są tak słabe ze nie wyłapują tych niby rolników co wzieli MR a z gosopdarstwem mają tyle wspólnego ze mieszkają na wsi i przejeli je po rodzicach a tak naprawde pracują w innej branży. Co do dopłat zgadzam się z tym ze powinny trafiac do włascicieli ziemi jezeli trafiały by one do gospodaza to takiemu włascicielowi nie opłacało by sie nikomu tej ziemi wydzierzawic i by obrabiał ja sam(oczywiscie tylko zeby zasisc i coś zebrać) bez strat a pieniądze i tak by wzioł a jak by dał w dzierzawe to zaządał by za nią tyle ile wynosi taka dopłata i koło się zamyka. Ja osobiscie dzierzawie 5ha gruntów płace za nie dzierzawe a własciciele biora dopłaty oni są zadowoleni i ja jestem zadowolony bo mam ziemie o która jak kazdy wie jest trudno. gdyby dopłaty trafiały do gospodazy to oni prawdopodobnie by tą ziemie obrabiali lub by ja sprzedali wtedy pewnie bym juz tej ziemi nie maiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

To na co ty wydajesz kase że z 80ha i 50 krów nie masz na nowy ciągnik???? Przy takich ilościach to już samemu jest się w stanie kupić nowe maszyny.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3211    0

Ja mam 50 krów i trzy ciągniki c-360, c-360 3p i t-25:) W poprzednich latach nie załapałem się nawet na złotówkę bo gospodarstwo należało do moich rodziców którzy mają po 50-tce. Mam nadzieje że teraz coś dostanę bo ciężko obrabiać samemu 80ha 40 letnimi ciągnikami tym bardziej że glina i bagna. Dużo mi nie trzeba wystarczy jeden ciągnik z turem i ogrzewaniem bo przy -20 stopniach ciężko wozi się szambo ;)

 

 

I własnie takim gospodarstwom powinno sie pomagac przy 80 ha juz jest potrzebny lepszy ciągnik, a jak ja widzę ze do godpodarstwa 20-25ha ktoś kupuje 80-100 konny ciągnik to mi sie smiac chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A niby czemu za duży za rok dokupi 20 to będzie znowu za mały ja mam 30 ha i planuję taki 110 konny kupić nie będe powiększał powierzchni i na jakim ciuapku się męczył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3211    0

Ale masz zamiar powiększyć to rozumie i się zgadzam ale jak ktoś nie ma takiego zamiaru a kupuje tylko po to zeby pokazać sie na wsi:) albo po 5 latach sprzedać i juz nie mówie tylko o ciągniku ale i maszynach róznego typu. Powiem wam jeszcze Smieszną rzecz u mnie w okolicy jeden sprzedał 2 ha ziemi zeby kupic sobie nowy 80 konny ciągnik a po sprzedazy zostało mu letko ponad 10 ha. Czy widzicie tu jakiś sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

karol3211 to co na tych 25 ha ma dalej robić C 360 no bo jak 80- 100 km to za dużo twoim zdaniem większy nie potrzebny widzę no to gratulację myślenia :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz685dt    0

Ja mam jakoś 17ha i mam ciągnik 82KM i jakoś mam co nim robić -może nie dużo mtg ale jeżeli ktoś ma belownice to nie ma co się śmiac ze ma taki ciągnikna takie hektary, mniejszym dobre belki trudno zrobić np. a jak ktoś myśli o rozwoju to i na 15ha potrzebne 80KM nie tyle do hektarów co do maszyn niezbędnych by być samodzielnym...

 

gdyby robił siano w kostki to 25ha i c-330 by obrobił-nie te czasy

 

maszyny i ciągniki coraz większe i wydajniejsze są potrzebne bo czas, pogoda, i zdrowie też kosztuje a zwłaszcza te ostatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

 

 

I własnie takim gospodarstwom powinno sie pomagac przy 80 ha juz jest potrzebny lepszy ciągnik, a jak ja widzę ze do godpodarstwa 20-25ha ktoś kupuje 80-100 konny ciągnik to mi sie smiac chce.

 

 

widocznie jeśli 80 km na 20 ha za duży to pewnie Ty jeszcze końmi orzesz skoro tak uważasz


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fireseba, miałeś ogromnego pecha że przy takim gosp. nie dostałeś dotacji. Ale to widać w danych jak się ludzie ociągali ze składaniem wniosków, dopiero w końcowych latach się ludzie rzucili na PROW.

I po co te wyciąganie brudów i jakichś przypadkach nadużyć, zawsze są czarne owce. Ja nie znam żadnego młodego rolnika który by sprzeniewierzył premie. I jak ktoś pisze że ktoś kupił ciągnik za 75000 brutto żeby sprzedać po 5 latach, albo na pokaz to nie mam pytań HeHe pozdro z takim myśleniem.

karol skoro tu jest temat o NOWYM PROW to sobie poczytaj że właśnie takie gosp. ok. 10 ha będą miały jak w puchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3211    0

 

 

widocznie jeśli 80 km na 20 ha za duży to pewnie Ty jeszcze końmi orzesz skoro tak uważasz

 

No to ja tobie gratuluje, kupowac nowy ciągnik na 20 ha, zwróci ci sie po 50 latach? jezeli toso mysli zeby rozwijajc gospodarstwo to się zgodze ale jak tkoś nie ma takiego zamieru to jaki tu widzicie sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Myśę że założenia prow są dobre i trzeba pomóc mniejszym bo wiadomo duży sobie poradzi najwyżej zamast płacić po 100tys za hakupi sobie traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Popieram Cię Michalmeer

Osobiście posiadam gospodarstwo 25 ha i 80 km na górzystych kawałkach znacznie brakuje mocy.

 

 

No to ja tobie gratuluje, kupowac nowy ciągnik na 20 ha, zwróci ci sie po 50 latach? jezeli toso mysli zeby rozwijajc gospodarstwo to się zgodze ale jak tkoś nie ma takiego zamieru to jaki tu widzicie sens.

 

Kolego mój sąsiad z 17 ha ziemi potrafił odłożyć na nową Proxime , i żyje tylko wyłącznie z tej ziemi !,

Ale tak jak wspominałeś wcześniej jeżeli ktoś chce tylko nowy ciągnik dla "szpanu " a znam takich to inna bajka , a jeżeli ma się męczyc starym ciągnikiem , a żyje tylko z ziemi to trzeba pomagać takim ludzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj