rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

Cos tu kreca z tym prow em bo np kiedy chce sie kupić tura i jeszcze kolka maszyn i jak one maja zwiększyć dochód o 20 %?

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie zwiększą dlatego chcą dofinansowywać tylko maszyny, które pozwolą zwiększyć dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Aha no juz lepiej .. Ale i tam zabrali dużo . Cala Europa wychodzi na ulice chyba i pora na nas


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

M. in. te które pośrednio/bezpośrednio wpływają na plonowanie. Np. lepszy rozsiewacz do nawozów czy lepszy siewnik powodują, że zbierasz 20% więcej plonu z pola. Sztuka kombinacji i mydlenia oczu będzie teraz na porządku dziennym. Nie zdziwiłbym się, jak ktoś bez faktury będzie kupować zboże od rolnika, by zawieźć je do skupu i udowodnić lepszy plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Arek, a które maszyny "zwiększają" dochód ?

 

Np. wóz paszowy, przechowalniana warzyw i owoców itp. Być może też nowoczesny rozsiewacz nawozów, opryskiwacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

A prasy rolujące + owijarki? Pewnie nie bardzo? Chociaż wydaje mi się, że jak ktoś dobrze pomyśli to i na to mu dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja chciał bym wsiąść tura przedni tuż i jakiś agregat albo wal na tuż .. Będzie kombinowanie :D

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

A czy rozrzutnik przejdzie ? daleko pola , dużo obornika bo zwiększam produkcje :D może sie uda :D heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W przypadku beneficjentów, którzy w ramach PROW 2007-2013 zakupili: ciągniki, kombajny, kosiarki, siewniki, agregaty uprawowe, pługi, opryskiwacze, rozsiewacze nawozów, rozrzutniki nawozów mineralnych, wozy asenizacyjne, ładowacze, przyczepy, ładowarki teleskopowe, wózki widłowe oraz inne maszyny, za niekwalifikowalną uznaje się operację, w przypadku której nastąpi zakup rzeczy tego samego rodzaju, jak rzecz dofinansowana w ramach PROW 2007-2013 (np. kolejnego rozrzutnika)." To jest w projektu PROW 2014-2020 z MRiRW. WTF?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam, to jakaś paranoja, jak na stary PROW można było wziąć kilka ciągników aby się ESU zgadzało a teraz co. To ja nie mam co kupować....<ANGRY> A Już 714 miałem przed oczami.

I te 500 tys. przewidziane pomocy dla gospodarstw, to max. 200 na budynki i 300 na maszyny? Dobrze myślę?
Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

panowie, nie ma sie co dziwic- w koncu to jest wsparcie do inwestycji, a inwestycja powinna na siebie zarabiac. Mi odpowiada taki PROW.

@gospodarny1992:

Maksymalna wysokość pomocy udzielonej jednemu beneficjentowi i na jedno gospodarstwo

rolne, w tym na realizację projektów zbiorowych, w ramach działania, w okresie realizacji

PROW, nie może przekroczyć 500 000 zł – przy czym na inwestycje niezwiązane

bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych

istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, nie może

przekroczyć 200 tys. złotych.

Wynika tez z tego, ze jesli ktos wykorzysta cale 500tys. w pierwszym naborze, to o kolejnych juz nie ma co myslec :)

 

Ponadto:

w przypadku inwestycji dotyczących rozwoju produkcji mleka krowiego pomoc może

być przyznana, jeżeli w gospodarstwie jest utrzymywane co najmniej 45 krów albo

utrzymywane jest minimum 15 krów i w wyniku realizacji operacji do dnia złożenia

wniosku o płatność ostateczną osiągnięty zostanie próg co najmniej 45 krów.

 

Czyli kupno np. wozu paszowego nie bedzie mozliwe; jesli wpierw sie nie spelnia tego warunku 45 krow, to lepiej nie ryzykowac. Nie oszukujmy sie- ciezko bedzie podnosic obsade z powiedzmy tych 15-20 krow i zasiedlac obore jeszcze przed wyplata pomocy. No chyba, ze krowy przyjada wczesniej, a platnosc bedzie po jakims czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwed1983    0

zakładając że dostane pieniądze na modernizacje chlewni z tego prowu to czy będę musiał hodować świnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale na nowy budynek kase dadzą i to mi wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@gospodarny1992 mi też ten PROW odpowiada pod tym względem bo jak ktoś sobie wcześniej ciągnik kupił to po co mu dopłacać po 5 latach do kolejnego? Da się szansę innym, którzy nie brali danego typu maszyny albo w ogóle nie korzystali z PROWu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No ci co kupili to już myślą aby sprzedać drożej jak dali i znowu nowe brać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Widzę że niektórzy by się tutaj szykowali postawic chlewnię i wykorzystać ją w inny sposób nie nie tak nie będzie musisz mieć sprzedarz w Ciągu roku taką i taką a po drugie przyjdzie kontroli i gdzie są panie świńki jak tutaj traktor stoi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Z tych planów które tu czytam będzie zrealizowane 5 % i okaże się że zostanie dużo pieniędzy ,dla wszystkich starczy bo trudno będzie coś dostać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale da sie połączyć mgr dla malych z mrg normalną tylko jest kwota jedna nie wiencej jak 500tys razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phi, co to za teksty.. A co mnie obchodzi że ktoś nie brał wcześniejszego PROW, jego wina.

A heniu2 nie mierz ludzi swoją miarą, takie teksty które piszesz są typowe dla polaczków zawistników, w galerii nic nie masz, a i w głowie niewiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie ten caly prow jest skierowany dla tych co nie brali jeszcze i dla mlodych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakimś rozporządzeniem ministra poprzerabiają to trochę, mogliby wyłączyć z tego ograniczenia np. maszyny samojezdne tj. Ciągniki. Coś z tym na pewno zrobią bo za ładnie to się kręciło żeby to przerywać. A jak ktoś kupił kosiarkę boczną, a teraz chce czołową to gdzie tu logika żeby mu to uniemożliwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj