rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

strzymek    28

tabele do SO opracowywane są dla chyba 4 regionów polski i na podstawie cen z 5 ostatnich lat i co roku aktualizacja w top agrar była tabelka w przybliżeniu jest to twój przychód podzielony przez 4 ( cena € )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dobra bo sie pogobiłem może ktos wytłumaczyc i co dalej z tym wynikiem ? czym mniejszy tym lepiej czy na odwrót ?

 

w tym kalkulatorze juz sie podzieliło przez tą liczbe ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

to teraz inaczej jak obliczyć so ?? P)

Cofnij sobie o jedną stronę to się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

dobra bo sie pogobiłem może ktos wytłumaczyc i co dalej z tym wynikiem ? czym mniejszy tym lepiej czy na odwrót ?

 

 

Im większy tym lepszy. Jeśli koledze z poprzedniej strony wyszło ≈ 26, a Tobie ≈ 14 to on prędzej dostanie dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak im wiekszy tym lepszy ale tez do pewnych granic. Ale znając zycie bedzie jak w poprzednich latach. Zapewne z roku na rok bedą zmniejszac próg zeby wszystko rozdać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Żeby wszystko rozdać a i tak niektórzy tych pieniędzy nie dostaną i tyle z tego :)

 

Ja chcialbym nowy ciagnik ok 130 koni na 40 hektary ale wątpię czy dadzą i siewnik uprawowo siewny Co myślicie o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@rafals2 może być ciężko żeby coś takiego dostać, jak już nie jeden pisał skończyło się rozdawanie ciągników na prawo i lewo bo musisz udowodnić, że maszyna z zakupu zwiększy Ci dochód o 20%.

A co Ty zamierzasz robić tym ciągnikiem na 40ha? :D Takie górki straszne masz? Czym teraz to uprawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Na budowę łatwiej na pewno nie będzie , tym bardziej jak ,,sam'' będziesz robił. Wiem coś o tym.... Przez firmę jest łatwiej ,faktura końcowa i kosztorys uproszczony. Brak szczegółów i nie mają do czego sie przyczepić - teoretycznie :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Teraz uprawiam Pronarem 5135 100 konnym kupiłem go nowego w 2007 roku i nie staralem sie na dofinansowanie więc teraz bym chcial skorzystać z tej puli 200 tys. A jak sądzisz na co bym miał szansę zeby wykorzystać pulę i ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Budowa to totalna porażka , przynajmniej w moim wykonaniu.... Drugi raz bym sie w to nie pchał, jeżeli budujesz ,,sam'' robisz kosztorys szczegółowy , i tam jest dużo tych pozycji , zbierasz wszystkie faktury ktorych jest dużo,zawsze gdzieś jakiś błąd sie znajdzie,np ja nie dopłaciłem za jedna fakture 2 grosze i musiałem dpołacić,takie pierdoły. Jak nie jesteś na wacie to już całkiem się nie opłaci bo dużo materiałów możesz kupić bez faktury np żwir ,piach drzewo, tanią ,,firmę'' do budowy...Jeżeli buduje firma kosztorys jest uproszczony ,firma wystawia jedną fakturę końcową i nie rozliczają jej że 5 gwoździ za dużo poszło, ale z firmą wyjdzie dużo dużo drożej a jeszcze powiedz im że na PROW budujesz to już całkiem będą chcieli zedrzeć...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

jak juz ktos wczesniej pisal, nawet postawienie budynku, gdzie bedzie o 20% wiecej bydla, nie podniesie GVA o 20%, jesli areal upraw pozostanie taki sam. Zeby GVA wzroslo o 20%, to przy zalozeniu ze masz 35ha i 30krow (12jalowek 0-1lat i 12jalowek 1-2lat), to liczba krow (i jalowek) musi wzrosnac o okolo 40-45%. A areal nie wzrosnie z powodu postawienia nowej obory. Pewnie beda sposoby zeby to obejsc, ale to czas pokaze :)

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Budowa to totalna porażka , przynajmniej w moim wykonaniu.... Drugi raz bym sie w to nie pchał, jeżeli budujesz ,,sam'' robisz kosztorys szczegółowy , i tam jest dużo tych pozycji , zbierasz wszystkie faktury ktorych jest dużo,zawsze gdzieś jakiś błąd sie znajdzie,np ja nie dopłaciłem za jedna fakture 2 grosze i musiałem dpołacić,takie pierdoły. Jak nie jesteś na wacie to już całkiem się nie opłaci bo dużo materiałów możesz kupić bez faktury np żwir ,piach drzewo, tanią ,,firmę'' do budowy...Jeżeli buduje firma kosztorys jest uproszczony ,firma wystawia jedną fakturę końcową i nie rozliczają jej że 5 gwoździ za dużo poszło, ale z firmą wyjdzie dużo dużo drożej a jeszcze powiedz im że na PROW budujesz to już całkiem będą chcieli zedrzeć...

 

 

Ja budowałem plac na ten PROW co był. Żadnych problemów. Przyjechali zmierzyli zgadzało sie wszystko.

Firma z ceny zeszla tyle ze az mi szczeka opadła. Oczywiscie mocno sie targowałem i dość długo. VAT odzyskałem. Mam zrobione profesjonalnie i taniej niz robił bym to sam. Bez dotykania się palcem do czegokolwiek. ^^ Czyli nie taki diabeł straszny jak go malują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

A czy są już jakieś zasady przepisy dotyczące nowego PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

kolego, google samo sie prosi, zeby wpisac: prow 2014-2020.

http://www.minrol.go.../PROW-2014-2020

 

co tam jeszcze znalazlem: (strona 79)

Zasady dotyczące ustanawiania kryteriów wyboru

Zagwarantowanie ukierunkowania pomocy na precyzyjnie zdefiniowane cele

wynikające ze zidentyfikowanych strukturalnych i terytorialnych potrzeb oraz

problemów strukturalnych. Przewiduje się preferencję w przyznawaniu pomocy na

operacje dotyczące budowy lub modernizacji budynków inwentarskich łącznie z ich

wyposażeniem w zakresie niezbędnym do produkcji.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Z tego co wyczytałem małe gospodarstwa które posiadają wielkość ekonomiczną w przedziale 2-15 tyś euro będą mogły skorzystać z 60 tyś bezzwrotnego dofinansowania

Edytowano przez kuba5997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

a Czy jest możliwośc korzystania dwa razy z PROW?,

Chodzi o to, że teraz bym zakupił maszyny za 200 k, a za 2-3 lata jak odłożę trochę kasy postawić budynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Rczej tak kolego bo teraz też było można składać kilka razy wnioski żeby tylko kwota pomocy nie przekroczyła ogólnie 500 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Dzięki za pomoc kuba5997 wiesz może coś więcej na ten temat

Edytowano przez Zetek5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    892

O co panowie chodzi z bezwrotnym 60tyś? jakie są tego wymagania? musze mieć szkołe rolniczą jakiś areał? mam ponad 12ha swojego to moge coś skrobnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Więc tak, byłem niedawno na szkoleniu i było troche o nowym PROW i to bezzwrotne 60tyś mogą dostać gospodarstwa które nie spełnią wymaganych 15tys euro dla gospodarstw wysokotowarowych czyli zostaną zakwalifikowane do gospodarstw niskotowarowych. Wysokotowarowe pełna rachunkowość i wszystkie dotychczasowe formy pomocy z unii a niskotowarowe bez pełnej rachunkowości z dotacja 60tyś zł jednorazowo. Ale jesli zostaniesz zakwalifikowany do niskotowarowych to nie skorzystasz z pozostałych promgramów pomocowych. To nie jest wiadomość na 100% tylko to co wyłapałem na spotkaniu.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

 

To w tym artykule jest troche inaczej ale chciałem powiedziec coś podobnego:)

Edytowano przez Darek578

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a Czy jest możliwośc korzystania dwa razy z PROW?,

Chodzi o to, że teraz bym zakupił maszyny za 200 k, a za 2-3 lata jak odłożę trochę kasy postawić budynek?

 

 

Zapewne bedzie można, ale lepiej to zrobić w inny sposób. B) Wez pełną pule a realizacje umowy rozłoż załóżmy na 3 lata po powoli bedziesz sobie na przestrzenia 3 lat realizował swój projekt. Ja niestety o tym nie wiedziałem, ;[ bo nikt mi nie doradził i skorzystałem tylko z czesci puli, naszczescie niewiele przepadło :P Grunt to dobry "KTOŚ" kto napisze ci dobrze i madrze projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

No dobra a jeśli chciałbym postawić budynek koszt jakieś 200tyś netto, wykonczenie komory chłodniczej 100tyś netto i maszyny 100tyś netto. Nabór powiedzmy że mamy w 2014r to jak mógłbym rozpisać to w latach, jest jakiś limit np 2020 bo do tego czasu jest ten PROW? Ile czasu od przyznania pomocy można odroczyć inwestycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj