rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

rolnik6666    4

Jak uważacie czy takie małe 30 hektarowe gospodarstwo które posiada 15 krów ma szanse aby się dostać.?? :)

Edytowano przez rolnik6666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Na jednej z wcześniejszych stron jest link do kalkulatora musisz sobie policzyć. Ja mam 25 ale bym się łapał, policz i się okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja mam 13 swoich i tez bede na cos składał napewno tur do tego mysle na przyczepa tak około 10 ton no i przedni podnośnik plus wał na przód

 

a jak wygladaja te sp[rwy dla młodych bo słyszałem że młodzi mają mic nawet 60 % zwrotu ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Cześć chciałbym się was zapytać jak się oblicza to SO bo ESu wiem. Mam 10.15 hektara sadu i nie wiem jak dokładnie to policzyć. To się mnoży ilość hektarów x wartość uprawy i co dalej?

 

Pozdrawiam i dzięki jeśli ktoś to objaśni.

 

P.S.

Tak wiem jestem ciemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jedynie to że dostaniesz 200 tys dofinansowania jak udowodnisz że inwestycja zwiększy dochodowość Twojego haziajstwa o 20 % :) i 500tys na budynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Darek578 na wczesniejszych stronach ktos wstawił fajny kalkulator zrobiony w excelu. ;)

 

@Michalmeer a do czego czy przedni WOM i TUZ na 13 ha ?? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja mam 13 ha a ciagnik pracuje na 35 wiec tylko tuz bez womu bo potrzebuje wał na przód zeby ubił ziemie przed agretatem uprawowo siewnym


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jedynie to że dostaniesz 200 tys dofinansowania jak udowodnisz że inwestycja zwiększy dochodowość Twojego haziajstwa o 20 % :) i 500tys na budynek.

Ale na jaki budynek???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Jedynie to że dostaniesz 200 tys dofinansowania jak udowodnisz że inwestycja zwiększy dochodowość Twojego haziajstwa o 20 % :) i 500tys na budynek.

 

Trochę wprowadzasz w błąd bo maksymalnie można dostać 500 ty.s netto. Jak ktoś chce budować i kupować maszyny to na maszyny można wydać maksymalnie 200 tys. netto a na budowę zostanie wtedy tylko 300 tys. netto. Jak ktoś chce tylko budować to może wykorzystać całą pulę 500 tys. netto a jak tylko kupić maszyny bez żadnych budowli to ma do wykorzystania 200 tys. netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a ja chce nowy ciagnik na 5ha, dadza ? :D

dodam ze owe 5ha jest w jednym kawałku w kształcie prostokata, takze chyba szanse mam ? :wacko:

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Najpierw dzięki za kalkulator. Wyszło mi z 10 hektarów sadu 103164,6 SO i 26390,40 to na czerwono czyli chyba euro. Więc teoretyczne kwalifikuje się do jakiejś pomocy, chyba. Ciekawe jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie wyszło 14912.97 ma ktos parametry tego ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalek987    0

witam : ) powiedzcie Mi jak to jest? jak ktoś już brał środki różnicowania w kierunku działalności nie rolniczej i Modernizacji GR czy ma jeszcze szanse startować w nowym programie na dofinansowanie ?? na lata 2014-2020? i jak to jest z tym bezzwrotnym 60 tys zł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

A po co licznik do ESU, skoro teraz będzie SO i na tym będą się wzorować.

 

Michalmeer to co ci wyszło podziel przez 3,90916 i będziesz wiedział.

 

E: chyba, że już to zrobiłeś i to jest Twój wynik, ale jeśli tak to o jakie parametry chodzi? :D

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

jak mi wyszło 25354 z groszami to były by jakieś szanse ?

 

Dodam że województwo lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj